Note 3 mü? Lg g2 mi?

Bu konuyu okuyanlar

burakonucyildiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar geçenlerde iPhone 5S almak için iPhone 5'imi sattım ama 5S'în satış fiyatı malum.. şimdi NOTE 3 ve LG G2 arasında kalmış durumdayım. ikisininde gayet güzel özellikleri var ve sanırım bulundukları kategoriler yüzünden karşılaştırma yapmak biraz saçma. aranız da bu iki cihazı kullananlar var ise artı ve eksi yönlerini, telefonların özelliklerini (şarj süreleri, kamera performansları vs.) burada paylaşabilirler mi? telefonu Vodafone'dan kantratlı olarak alacağım ve G2'nin sadece 16 GB'lık versiyonu orda var ve bu biraz korkutuyor hafıza kartı desteği olmadığı için...:mellow:

ibretix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
lg g2 32 gb al 400liran cebinde dursun bende yarın alıcam :)

RedDevil

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
Başka bir teknoloji sitesinden alıntı. Note 3 ün gerçek fiyatı.

Türkiye'de yaklaşık 2.200 TL'ye satılan cihaz, Samsung'a 240 dolara mal oluyor. Bu fiyat, cihazın selefinden sadece 20 dolar daha yüksek. Bu ek maliyetin nedeniyse hızlanan işlemci ve daha yüksek kapasiteli RAM.

ibretix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dün teknosadaki adama sordum 32gb varmış ellerinde

burakonucyildiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Vodafone Forum'a yazdım bakalım ne cevap gelecek..(?)

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
Başka bir teknoloji sitesinden alıntı. Note 3 ün gerçek fiyatı.

Donanım maliyetini ısıtıp-ısıtıp milletin önüne koyuyorlar sonra bu cihaz aslında bu kadar... Hiç düşünmüyorlar, bu adamlar bu ürün için ne kadar ar-ge yaptı, yazılıma ne kadar para harcı, kaç kişiyi çalıştırdı bu ürünleri üretebilmek için. En basitinden bugün restoranın olsa ve bir içecek satacak olsan alış fiyatının 3 katına satmalısın ki bu işte kar edebil. Aynı hesabı kabataslak telefonda uygula 240*3 = 720$ yapıyor ki yurt dışı fiyatları da o civarda.

http://welectronics.com/gsm/Samsung/SAMSUNG-N9000-GALAXY-NOTE-3.html
http://negrielectronics.com/samsung-galaxy-note-3.html

240$'a üretip satabilecek varsa, çıksın yapsın bu işi. Baksana ne deli kar var. :)

Ali TEMEL

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Note 2 kullanıyorum, ekran boyutuna alıştım ama 5.5" yerine 5", 5.2" olsa daha iyi olurdu. Tek elle kullanırken biraz sıkıntı çekiyorsunuz. Tavsiyem lg g2'nin 32 gb olanını almanız. 32 gb bile yetmiyor bana :)

burakonucyildiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
note 3'ün zaten en cezbedici özelliği zaten en düşük versiyonunun 32 GB olması. LG G2'yi de NOTE 3'ü de deneme fırsatım oldu. ikisi de güzel G2 daha güzel geldi ama işte Vodafone'un insafına kaldık. 15'ine kadar 32 GB sürümünü getirirse G2. getirmezse mecburen NOTE 3...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
not 3 mü g2 mi telefon alacam bu iki telefon arasın da çok karasız kaldım. arkadaşlar siz hangisini tavsiye edersiniz bana biraz yardım edin.

furkangunes04

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Sen en iyisi birkaç maaş biriktir 5S al. Ne yapacaksın ucuz telefonları?

Benim fikrimi hiç sorma. 1000 lira üstü telefonların saçma sapan tüketim çılgınlığından oluştuğunu söylerim. Zaten 900 liraya bir telefon aldım ondan da pişmanım, gerisini sen düşün.

eXen

Asistan
Reaksiyon puanı
4
note 3 türkiye'de samsung un kendine ve bize attığı kazıktır. dandik versiyon getirdiler. almayınız aldırmayınız.

DumDumaq

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Sen en iyisi birkaç maaş biriktir 5S al. Ne yapacaksın ucuz telefonları?

Benim fikrimi hiç sorma. 1000 lira üstü telefonların saçma sapan tüketim çılgınlığından oluştuğunu söylerim. Zaten 900 liraya bir telefon aldım ondan da pişmanım, gerisini sen düşün.

ucuz telefon pahalı telefon die birşey mi var ya artık siz ıphoncuların gözü kapalı aldıgınıza kanıt bu söylediğin

kardeşim en son çıkan en iyidir diye birşey yok bunan ınanan kım varsa yarım akıllıdır zaten . 100 tl ye ıphone 6 çıksa nolcak ? özellikleri çok iyi olsa yine alırmısın ? almazssın hiç beyin yok bu türk insanlarında

keşke türkiyede dogmasaydım

furkangunes04

Doçent
Reaksiyon puanı
3
ucuz telefon pahalı telefon die birşey mi var ya artık siz ıphoncuların gözü kapalı aldıgınıza kanıt bu söylediğin

kardeşim en son çıkan en iyidir diye birşey yok bunan ınanan kım varsa yarım akıllıdır zaten . 100 tl ye ıphone 6 çıksa nolcak ? özellikleri çok iyi olsa yine alırmısın ? almazssın hiç beyin yok bu türk insanlarında

Ben zaten pahalı telefonları sevmiyorum. Son çıkan iyidir de demedim.

Jomolocco

Doçent
Reaksiyon puanı
5

Bence sen yazilani anlamadigin icin sende beyin yok. turk insanlarina beyinsiz deme hakkin yok

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Arkadaşlar geçenlerde iPhone 5S almak için iPhone 5'imi sattım ama 5S'în satış fiyatı malum.. şimdi NOTE 3 ve LG G2 arasında kalmış durumdayım. ikisininde gayet güzel özellikleri var ve sanırım bulundukları kategoriler yüzünden karşılaştırma yapmak biraz saçma. aranız da bu iki cihazı kullananlar var ise artı ve eksi yönlerini, telefonların özelliklerini (şarj süreleri, kamera performansları vs.) burada paylaşabilirler mi? telefonu Vodafone'dan kantratlı olarak alacağım ve G2'nin sadece 16 GB'lık versiyonu orda var ve bu biraz korkutuyor hafıza kartı desteği olmadığı için...:mellow:
kardeş bence note 3 çok çok çok lg g2 den önde ama lg g2 de f/p ürünü orasıda ayrı konu lg g2 alırsan 32 gb al sd kart takılmıyor 16 gb yetmez ama bence note 3 dedigim gibi önde.....

S

SDN Okuru

SDN Okuru
alacaksan LG G2 al telefon mükemmel şarj süresi herşey full açık ekrran sürekli açık bitiş süresi 9 saat on numara bi telefon. kasma falan hiç yok al keyfıne bak fiyatıda uygun zaten ama 32 GB olanını al 16 lık yetmez benimki 32 GB gayet iyi. kamerası zaten ayrı bişey süper....

goodtornado

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Note 3 n9000 modeli mi yoksa lg g2 mi sorusuna lg g2 derim ama note 3 n9005 mi yoksa lg g2 mi sorusuna note 3 n9005 derim. Samsungun hatasi burada. Turkiye pazarina n9005 ile girselerdi cok kazanirlardi. Simdi ebayden note 3 9005 versiyonunu satin aldim. Toplam 1.478'e TL ye mal oldu. Avrupa piyasasinda en ucuz satiyorum diyen siteler bile 698 euroya satiyor. Acikcasi kore firmalarinin Turkiye'ye urun portfoyu ve fiyati konusunda daha fazla kolaylik sunmalari gerekiyor.

Diger bir konu ise satin alinan urunu iki gun sonra satmaya kalktiginda fiyat cok kiriliyor. Ornegin ebay uzerinden iki telefon sattim. Galaxy s3 ve nexus 5. Galaxy s3 u bir sene kullandim 280 euroya sattim, nexus 5 i bir kac hafta kullandim ayni fiyata sattim. Hem de ebay uzerinden. Oncelikle Turkiye'de bu fiyat konusunun tekrar gozden gecirilmesi gerek. 2000 TL ye satin alinan bir urunu iki gun sonra 1500 TL ye bile zor satabiliyorsan bu konunun herkesce tekrar gozden gecirilmesi ve kurallarin tekrar olusturulmasi gerekiyor. Piyasanin surekli faal olabilmesi buna bagli. Satin alinan urunun fiyati yari fiyatina kiriliyorsa o piyasada yanlis giden bir seyler var demektir.

RoyaLDeviL007

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Note 3 ekranı çok büyük Telefon değil bildiğin bilgisayar, eline aldıktan sonra ve özelliklerini keşfettikten sonra keşke buna bukadar para vereceğime gidip kendime bilgisayar toplasaydım daha iyidi deyeceksin. Ben note3 kullandım ekranı cok büyük kullanışlı değil telefon bilgisayar gibi çok karışık gittim sattım LG G2 aldım şu anda kullanıyorum ve Android telefon olarak dünyanın en iyi telefonu Note 3 haricinde. Neden note 3 haricinde diyorum Donanımsal olarak note 3 2 ye 3e katlıyor G2 yi fakat note 3 tam bir bilgisayar olduğu için onu telefondan saymassak mutlaka LG G2 al.

Ben 16GB lik aldım 32lik yokmuş ve bence gayet yeterli diye düşünmekteyim. 6 GB telefon alıyor 10GB bana bırakıyor 10GB yi doldurmam mümkün değil diye düşünmekteyim, Çünkü oyun indiren biri değilim ve piyasada benim hoşuma giden bir oyuna pek raslamadım ve hepsi 100 200 MB oyunlar o yüzden 16 gblik alırsan hem daha fazla para vermekten kurtulmuş olursun hemde daha iyi iş görür. Sonuç olarak 10 GB nasıl doldurulur düşünemiyorum yani. Anca bir sürü fotoraf video oyun uygulama indireceksinki belki gene dolduramassın :D benden tavsiye 16lık al gayet işini görür. Farz edelimki doldurdun Resimlerini Videolarını veya farklı şeylerini kullanmadığın şeyleri pcye atabilirsin böylelikle yer açmış olabilirsin fakat 10gbyi dolduracağına inanmıyorum açıkçası.

mhmtckmk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Htc butterfly secenegini goz ardi etme bence f/p cihazı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben lg g2 32gb kullanıyorum yeminle sölüyorum ne ıphone 5s ne note 3 ne s4 ve htc one hiç biri bunun kadar hızlı güzel ve kullanışlı değil hızı müthiş özellik desen ne ararsan var harika bir şey ömürlük kullanabileceğin bir tlfn müthiş oyun desteği işlemci si her şeyi çok güzel artı ekranı çok hoş note 3 nerede taşınabilirki onu kullanmak hammallık yapmak gibi bişey ıphone 5s desen bataraya yok gönderim yok bişi göndermek mümkün değil yüklemeye elince illede bilgisayar olacak s4 kameraları çok problemli yani sıkıntı çok valla ne diyim ellerine sağlık korelilerin

LittleMonster

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Note 3 daha iyi işlevsellik , geliştirebilirlik , kamera , donanım , S-pen gibi bir çok özelliği ile G2 den çok daha üstün

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar bir sorum olucak şimdi türkiyede yani note3 lte versiyonu olmadığı için n9000 de alınmaz xperia z1 desek ekran kötü s4 desek işlemci yetersiz geriye sadece lg g2 kalıyor ama buda güncelleme verirmi sizce fikilerinizi yazarmısınız..

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
1. kesinlikle lg g2 alacaksan 16 gb alma uzun süre kullancaksın yetmiyor can sıkıyor
2. si note 3 lg g2 den bir çok yönde üstün kalem tek elle kullanım modu yada oyun performansı vsvsv gibi üstün ama lg g2 de gayet iyi puanlandırcak olursak note 3:5 lgg2 :4 yani arada az fark var sana baglı birazda lg g2 yi 32 gb kullan alacaksan performansda yakınlar ama note 3 biraz daha önde yinede sana kalmış kalem filan kullanmassan bence note 3 alman saçma....kullanırsan direk note 3 al...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Öncelikle ben şunu söylemek istiyorum, bende uzun zamandır telefon inceliyorum. İncelemelerim neticesinde ve kullanmam ile birlikte LG G2 telefonu Samsugn Note 3'e göre çok güzel, güzel olmasının nedeni Samsung firması Note 3 adında 2 tane telefon üretmesi ve N9000 adıyla Türkiye'ye satış sunması, sunulan bu telefon diğer Note 3 olan N9005'den çok çok kötü, ayrıca işlemcisi, veri aktarım hızı, telefon büyüklüğü ve kullanımı LG G2'ye göre iyi değil ve LG G2'ye oranla fiyatıda dudak uçuklatıcak cinsten. Sadece Note 3 N9000'ın LG G2'den tek olumlu tarafı ram hafızasının 3 gb olması ve sd kart desteklemesidir. Ayrıca Note 3 N9000'ın LTE desteklemesi bulunmamaktadır ancak LG G2'nin LTE'si mevcut olup ileriki zamanda türkiye üzerinde yayılacak olan 4G sistemi nedeni ile LG G2 bu yönde avantaj sağlamış olacaktır. Sözün sonuna gelmişken benim tafsiyem gidip LG G2 almanızdır. Ayrıca LG G2'nin dahili hafızasının 16 gb olmasından da korkmayınız çünkü bu hafıza yeterlidir, eğer telefonu oyun maksatlı alacaksanız tabiki bu telefon işinize yaramayacaktır. Şuan Türkiye pazarında satışı devam eden telefonlar arasında en iyisi bana göre LG G2 dir. Ancak Avrupa veya Amerikaya Samsung'un N9005 Note 3'ü türkiye de satılsa o zaman ben Note 3 diyeceğim. Ancak samsung üreticileri işini biliyor, gelişmiş ülkelere aynı ürünün üstün özelliklerini ihraç ediyor, gelişmekte olan ülkelere ise daha düşük işlemcili ve LG G2'den de performansı aşağıda olan telefon ihraçatını yapıp ülkemiz insanlarına satıyorlar. LG G2 16 gb modelinin fiyatı arkadaşlar 1300-1500 arasında değişiyor, Samsung'un Note 3 N9000 modelli telefonu ise 32 gb 1800-2100 arasında bunu göz ardı etmeyin ve paranızı boşu boşuna samsung'a kaptırmayın. Benden size söylemesi, güzel telefon kullanmak istiyorsanız gidin LG G2 telefon alın.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
lg g2 daha iyi çünkü note 3 ün parası hem pahalı hemde fazla özellikleri yok lg g2 hem ucuz hem de parası daha cazip.

Fix or xxx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
G2 de attirilabilir hafiza yok çok can sıkıyor bi süreden sonra note3 de cok fazla büyük bana gore alcaksan g2 32 ligi oneririm