Türkiyede iPhone5s gerçek fiyatı

Bu konuyu okuyanlar

selami tastan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ilk önce belirteyimki türkiyede şu an kara borsa hakim. Yani kara borsa hukumet tarafındanda destekleniyor. Ben siyasetci değilim ama türkiyenin uygulamış olduğu (VERGİ) sistemi yüzünden maliyeti 1400tl olan bir cihaz türkiyede 2800-3300tl arasında değişiyor. Fiyatlarda şişirme yapılıyor. Malum bu fiyatları gören insan ne yapacak? tabikide yurtdışından cihaz getittirecek, yani aklı olan yurt dışında yaşar, yurtdışında eğitimini görür, türkiyede yaşamamızı istemiyorlar yada vergileri arttırarak (nede olsa bunlar alırlar iyice arttıralımda maaşımıza zam gelsin!) fikrindeler, neyse fazla konuyu dağıtmadan fiyatlar:

iPhone5S 16gb: 2500-3000
iPhone5S 32gb: 3000-3500
iPhone5S 64gb: 3500-4000

şunuda belirteyim 16 ile 32 gb gibi fiyat farkları diğer ülkelerde 50-100 euro arası fiyat farkı olur, ama iş bizim ülke olursa 500-1000tl arası fark olur.
bu vergilerle ilgili türkiyede ufak bir protesto olmamasına çok şaşırıyorum, bizi soyuyorlar hiç kimsenin umrundamı değil anlamış değilim,
vergili sisteme protesto edileceğine millet parktaki 2 ağaca protesto ediyor ben böyle kafayapısı görmedim arkadaş. zaten yapılan zararları tekrar düzeltmek için devlet tekrardan zam üstüne zam istediği kadar yapar, yine olan bize olur. Ohhbe rahtldm:clover: :clover: :clover: :clover:

muhammedyakup

Doçent
Reaksiyon puanı
4
sorma türkiyede teknoloji için alınan vergi dünyanın başka hiç bir yerinde alınmıyor ama dışa bağımlılıkta söz konusu bizimkilerde yapsa şöyle taş gibi bi telefon elin icadına 3 bin vermesek keşke hee bizimkiler demişken general mobile discovery var tavsiye ederim alacak olan varsa :))

pumperking

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Vergi olayına katılıyorum.Cari açıklarını vergilerimizle kapatıyor başımızdakiler.ithalat yapın ne millete yükleniyorsunuz.
protesto olayına gelirsek.her ne kadar amaçları sapmış olsa da vergi olayını kimsenin protesto etmemesi.örgütlenmeye çalışmaması tuhaf geliyor.bakanlarımız bile kabul etmiş aşırılığı.

benzin bile 5 lira oldu hala koyun gibiyiz :D

tek merak ettiğim konu 5-5s arasındaki hız farkı 4-4s arasındaki kadar belirgin mi?
belirgin ise alınabilir.

De1uxee

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Disbritörler pahalı getiriyor e opertaörlerde 2 binden ekmek peynir gibi stok yetiştiremiyor bizde pahalı diyoruz alana sormak lazım boşverin apple store gelsede düşmez bu fiyatlar olan bize olur :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Lg G2 16 Gb 1599 TL
Lg G2 32 Gb 1799 TL

arada 500 1000 TL gibi bir fark yok.

isveçli

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Almayın sizde fiyatlar düşer.sadece vergi degil kâr payınıda çok fazla koyuyorlar.isvectede vergiler az degil ama iphone 16gb 1700 en fazla

iphone 5 16 gb 1500 civarı su anda