Modem internet gitme sorunu (pikatel combomax)

Bu konuyu okuyanlar

KaJMeR13

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
merhaba arkadaşlar abiler :)
modemle ilgili önemli bir problem var.
aslında modem benim değil. :)
benim internetim yakındaki bir int. kafeden geliyor. bende sorun yok :)
sorun en yakın arkadaşımda yani onun modeminde :)

sorun şu:
>>modem yazın ısındığı için soğutulmassa (buzla vs) internet gidiyor. (pc de int. simgesinde sarı üçgen çıkıyor)
>>modemi kışın ise ısıtmaları gerek :) yani sıcak su torbası ile vs ısıtmazlarsa yine aynı şekilde internet gidiyor.

>>aynı modemden daha önce bende de vardı ama hiç böyle bir şey olmadı.

şimdi modem mi bozuk yoksa ayarlarında vs mi sorun var acaba? ya da pc deki etherneti mi güncellemeli? ya da başka bir şey mi var?
(internet ttnet)

modem aynen bu:
Tek-Port-Kablolu-Modem-Pikatel-Combomax__47443427_0.jpg

**yazın soğutulmassa ya da kışın ısıtılmassa 3. ışık yani üziernde "internet" yazan yeşil ışık sönüyor.
**yardım etmek isteyen herkese şimdiden teşekkürler :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

bu arada bir de bu modemin varsayılan arayüz şifresi nedir?
ttnet ile geldi ve kurcalanmadı.

T800

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Ne narin modemmiş öyle :D Şaka bir yana hiç uğraşmam valla kırar atarım alırım yeni bir modem :p

KaJMeR13

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Ne narin modemmiş öyle :D Şaka bir yana hiç uğraşmam valla kırar atarım alırım yeni bir modem :p
:) çok naziktir :) ttnetin verdiği modem işte.
ama net hızlı o ayrı birşey :) sabit 8-10 mbit arası :)

acaba ayarlarında mı birşey var yoksa bozukmu?

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
Kullanıcı adı :admin şifre :admin yaz girersin arayüze :) bir de modelini yazar mısın. Ayarları nasıl olması gerekir bir bakayım :)

arsenik

Müdavim
Reaksiyon puanı
242
Bozulmuştur. Mevsimsel değişimlerde kendi ayarlarını kendi değiştiren bir modem değilse içindeki kablolarda sorun vardır. Makinenin bulunduğu yerdeki elektrik ile ilgili problem yaşanıyordur belki. Fabrika ayarlarına dön, güncelleme varsa güncelleştir standart modem arayüzü ayarlarını kullan.

KaJMeR13

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Kullanıcı adı :admin şifre :admin yaz girersin arayüze :) bir de modelini yazar mısın. Ayarları nasıl olması gerekir bir bakayım :)
tam modelini bilmiyorum. öğrenirsem yazarım. ilgin için teşekkürler :)
KA: yerine "admin"
pass: yerine de "password" yazdım girmedi :) demek ikiside adminmiş.

acaba lehimlerinde vs bir sorun varda ısınıncaya da soğuyunca mı çalışıyor?
(yazın soğut kışın ısıt :))

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
tam modelini bilmiyorum. öğrenirsem yazarım. ilgin için teşekkürler :)
KA: yerine "admin"
pass: yerine de "password" yazdım girmedi :) demek ikiside adminmiş.

acaba lehimlerinde vs bir sorun varda ısınıncaya da soğuyunca mı çalışıyor?
(yazın soğut kışın ısıt :))
Dediğin gibi büyük ihtimal modemde sorun vardır sen de kullanmışsın ama sorun olmamış. :) Ve özellikle de soğuk ve sıcakta çalışmaması ve normal sıcaklıkta çalışmasının ayarlarla alakalı olacağını sanmıyorum. :) belki de ayarlarla alakalıdır. Belli sıcaklıklarda çalışıp belli sıcaklarda çalışmıyordur. :D o kadar gelişmiş bir nodemse tabii :D

KaJMeR13

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Dediğin gibi büyük ihtimal modemde sorun vardır sen de kullanmışsın ama sorun olmamış. :) Ve özellikle de soğuk ve sıcakta çalışmaması ve normal sıcaklıkta çalışmasının ayarlarla alakalı olacağını sanmıyorum. :) belki de ayarlarla alakalıdır. Belli sıcaklıklarda çalışıp belli sıcaklarda çalışmıyordur. :D o kadar gelişmiş bir nodemse tabii :D
kışın modem ısı 30 dereceyi geçince çalışıyor :)
yazın modem 20 derecenin altında anca çalışıyor :)

ısıyı ölçebilen bir modem değil. :)
standart ev kullanımı için. ben modemi buz gibi mermerin üsütne koydum. bir kış tık demeden gece gündüz çalıştı :)

acaba firmware güncelleme yapsam düzelir mi?
ya da resetleyip tekrar kursam?
cd side kaybolmuş bunun. cdsiz modem kurulumu nu bi hatırlayayım :) ttnet şifresi ve kullanıcı adı ile nasıl kurulur mu bakayım..

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
kışın modem ısı 30 dereceyi geçince çalışıyor :)
yazın modem 20 derecenin altında anca çalışıyor :)

ısıyı ölçebilen bir modem değil. :)
standart ev kullanımı için. ben modemi buz gibi mermerin üsütne koydum. bir kış tık demeden gece gündüz çalıştı :)

acaba firmware güncelleme yapsam düzelir mi?
ya da resetleyip tekrar kursam?
cd side kaybolmuş bunun. cdsiz modem kurulumu nu bi hatırlayayım :) ttnet şifresi ve kullanıcı adı ile nasıl kurulur mu bakayım..
Güncelle, olmadı ondan sonra resetle olmadı yeniden kur o da olmadı at çöpe gitsin :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba
gündüz saatlerinde internet bağlantısını kesebilirmiyim acaba kablodan yapsam telefon baglı bana bu konuda yardımcı olabılırmısınız.