Sony Xperia Z1 mi, LG G2 mi yoksa Samsung Galaxy S4 mü?

Bu konuyu okuyanlar

CTRL+W

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar sony xperia z1 mi , lg g2 mi yoksa samsung galaxy s4 mü ? hangisini önerirsiniz ? iyi- kötü yanlarını yazarmısınız.

Şimdiden teşekkürler

boncuk2009

Asistan
Reaksiyon puanı
1
forum.shiftdelete.net/telefon-tavsiyeleri/337494-sizce-hangi-telefonu-almaliyim.html#post3050639

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
1 lg g2 2 sony z1 3 s4 nedeni ise g2 ve z1 sanaprogon s800 işlemci ve adreno 330 kullandıkları için ilk 2 deler s4 de samsungun işlemcisini kullanıyor 8 çekirdekli bir işlemci genede sana kalmış belki g2 nin tipini beyenmessin z1 alırsın yada 2 sini beyenmessin s4 alırsın aralarında at la deve kadar fark yok hepsi süper hızlı ve kaliteli ama güncelleme destegi s4 dün daha iyi olur.her zaman

CHeTHiN

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Tabikide Sony xperia z1 daha iyi seçim olucaktır.Lg daha tam oturmadı bizim ülkemizde ve g2 de ekran çerçevesini inceltmek için arkaya koyduğu ses açıp kapatma hiç hoş değil kullanışlı olacağınıda sanmıyorum.Z1 3.000 mah batarya ve gelişmiş stamina modu artı artırılabilir hafıza microsd desteği var lg de yok suya ve toza dayanıklılığı z1'in ön camı dragontrial arka camı gorilla glass 3 her açıdan çok sağlam.Kamerası g2 nin htc one dan daha kötü çekiyor sen ordan hesap et z1 in çekim nasıl olur.

srdrgkc

Asistan
Reaksiyon puanı
0
sırf 20 mp kamera destekli uygulaması ve ekrandaki triluminos teknolojisi için Xperia Z1 alınır diğerlerinin yüzüne bakılmaz :D

LittleMonster

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
1 lg g2 2 sony z1 3 s4 nedeni ise g2 ve z1 sanaprogon s800 işlemci ve adreno 330 kullandıkları için ilk 2 deler s4 de samsungun işlemcisini kullanıyor 8 çekirdekli bir işlemci genede sana kalmış belki g2 nin tipini beyenmessin z1 alırsın yada 2 sini beyenmessin s4 alırsın aralarında at la deve kadar fark yok hepsi süper hızlı ve kaliteli ama güncelleme destegi s4 dün daha iyi olur.her zaman
Hayır sadece işlemciden ibaret değil Sony de 8x dijital zoom 20.7mp kamera Carl Zeis G lens var ekran özelliklerine Triliminos ve X-reality eklendi çok daha güçlü bir cihaz G2 ye göre

CTRL+W

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
paki fiyat konusunda görüşleriniz neler tahmininiz ne olur

Mehmet.Ç

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende aynı senin gibi karasızm , z1 bana cazşp gliyor ama karar veremiyorum :D

CTRL+W

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ingiltere 599 euro buda 1600 küsür tl ye denk geliyor acaba türkiyede kaç para olur

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Hayır sadece işlemciden ibaret değil Sony de 8x dijital zoom 20.7mp kamera Carl Zeis G lens var ekran özelliklerine Triliminos ve X-reality eklendi çok daha güçlü bir cihaz G2 ye göre

triliminos ve Xreality TFT ekranda olna ne Olmasa ne tft eski ekran teknolojisi ne kadar üstüne bu teknolojileri eklersen ekle belki bir kademe daha iyi olur ama g2 bin ekranı ips ips ekran piyasadaki en iyi ekranlar arasında kameraya bişey demem 20 mp gerçekten güzel ama ben şahsen sadece kamera için z1 almam ayrıca tasarımıda kötü buldum z1in ekranı 5 inç ama kasası note 3 le nerdeyse aynı Yuhhh...bide g2 nin ekran çerçevelerine ve kasasına bak.....

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
S4 u ele bir kere ferrari yaninda hacimurat gibi kaliyor kamera toz ve su gecirmezlik istiyorsan z1 geri kalan hersey icin g2

Ɲevermore

Müdavim
Reaksiyon puanı
249
LG G2 gibi bir cihaz varken S4'ü seçmenin hiçbir manası yok

DumDumaq

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
ya s4 ü neden bu kategoriye koyuyorsunuz heralde z1 veya g2 olur 2 sinin işlemcisi farklı SNAPDRAGON 800 note3 kullanılan işlemci dışında hepsini geçiyor

patientia

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
S4 bana kalırsa Samsung'a hayal kırıklığı yaşattı. S3 gibi bir ilgi bekledi fakat aynı ilgiyi göremedi , arkadaşlara katılıyorum S4 ü ele . Bana kalırsa G2 'nin sadece IPS ekran avantajı var , geri kalan her şey için Xperia Z1 :dirol:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
LG G2:Bence çok güçlü donanımsal ve yazılımsal özellikleri olsa da stabil bir şekilde çalışmayailiyor mesela home tuşuna basınca telefon bir kaç saniye sonra kendine geliyor ancak 2.2ghzx4 olmasıda iyyi yönü diyebilirim
XPERİA Z1:Sony nin en iyi telefonu ve çok güçlü ve çok güzel tasarımsal dnanımsal yazılımsal olarak 4 te 4 ancak artık sony nin diğer telefonlarıda buna benzer olarak çıktığı için bu paraya değermi tartışılır
GALAXY S4:Bence bü üç telefon arasından yani android devlerinin arasında alınabileceklerde 1 numara diye düşünüyorum çünkü yazılı olarak donanım olarak ve tasarımsal olarak çok iyi ve touchwiz arayüzü ile ço uyumlu çalışıyor bence s4

LittleMonster

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
triliminos ve Xreality TFT ekranda olna ne Olmasa ne tft eski ekran teknolojisi ne kadar üstüne bu teknolojileri eklersen ekle belki bir kademe daha iyi olur ama g2 bin ekranı ips ips ekran piyasadaki en iyi ekranlar arasında kameraya bişey demem 20 mp gerçekten güzel ama ben şahsen sadece kamera için z1 almam ayrıca tasarımıda kötü buldum z1in ekranı 5 inç ama kasası note 3 le nerdeyse aynı Yuhhh...bide g2 nin ekran çerçevelerine ve kasasına bak.....
Tasarım çerçeveyi inceltmek değildir ona ekranı büyütmek diyoruz :))) Ayrıca Triliminos ve X-reality i görmeden yorum yapmamanı öneririm ips dediğin ekranı zira 5 e 10 a katlayan bir teknoloji =))

rolves1899

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Su geçirmezlik - çizilme ve darbe dayanımı gibi özelliklerden dolayı Z1 almayı düşünüyorum . Bunun yanında samsunga göre daha stabil ve şık bir arayüz bana göre.Pil performans verileri ( 3G/2G Bekleme süreleri )Z1 diyor. Ancak LG G2 nin ekranı çok canlı ve net görüntü veriyor . ( inceleme videolarına dayanarak söylüyorum tabi ki ) . Bir de Xperia Z de Anti-shatter film diye koruyucu bir film var ekranda . Telefon alındığında üzerinde oluyor . Bu film kolay çiziliyor ve çıkarırken sony logosuda bu filmle birlikte çıkıyor . Yani ekranda Sony logosu olmaması bence bir nevi kötü etkiliyor . Bu film Z1 de var mı onu merak ediyorum eğer varsa gerçekten telefonu almamamdaki başlıca sebep olabilir. Alt tarafı bir logo diyenler olabilir ancak o logonun orda bulunması bile ayrı bi hava katıyor telefona , film çıkarıldıktan sonra Z nin görünümünü internette bulabilirsiniz.
Bunun yanında Z1 in ekran kalitesini de merak ediyorum . S4 , G2 , ONE gibi modellerle karşılaştırmalarına baktım ve benim gördüğüm bu 3 modelden daha soluk bir görüntü veriyor olmasıydı . Bravia Engine 2 , X reality gibi özelliklerden bahsediliyor ancak bunlar videolarda ve yanlış biliyorsam kusura bakmayın oyunlarda aktif hale geliyor. Bu da Z1 in düşündürücü taraflarından biri . yaklaşık 1 haftadır araştırıyorum ve hala alacağım telefon konusunda net bir fikir edinemedim :)

FullScreen

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
s4 gibi bir telefonu adamlar kafadan ele diyor aklım almıyor... Samsung mu bizi yiyor buradakiler mi yiyor anlamadım.. Geçenlerde de HTC One s4 den iyidir diyorlardı.. Ve ısrarcılardı da ayrıca..

rolves1899

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
S4 ü benim için diğerlerinden geride bırakan kısım AMOLED in burnout sorunu . Şuan S2 kullanıyorum ve o burnout sorunu kendini belli etmeye başladı . Her telefonda bu tür problemler var ve hangi telefonun alınacağı konusunda ciddi bir yön veriyorlar diye düşünüyorum . ( Z1 in ekrana konumlandırılan sanal tuşlar bunlardan biri :) )

CTRL+W

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Verdiğiniz Bilgiler İçin Teşekkürler Ama Hala Karar Veremedim Z1 in tasarımı büyülerken s4 ün uygulamaları hoşuma gidiyor.G2 ise güçlü bir telefon Ama pek de lg ye güvenemiyorum aksesuar bulunöası fln zor

88febo88

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Perfonmans g2 > z1 > s4
Ekran z1 > g2 > s4 ( bu konuda lansmanda dediklerine göre yazdım değişebilir bu)
kamera z1 > g2 > s4
dayanıklılık pil gibi konularda kesin birşey diyemem telefonlar daha çıkmadığı için ama benim tercihim z1 olurdu ikinci tercihim ise g2

lpsln

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar tam konu açılmışken bende xperia z den z1 e geçiş yapmayı düşünüyorum,xperia z den çok memnunum ama işte z1 i gördükçe gelince almalıyım diyorum,sizin fikirleriniz nedir,öğrenmek isterim..

rolves1899

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar tam konu açılmışken bende xperia z den z1 e geçiş yapmayı düşünüyorum,xperia z den çok memnunum ama işte z1 i gördükçe gelince almalıyım diyorum,sizin fikirleriniz nedir,öğrenmek isterim..

Xperia z de merak ettiğim kısım , ekrandaki çizilmeye karşı koruyucu filmin kolay çizilmesi ve değişim sırasında sony logosununda o filmle birlikte çıkması. Bunun hakkında bir bilgi verebilirmisiniz ?

ProRat`

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Xperia Z1, LG G2'den üstün bir cihaz. S4'ü bunların yanına eklemek hata olur. Eğer Z1 2000'den yukarı olursa ikinci el, ya da Sıfır Xperia Z'ye bakıcam artık. :)