Dershane okul sonrası etüt yapan yerler hakkındaki sorularım

Bu konuyu okuyanlar

baba12

Doçent
Reaksiyon puanı
9
ben lise öğrencisiyim
1.En beyendiğiniz ve en beyenmediğiniz dershane vb. ve (yazarsanız sevinirim) nedeni
2.Fem dershanesine başvurduğumda arkalı önlü bir etkinlik sayfası (boşluk doldurma, eşleştirme vb.) ve bir test yapıp dersi bitirdiklerini
söylediler bu doğrumu (yani bunu deyip yapmadıkları oluyomu yoksa ders anlatıyorlarmı) ben daha çok ders anlatan bir dershane vb. arıyorum
3.Tecrübeniz , bildiğiniz kadarıyla dershanelerde ders nasıl işlenir?
4.YÖS kursları hakkında bilginiz nedir?
5.Mesela derslerde örn: kimyada katının neden, nasıl katı cismin o şekilde "katı" olduğunu açıklayan veya matematikte hangi sayı nereden geldiğini açıklayan sırf bir kitaba bağlı olmayan ; formüllerin nereden geldiğini, nasıl kullanıldığını anlatan bir yer bir hoca varmı. Sen imkansızı arıyosun diyeniniz olabilir benim bu anlattığım gibi hosalarım vardı zamanında fakat hepsi ayrıldı. Şimdi diyebilirsiniz hocalarına sorsana sana özel hocalık yapsınlar yada evlerine git tanışıklılığın varsa sana ders anlatsınlar ama ne izleri vaar ne başka bir şey
6.Bende O tip insanları arıyorum eğer bilmiyorsanız yada hiç karşılaşmadıysanız en azından ilk 4 soruyu cevaplayın
Okuyan yorum yazan, yazmayan tüm sdn okurlarına Teşekkür ederiyorum
Thank you soo much
Danke
İgracias
Merci

baba12

Doçent
Reaksiyon puanı
9
herhangi birine bile olsa cevap yazın

goodolddays

Dekan
Reaksiyon puanı
202
1- Bence iş öğrencinin çalışmasında ve hocalardan bilgi talep etmesinde bitiyo onun için tüm dershanelere(daha önceden en azından ismini duyduğun) gidilebilir. Özellikle tavsiye ettiğime gelirsen Fem-Maltepe artık işi çözmüşler. Tecrübeleri sayesinde öğrenciye uygun bi şekilde programı ayarlıyo.

2- Fem deki etkinlik sayfası olayını anlatıyım. Ben de Ankara'da Maltepe dershanesine gitmiştim, orada da aynı sistem var. Benim dersime giren çoğu hoca yanınızda defter de olsun diyodu ve etkinlik sayfası dışında anlatacağı şeyleri not almamızı istiyodu. Tabi bu hocadan hocaya değişebilir. Defter yanımızda olmasına rağmen neredeyse derslerin yarısında kullanmıyoduk çünkü etkinlik sayfaları zaten iyi hazırlanmış durumdaydı. Deftere ihtiyaç kalmıyodu yani.
Bu sistemde hocanın dersi anlatırken senin deftere yazacağın yerler yazılmış, kilit noktaları boş bıraklmış oluyo. Yani normal ders yine işleniyo.

3- Derste önce konuya giriş yapılır, aşama aşama ilerlenir. Bu aşamaların arasında yeni kavramlarla ilgili sık sık örnek soru-çıkmış soru çözülür. Böylece öğrenilen bilginin nasıl kullanılacağı da anlaşılmış olur.

4- bilgim yok

5- Aslında bu soruları ilgili branşın tüm öğretmenlerinin yapması lazım ki öğrenci işin mantığını kavrasın. Her hocanın bunları anlatabilecek kadar altyapıya sahip olduğunu düşünüyorum(Sonuçta 4 yıllık lisans eğitimini boş yere almıyolar).
Öğrencinin bu soruları sorması lazım eğer hoca baştan söylemiyosa.

Umarı yardımcı olabilmişimdir. Bulunduğunuz şehri yazarsanız ona göre dershane önerileri gelebilir.
[MENTION=253062]baba12[/MENTION]

baba12

Doçent
Reaksiyon puanı
9
ben istanbuldayım
yardımın için çok saol
diğer sdn okurlarının yorumlarını bekliyorum
bu tip konuları açabileceğim ve rahat cevap alabileceğim site varsa yazın
yani sonuçta sdnye teknoloji hayranları takipçileri giriyo