İşkurmu Uyanık Fabirkamı ? Kurs Adı Altında Beleşe İşçi Çalıştırmak ?

Bu konuyu okuyanlar

djvietnam

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
merhaba arkadaşlar abimin yaşadığı bir sorunu sizlere danışayım dedim gerçi oda araştırıyor neyse abim işkura gitti yaklaşık 2 ay önce geçtiğimiz hafta başlıycak bir tekstil fabirkasında çalışmak için tekstil tecrübesi var abimin işkur yaklaşık 80 kişiyle birlikte günlüğü 20 tlye fabrikaya kursa göndermişler kurs 3 aay sürecekmiş dikimi olsun paketi olsun ütüsü olsun fabrika müdürüde her şeyi öğreteceklerini söylemiş abimi direk ütü bandına vermişler 2.ci haftası ve hala ütüde çalışıyor ve tecrübeli olduğu ütü bandında çalışıyor üstelik abim nasıl olsa daha 4 ayımız var her yeri öğretecekler diye düşünürken orda tanıştığı kadrolu personel hiç bir yeri öğretmiyorlar bende işkurdan geldim ütüye verdiler 4 ay ütüde çalıştım sonra kadroya geçtim diyince abimin şarteller atmış nedenmi kadrolu personel 900 + mesailerle 1100-1200 tlye geliyor maaşı abimin ise işkurlu olduğu için ayda 500 tl alıcak kadrolunun yaptığı işi abimde yapıyor bu beleşe adam çalıştırmak değilmidir böyle kursmu olur

Koca Adam

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Bu konuda yapacak birşey yok çünkü zorla yaptırılmıyor ve daha önce böyle olacağı biliniyor... farzet ki abinin tecrübesi yok ve işi yeni öğreniyor.. kurs birşeyler öğretmek içindir bilen kişiyi pekiştirmek değil

djvietnam

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Bu konuda yapacak birşey yok çünkü zorla yaptırılmıyor ve daha önce böyle olacağı biliniyor... farzet ki abinin tecrübesi yok ve işi yeni öğreniyor.. kurs birşeyler öğretmek içindir bilen kişiyi pekiştirmek değil

adam zaten işi bilen adam demiş beni işkurdan alın kadroya verin yok mok demişler üstelik fabrikanın kadrolu personelede ihtiyacı var tamam işi bilmeyen işkur güvencesi altında işi öğrensin kadrolu olmaya çekinir işi bilmiyor çünkü işkurluyu fabrikada çıkaramaz ancak kurs biter eleme yapılır kalıcaksa kalır gönderirlerse gönderirler ama abimin tecrübesi var adam kendine güveniyor 10 yıllık tecrübesi var

bu arada adam kadrolu gibi yardırıyor zaten hiç bir farkı yok sabah 8 akşam 6.30 var bu işte bir bit yeniği fabrika gelen kursiyerleri başta yerleştirdikleri yerde bırakıyormuş atıyorum seni ütüyemi verdi ordasın 4 ay veya dikimemi verdi ordasın 4 ay öğretmiyorlarmışki öğretseler neyse