Htc Desire 500 almak istiyorum ama?

Bu konuyu okuyanlar

Promet

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Merhaba, htc nin Türkiyede yeni satışa çıkan modeli desire 500 ü almayım düşünüyorum ama alternatifi olarak bir telefonda görmüyorum açıkçası.Çift hatlı 1gb rami ve 4 çekirdekli işlemcisi var ekran boyutuda makul seviyelerde. Gm discovery falan diyenleriniz olabilir ama 4,3 inç bile bana büyük geliyor açıkçası. Şuan nokia c2-00 kullanıyorum iş görüyor ama sadece telefon olarak kullanabiliyorum. Desire 500 hepsiburada da 849 liralık satış fiyatı ile şuan satışta.(Hepsiburadada çift hatlı özellik kısmında yok yazıyor ama iletişime geçtim düzeltekceklermiş hatalı yazmışlar.) Teknosa yada vatanbilgisayara geldiğinde elime alıp inceleyerek almak istiyorum. bu telefon hakkında yorumlarınızı alabilir miyim?

http://www.htc.com/tr/smartphones/htc-desire-500/

http://www.hepsiburada.com/liste/ht...2147483642_371965_371946%7d&fh_refview=lister

blackdown

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Desire 500 alma nedenleri
1: Dalga geçer gibi adreno 205 gpu koymuşlar 1 ay sonra telefonunun ömrü biter yeni çıkan çoğu oyunu ya açamazsın ya da kasar
2: Htc nin alt modeli olması(1200 ün altındaki htc modelleri tamamiyle kazık atmak için yapılmış modellerdir)
3: 8MP kamera ama 720p video çekmesi Xperia p bile 1080p çekiyor dalga mı geçiyorlar bilmiyorum
4: Tasarım berbat(zevk meselesi)
Gördüğün gibi parasının hakkını kesinlikle vermeyen bir telefon xperia p yi almanı yeğlerim

Promet

Asistan
Reaksiyon puanı
9
yazmayı unutmuşum açıkçası hiç oyunla işim olmaz telefonda :) dslr fotoğraf makinam var şuana kadar bir kere video kaydı yaptım full hd oda arkadaşımın nikahında yani videoda çok önemli değil benim için :)

blackdown

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
yazmayı unutmuşum açıkçası hiç oyunla işim olmaz telefonda :) dslr fotoğraf makinam var şuana kadar bir kere video kaydı yaptım full hd oda arkadaşımın nikahında yani videoda çok önemli değil benim için :)

Telefonda oyunla falan işin yoksa galaxy s advance derim fiyatıda daha uygun ayrıca ama çift çekirdekli ancak bu telefonda karar kılmışsan bunu al derim

Promet

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Telefonda oyunla falan işin yoksa galaxy s advance derim fiyatıda daha uygun ayrıca ama çift çekirdekli ancak bu telefonda karar kılmışsan bunu al derim

Çift hatlı değilki o :) samsungunda güzel bir çift hatlısı var ama 4.7 inç olduğu için ekran çok büyük hemde çözünürlük iyi değil

88febo88

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bence gzl bir telefon eline al hoşuna giderse al. Zaten ihtiyaçlarınıda görüyor bence iyi.

vbb_1907

Asistan
Reaksiyon puanı
0
kesinlikle tavsiye ettem.Satmaya kalsan elinde patlar.Piyasası yok.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Beyler bugun aldim,araştirmayin alin alin alin...800 liraya bu telefonu hic bir firma vermez desire500 samsung adi altinda bile ciksa minimum 1100 lira derlerdi kacimayin alin mukemmel telefon

Promet

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Beyler bugun aldim,araştirmayin alin alin alin...800 liraya bu telefonu hic bir firma vermez desire500 samsung adi altinda bile ciksa minimum 1100 lira derlerdi kacimayin alin mukemmel telefon

Nereden aldınız acaba?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
fatihteki avea bayisinde 750 tl kredi kartına taksitle satıyorlar. bugün almayı düşünüyorum bende. tek korkum hiç bir yerde yorum yok alıp kullanan yok. biraz kararsızım. ilk yazan arkadaş gibi oyunla vs pek işim yok. çift hatlı tek düzgün telefon bu olması beni cezbetti. stabil çalışıyor mu onu bilmiyorum. birde şarjı çok mu kısa gidiyor acaba.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
telefonu tam almaya girdim ödeme yapıcam son anda bir bakayım dedim çift sim kart yuvasına. malesef çift sim kartlı değilmiş alamadan çıktım. şimdik baktım hepsiburada da çift sim yazıyor ama ondan bile emin değilim. bir fikri olan var mı bu konuda?

Promet

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Normalde kendi sitesinde çift simli olarak belirtiliyor ama bende elime alıp karıştırmadan almayacağım :) edirneye gelmesini bekliyorum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaş ne telefonmuş hepsiburada dan alıyordum teyit etmek için canlı destek ten yazıştım kontrol edip mail atıcaz dediler. telefonu satıştan kaldırdılar :)
40 yılda bir telefon alalım dedik burnumdan geldi.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
htc desire 500 alınırmı alınmazmı desire x mi alsak yoksa ne hangi telefonu alıcam bu yorumlar yüzünden telefon almaktan vazgeçiyorum

Krito

Asistan
Reaksiyon puanı
2
HTC Desire C öneririm çok güzel bir cihaz ayrıca 3.5 inç ufak tam sana göre :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

500 tlye bulursun Desire Cyi

2_pac

Asistan
Reaksiyon puanı
0
General Mobile Discovery Tam Senlik çift hatlı hemde kullanıyorum memnunum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sakın s3 mini alma bende desire 500 var çok üzel tek sorunu hafıza bide biraz hassas yani düşürmiceksin ama 8 megapiksel kamerası flaşı müthiş. tek sorun hafıza instagram ibi programları çalıştırmıyo o da hafıza kartıyla halledilen bi sorun . ben telefonu almaya gittiğimde satıcı bana dedidiki dün s3 mini aldım çok pişmanım eğer telefon buraya bugün geldi. ss3 mini almamış olsam kesin bunu alırdım dedi

sen bilirsin

S

SDN Okuru

SDN Okuru
beyler ben telefonu lalı 2 hafta oldu ve telefonumdan çok menunum bilip bilmedem insanları yalış yönlendirmeyelim arkadaşlar kamerası çok güzel çift hatlı ayrıca müzik kailtesi üst düzey bir telefon ve telefonun diger bizr özlligi var kimse bilmiyo bu özelligini htc markası amerika ingiltere fransa gibi büyük ülkelerde askereyide kullanılan tek markadır ve suan ben facebook olsun twitter olsun ücretsiz bir şekilde girebiliyorum direk gps den baglanıyo telefon hakkında bilip bilmeden atıp tutmayın sarj olarak samsunga göre daha iyi ve arkadaşımda s3 mini var benim oynadıgım oyunları arkadas s3 minide oynuyamıyor telefon kasıyo benimkinde zerre kasma yok 4 cekirdekli bi telefon tasarımıda oldukça iyi ve araç kullananlar için cok güzel bir özelligi var bu fiyata baska bir model tlefon bulamazsınız herkese tavsiye ederim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
adam akıllı bilen birinin cevap yazdıgı yok ben bu gün aldım bu yorumlar insanı aldıgına pişman eettirir

alperajaxa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Desire 500 alma nedenleri
1: Dalga geçer gibi adreno 205 gpu koymuşlar 1 ay sonra telefonunun ömrü biter yeni çıkan çoğu oyunu ya açamazsın ya da kasar
2: Htc nin alt modeli olması(1200 ün altındaki htc modelleri tamamiyle kazık atmak için yapılmış modellerdir)
3: 8MP kamera ama 720p video çekmesi Xperia p bile 1080p çekiyor dalga mı geçiyorlar bilmiyorum
4: Tasarım berbat(zevk meselesi)
Gördüğün gibi parasının hakkını kesinlikle vermeyen bir telefon xperia p yi almanı yeğlerim

çok yanlış düşünüyorsunuz performansı hakkında arkadaşımda xperia p var ve 2 adet benchmark yaptık quadranta 2400 alırken ben desire 500 ile 5100 2.test antutuda 800 alırken ben 11000 civarı alıyorum, kamera açısındanda lg camp
era programı ile yüksek fps 720p çekim yapıyor fakat xperia p nin 1080p 30 fps ile gerçekten övgüyü hakediyor önyargılı yaklaşmamalısınız 4 çekirdek adreno 203 ü ittiriyor sanki bende alırken adreno 203 den korktum fakat dead trigger 2 de high ta 25 fps alabiliyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bende bu telefonu almak istiyorum ama belleğin 4 GB olması aklımı karıştırıyor. Ben temple run, minion rush, candy crush, integram foursquare tarzı tüm uygulamaları kullanıcam popüler fotoğraf çekme programları ya da oyunları yine kullanmak isterim acaba bu tarz şeyler çok mu yer kaplar ileride bellek yetersiz gelir mi? Yoksa bunun yerinde discovery mi alsam? Yardımcı olursanız çok sevinirim....

S

SDN Okuru

SDN Okuru
beyler ben inceledim telefonun iki modelide mevcut tek sim çift sim sim kart yuvası haricinde ikisi arasında bi fark yok htc sağlamlık açısından kendini ıspatlammış bi cihaz sürekli kullandığım bi marka samsung u 2 kere yere düşürün hemen hata verir ama htcde yaşamazsınız bu sorunu tek sim kartlı olanı suan her yerde var ama çift hattı yeni giriş yaptı ülkeye her yerde yok türkcellin stoklarına giriş yaptı bi kaç güne dağlımı bayilere yapılır işlemciyi kötüleyen arkadaşlar olmuş ama snapdragon kadar olmasada adreno 205 de hiçe atılcak bi performansı yok yazılım geliştirme ve işlevsellik acısından kesinlikle mükemmel bi fiyata sahip çift hatlı türkcell bayilerine gelir gelmez alıcam TEK HATLIDA beyaz mavi rengide baya sempatik çift hattada aynıdır inş.

x10minirom

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Arkadaş Hiç Oyun Oynamıyor Arkadaşlar,O Zaman Almamasının Bir Nedeni Yok.Kamerası 8MP Falan Yeterli Zaten DSLR'ın Varmış.Sınıftan Arkadaşıma'da Aldırdım Çok Memnun.Adreno 205 Fakat 480x800 Çok Yüksek Bir Çözünürlük Değil 1GB Ram Var.Android İşletim Sistemi En Az 1GB Ram Gerekli.Arada Sırada Oyun Oynarsan Yeterli Olur.Ama Oynamaya Doymazsan Telefon Yavaşlar.Tavsiye Ederim.Renk Olarak Beyaz Kırmızı Bulabilirsen Al.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aynen katılıyorum ben bugun aldım fıyata aldanmayın s3 le karsılastırın tek cıddı farkının kamerası oldugunu farkedeceksınız ama ses kalıtesı arayuz ozellıklerı kasa yapısı daha ıyı bır telefon . renk olarak da siyahı tavsiye ederim klas duruyor bence. 2 yıl telefonculuk yaptım bu fiyata bole telefon gormedım. dıscovery ı onermıyorum donmalar var telefonda .

ahmetnazim

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Adreno 205 değil, 203 ile geliyor yani Desire X'teki ile. Telefonun işlemci gücü tatminkar ama kesinlikle hafif gelişmiş oyun oynatmaz. Çözünürlük ideal olduğu için aşırı kötü değil bence HTC'nin ne istediğini bilen biri için en makul telefonlarından biri. Adobe Flash kaldırmıyor ve GPU kötü olduğu için arkadaşların dediği video çekimi kalitesi düşük oluyor doğal olarak ama HTC Sense 5 ile gelmesi almak için yeterli bir sebep.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben oyun oynamayı seviyorum aynı zamanda kamerası iyi falan bi telefon istiyorum önerdiğinz var mı????

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben aldım ama pişman oldumKasımın 2sinde aldım Aralık 20de gönderdim garantiye şans mı adilik mi bilemedim Ana Kart yandı telefonda 1 aydr kvk teknik servisinde ve teknik servis süresi dolmuş durumda şu an. Üstelik olağan programlar skype-whatsapp-dil çevirisi artı 2 tanede oyun traffic racer ve pou yüklüydü telefonda hiç bir anlam veremedim...Şimdi tüketici haklarına dava açmak için girişimlerde bulunucam