Philz Touch ( CWM tabanlı) ile efs yedeği alamıyorum

Bu konuyu okuyanlar

byserhatt

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Philz Touch kurulu recovery menüsü olarak.CWM'nin dokunmatik ve gelişmiş versiyonu bilmeyenler için.Advanced backup menüsünden yalnızca efs seçeneğine tık atıyorum external sd card seçiyorum yedek alındı diyor boyutu 5mb falan ama extra sd card'a dosyalarımdan giriyorum ortada birşey yok.Ne yapmalıyım?

Efs'yi img ,tar uzantılı şeklinde yedekleyip illa restore mi etmemiz lazım yoksa direk efs klasörünü pc ye atıp sorun oluşunca tekrar telefona geri mi atayım? Bir yardımcı olun arkadaşlar

giskur11

Müdavim
Reaksiyon puanı
160
Philz Touch kurulu recovery menüsü olarak.CWM'nin dokunmatik ve gelişmiş versiyonu bilmeyenler için.Advanced backup menüsünden yalnızca efs seçeneğine tık atıyorum external sd card seçiyorum yedek alındı diyor boyutu 5mb falan ama extra sd card'a dosyalarımdan giriyorum ortada birşey yok.Ne yapmalıyım?

Efs'yi img ,tar uzantılı şeklinde yedekleyip illa restore mi etmemiz lazım yoksa direk efs klasörünü pc ye atıp sorun oluşunca tekrar telefona geri mi atayım? Bir yardımcı olun arkadaşlar
bilgisayara kopyalamassın ama normal efs klasörünü telefonunun hafıza kartına kopyalarsanda olur ama root explorer gibi dosya yöneticisi lazım ki içindeki dosyaları kopyalasın.

byserhatt

Doçent
Reaksiyon puanı
198
bilgisayara kopyalamassın ama normal efs klasörünü telefonunun hafıza kartına kopyalarsanda olur ama root explorer gibi dosya yöneticisi lazım ki içindeki dosyaları kopyalasın.

Root explorer ile kopyalayayım yani . Philz touchdan neden efs yedeği alamadım peki? Gizli dosyalar falan mı ?

giskur11

Müdavim
Reaksiyon puanı
160
Root explorer ile kopyalayayım yani . Philz touchdan neden efs yedeği alamadım peki? Gizli dosyalar falan mı ?
oda alıyordur ama dosya gözükmüyordur belki herşey olabilir ben aldım yedeğini mesela root explorerle normal klasörün yedeğini aldım hafıza kartına sonra tamire verdim geri geldi root attım root explorer yükledim klasörü geri kopyaladım ama dizine dosyalar değiştirilsin mi diye soruyor evet diyorsun değişiyor telefonu yeniden başlatınca baktım imei geri gelmiş.
hem root explorerle alırsan klasörün kopyasını hafıza kartına bilgisayarına taktığında efs klasörünün içini kontrol etme şansın olur.
3598incio1574663.jpg

içinde böyle dosyalar varsa almışsındır demektir.

byserhatt

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Tek tek ne yaptığımı anlatayım.Dikkatli olmak zorundayım rom yükleyeceğim imei gideceğini bildiğim için yedekleri tam takır almalıyım.EFS ve Modem yedeği alacağım.İMEİ gitmesi durumunda bu 2 si dışında yedek alınacaksa bilmiyorum
1-)Root Explorer kurdum.
2-)Telefonun kendi hafızasından root explorer ile efs klasörünü aynen sd carda kopyaladım.Root explorerden girince philz touch'un yaptığı modem ve efs yedeklerini de gördüm.Onlar orada duruyomuş ben göremiyormuşum.

Rom attım imei ya da şebeke gitti diyelim.Ben yine philz toucha girip modem ve efs yi restore edince iş bitecek değil mi ? Klasörleri sd carddan direk telefona kopyalayıp değiştirsem de aynı işlevi görür mü ?

Teşekkürler bu arada