Nexus 4 Kullananlar Veya iPhone 4S Kullananlar

Bu konuyu okuyanlar

Ahmetgungor

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Herkese merhaba konuyu yanlış yerede açmış olabilirim bilmiyorum yeniyim forumda :yes: İlk sorum nexus 4 almayı planlıyorum kamerası vs bana yeter ancak bu cihaz neden pazardaki diğer iddialı telefonlara göre daha ucuz bana göre iyi birşey tabi :biggrin: Ama 2 GB ram 8MP Kamera işlemci vs bu fiyata alırım diye düşünüyorum 2.sorum Sizce iPhone 4S fiyatları düşer mi ? İkisi Arasında Çok Kaldım Bana Müzik dinleyeceğim Sosyal Medya Twitter Gibi Entegrasyonları kolay olan Bir cihaz olarak 4S Cazip Geliyor Birde iOS sadeliği ve RAM i Az Kullanması iyice kararsız bırakıyo beni :( (Bu Bilgiyi Bir yerde Okudum Doğruluğunu bilmiyorum tam) ama fiyatı bütçeme göre Yüksek En Az 5-6 Ay beklemem Gerekiyo zaten Tam Parayı Çıkarmak İçin:wink: Son sorumsa ; Abi diyelim ki ben bu iki cihazdan birini aldım haberlerde dolanıyordu iphone patlama haberleri vs peki nexus 4 te böyle bi durum yaşamış olan var mı hiç ? araştırdım bulamadım ... Şimdiden Herkese Bin Teşekkür :yes:

ümmet:D

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
5s ve (çıkarsa) 5c çıkınca fiyatları düşecektir tabiki. Acelen yoksa bekleyebilirsin. Htc ye bakabilirsin o fiyatlarda ses kalitesi diğer telefonlara göre daha iyi. Yakında tanıtılacak yeni Iphone. İos evet harika bir işletim sistemi gerçekten ama androidin de sorunları olmasa gerçekten hoş olurdu özelleştirme falan. Ama aldığın telefona saf android romu kurarsan daha rahat çok rahat kullanırsın. Onun dışında wp twitter , Facebook için çok rahat kullanırsın. Müzikde de kendi Nokia müzik uygulamasa çok harika bide kulaklık alırsan Dolby harika ses alırsın :)yardımcı olduysam ne mutlu bana

Ahmetgungor

Asistan
Reaksiyon puanı
0
5s ve (çıkarsa) 5c çıkınca fiyatları düşecektir tabiki. Acelen yoksa bekleyebilirsin. Htc ye bakabilirsin o fiyatlarda ses kalitesi diğer telefonlara göre daha iyi. Yakında tanıtılacak yeni Iphone. İos evet harika bir işletim sistemi gerçekten ama androidin de sorunları olmasa gerçekten hoş olurdu özelleştirme falan. Ama aldığın telefona saf android romu kurarsan daha rahat çok rahat kullanırsın. Onun dışında wp twitter , Facebook için çok rahat kullanırsın. Müzikde de kendi Nokia müzik uygulamasa çok harika bide kulaklık alırsan Dolby harika ses alırsın :)yardımcı olduysam ne mutlu bana
tabi ki :) çok teşekkürler

mstfhll2012

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Nexus 4 un ucuz olma sebebi google tarafından lg ye urettirilmesidir. Fiyatı ucuzdur ama kalitesi iyidir. İos güzel demissin rami az kullanıyorum felan bu doğrudur ama nexus 4 te android le bi nevi İos gibidir. Yani nexus 4 google edition saf android versiyondur. 2 gb ramdan sana en aşağı 1 gb kalır ki oda en fazla uygulamalara bile yeter. Suan söylediğin iki cihazdan nexus 4 daha avantajlı hem fiyat hem de ram felan bakımından tek eksisi kamerası o konuda 4s daha iyidir ikiside 8 mp ama apple iyi lens yapıyor :) nexus 4 al ama illede İos dersen biraz bekle 2 ay kadar piyasaya bir sürü cihaz cikacak bu cihazlar dahada ucuzlayacaktir.

Ahmetgungor

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Nexus 4 un ucuz olma sebebi google tarafından lg ye urettirilmesidir. Fiyatı ucuzdur ama kalitesi iyidir. İos güzel demissin rami az kullanıyorum felan bu doğrudur ama nexus 4 te android le bi nevi İos gibidir. Yani nexus 4 google edition saf android versiyondur. 2 gb ramdan sana en aşağı 1 gb kalır ki oda en fazla uygulamalara bile yeter. Suan söylediğin iki cihazdan nexus 4 daha avantajlı hem fiyat hem de ram felan bakımından tek eksisi kamerası o konuda 4s daha iyidir ikiside 8 mp ama apple iyi lens yapıyor :) nexus 4 al ama illede İos dersen biraz bekle 2 ay kadar piyasaya bir sürü cihaz cikacak bu cihazlar dahada ucuzlayacaktir.

Mecbur bekleyeceğim zaten :) çok teşekkürler :)

fyodor

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Öncelikle aaa bu rami az harcıyormuş yok bu 4 ghz işlemci varmış diye özelliklere aldanmaman. Telefon alırken sana sunacağı genel kullanım deneyimine bakman daha mantıklı. Ben yaklaşık 1.5 yıldır 4s kullanıcısıyım. Daha önce hiç android kullanmadım. Cihazdan genel anlamda memnunum. Oyun için olsun twitter facebook için olsun gayet yeterli. En son iOS sürümü olan iOS 7 beta 6 yı da şu an gayet akıcı şekilde çalıştırıyor. Beğenmediğim yönü ise bazen telefonun iyi çekmediği yerlerde ya da hareketli ortamlarda 3g kullanırken ısınması. Ayrıca bu ısınma görece ağır oyunları oynarken de oluyor. Bunun dışında iyi bir telefon. Kendim iOS developer olmama rağmen uzun bir süre değiştirmeyi düşünmüyorum. Tabi bu süre zarfında son sürüm iOS güncellemelerini alması ve bozulmaması şartıyla :)

Ahmetgungor

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle aaa bu rami az harcıyormuş yok bu 4 ghz işlemci varmış diye özelliklere aldanmaman. Telefon alırken sana sunacağı genel kullanım deneyimine bakman daha mantıklı. Ben yaklaşık 1.5 yıldır 4s kullanıcısıyım. Daha önce hiç android kullanmadım. Cihazdan genel anlamda memnunum. Oyun için olsun twitter facebook için olsun gayet yeterli. En son iOS sürümü olan iOS 7 beta 6 yı da şu an gayet akıcı şekilde çalıştırıyor. Beğenmediğim yönü ise bazen telefonun iyi çekmediği yerlerde ya da hareketli ortamlarda 3g kullanırken ısınması. Ayrıca bu ısınma görece ağır oyunları oynarken de oluyor. Bunun dışında iyi bir telefon. Kendim iOS developer olmama rağmen uzun bir süre değiştirmeyi düşünmüyorum. Tabi bu süre zarfında son sürüm iOS güncellemelerini alması ve bozulmaması şartıyla :)

ısınma sorununu birkaç arkadaşımda belirtiyor cihazı beraberken arkadaşla şarjı bitene kadar kullandım :D elimde duruşu falan iyi ekranı benim için ideal ama epeydir ufak ekranlı androidde kullanıyorum Custom Romlar falan iyi Oluyorda iOS deneyimide iyi olacaktır diye düşünüyorum :/ oyunları tablet ve bilgisayarda oynuyorum zaten olsa olsa bi kaç ufak oyun sıkıntı için cut the rope temple run gibi falan ama Fiyatı benim bütçeye göre epey yüksek neyse teşekkürler :)

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
4s ile nexus kapışır artık ekran büyük mü istersin küçük mü ona göre kararını verirsin.

ufukcoskun

Dekan
Reaksiyon puanı
104
Android'in adını çıkaran genelde Samsung gibi, LG gibi kendi ROM'larını üreten firmalar. Android'in içine edip bırakıyorlar. Sonra Android yavaş oluyor, RAM şişmesinden bahsediyorlar falan. Nexus 4 ile bunların hiçbirini yaşamayacağına garanti verebilirim. Ayrıca bu telefonu şimdilerde 930 liraya alabiliyorsunuz. İnanılmaz bir f/p oranı var. Kliksa 1000 lira ve üzeri alışverişte 100 lira maxipuan veriyor. Bir de Avantajix indirimi kullanınca 930 lira. Gerçekten performansına göre çok iyi bir fiyat. Bir yakınıma da aldık. Yarın gelecek telefonu, sbaırsızlanıyor. Çünkü benim teleofnumu kullanınca çok beğendi.

4s de kötü cihaz değil ama şahsi fikrimdir, ekranı ufak. iOS 7 ile ram, işlemci kullanımı nasıl olacak ona da dikkat etmek gerekiyor. Bu konuda iOS 7 beta kullanan 4s kullanıcıları bilgi verirler.

lordarcual

Profesör
Reaksiyon puanı
6
iPhone 5'in 4S'e göre tek artısı bana göre ekranı. iPhone 4S kötü telefon değil. Çok iyi telefon. Ekranı çok küçük ama. Ben kullandım, S III kullandığımdan mıdır nedir telefon aşırı küçük. Zor yazı yazıyorum, oyun oynarken acı çekiyorum, yazı okurken yazı bitene kadar sağdan sola kaydırıp duruyorum. Mobil site doldu gerçi her yer. Yinede ekranı çok küçük bana göre. Nexus 4 kullandım 15 dakika ağır bir şekilde uygulama açıp kapadım ayarlara girip girip çıktım internete girdim ana menüyü gezip durdum tüm uygulamaları açıp alta attım, tek kasma hissetmedim. Yağ gibi akıyor. Bence Android'in saf hali IOS'tan daha sade ve kullanımı kolay. Nexus'un şarjı 4S'e oranla fazla gider. Yani ben iki telefonuda kullandım benim tercihim Nexus 4 tarafına olurdu. iPhone'nin fiyatı kolay kolay düşmez. 1700 ise 4 yıl sonra 1400 olur. Bu yüzden fiyatın düşmesine değil para biriktirmeye bak iPhone 4S alıcaksan. Nexus ucuz bir telefon. Ucuz diye kalitesiz olması gerekmez. Bir nevi General Mobile Discovery'nin 400 TL pahalısı ve 2 kat iyisi. F/P canavarlarından. Yurt dışında 300 dolar :)

Ahmetgungor

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Android'in adını çıkaran genelde Samsung gibi, LG gibi kendi ROM'larını üreten firmalar. Android'in içine edip bırakıyorlar. Sonra Android yavaş oluyor, RAM şişmesinden bahsediyorlar falan. Nexus 4 ile bunların hiçbirini yaşamayacağına garanti verebilirim. Ayrıca bu telefonu şimdilerde 930 liraya alabiliyorsunuz. İnanılmaz bir f/p oranı var. Kliksa 1000 lira ve üzeri alışverişte 100 lira maxipuan veriyor. Bir de Avantajix indirimi kullanınca 930 lira. Gerçekten performansına göre çok iyi bir fiyat. Bir yakınıma da aldık. Yarın gelecek telefonu, sbaırsızlanıyor. Çünkü benim teleofnumu kullanınca çok beğendi.

4s de kötü cihaz değil ama şahsi fikrimdir, ekranı ufak. iOS 7 ile ram, işlemci kullanımı nasıl olacak ona da dikkat etmek gerekiyor. Bu konuda iOS 7 beta kullanan 4s kullanıcıları bilgi verirler.
Evet Nexus 4 daha iyi Bir seçim olacaktır diye düşünüyorum teşekkürler :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

iPhone 5'in 4S'e göre tek artısı bana göre ekranı. iPhone 4S kötü telefon değil. Çok iyi telefon. Ekranı çok küçük ama. Ben kullandım, S III kullandığımdan mıdır nedir telefon aşırı küçük. Zor yazı yazıyorum, oyun oynarken acı çekiyorum, yazı okurken yazı bitene kadar sağdan sola kaydırıp duruyorum. Mobil site doldu gerçi her yer. Yinede ekranı çok küçük bana göre. Nexus 4 kullandım 15 dakika ağır bir şekilde uygulama açıp kapadım ayarlara girip girip çıktım internete girdim ana menüyü gezip durdum tüm uygulamaları açıp alta attım, tek kasma hissetmedim. Yağ gibi akıyor. Bence Android'in saf hali IOS'tan daha sade ve kullanımı kolay. Nexus'un şarjı 4S'e oranla fazla gider. Yani ben iki telefonuda kullandım benim tercihim Nexus 4 tarafına olurdu. iPhone'nin fiyatı kolay kolay düşmez. 1700 ise 4 yıl sonra 1400 olur. Bu yüzden fiyatın düşmesine değil para biriktirmeye bak iPhone 4S alıcaksan. Nexus ucuz bir telefon. Ucuz diye kalitesiz olması gerekmez. Bir nevi General Mobile Discovery'nin 400 TL pahalısı ve 2 kat iyisi. F/P canavarlarından. Yurt dışında 300 dolar :)
nexus 4 de karar kıldım sonunda :) peki kilksa güvenilir bir mağaza ağı mıdır ? tamam SAbancılar grubuna Ait Ama Teknosada Eskiden Olan Outlet Ürünler Gibi mi satıyor Acaba Diye İşkillenmiyor Değilim :/

GreenHeart

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
4S harika bir telefon ancak sıfır 4S alacağına (1600 tl ye) 200 lira daha ekle 5 al.

GreenHeart

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

nexus 4 de karar kıldım sonunda :) peki kilksa güvenilir bir mağaza ağı mıdır ? tamam SAbancılar grubuna Ait Ama Teknosada Eskiden Olan Outlet Ürünler Gibi mi satıyor Acaba Diye İşkillenmiyor Değilim :/

4S al Nexus ta stabilite,destek ve rahatlık bulamazsın rom atmaktan keyfini çıkarmaya zaman kalmaz.4S alacağına 200 lira ekle 5 al.Ya da yurtdışı kayıtlı 5

ahmetnazim

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Nexus 4 tercihinden kimse seni yıldırmasın, iOS'un avantajı oyunlardaki performansıdır, o da ekstrem oyunlarda sadece. Bi de tarayıcısı çok hızlı. Hele Chrome, iOS için çok daha başarılı onu da kurunca tadından yenmiyor ama başka bir şeyi yok.

lordarcual

Profesör
Reaksiyon puanı
6
4S al Nexus ta stabilite,destek ve rahatlık bulamazsın rom atmaktan keyfini çıkarmaya zaman kalmaz.4S alacağına 200 lira ekle 5 al.Ya da yurtdışı kayıtlı 5
1 kere bile eline Nexus 4 aldın mı ? Hayır çünkü ne gerek var bu tür insanlar en nefret ettiğim kişiler. Hiçbir bilgi olmadan kafadan konuşanlar. Kardeşim huzurunu bozmak gibi, hakaret gibi olmasın yalnız senin dediğin şey artık yok. iPhone ne kadar stabilse Nexus 4 o kadar stabil hatta daha stabil diyebilirim. Ama senin gibilere oturmuş bir düşünce tarzı "iPhone, IOS mükemmel, süper stabil, dAndroid ezik, kullanılmaz, durmadan kasar, işe yaramaz, Rom yükleyip durucaksın, dAndroid IOS'tan kopya çekip duruyor....." Bunların hepsi yanlış. IOS tek stabil işletim sistemi değil 25 yıl filan önce öyleydi. Şimdi Ubuntu, WP ve Android var bunların hepsi stabil işletim sistemleri. Samsung'un, HTC'nin, Sony'nin kullandığı işletim sistemi Android değil. Üstüne özellik eklenmiş, iyice kabartılmış, abartılmış, içi gereksiz şeylerle doldurulmuş firmaların kendine özgü bir sürü programını ve temasını kullanan Android benzeri işletim sistemidir. Gerçek, saf Android ise Google'ın telefonlarında kullanılan işletim sistemidir. Belki HTC çok yük bindirmedi o stabil ama Samsung ortalamanın üstünde bir stabilitede son olarak Sony ben Xperia Z modelini beğenmedim. Nasıl bir arayüz koymuşlarsa acı ekiyor cihaz ama Saf Android yüklersen stabil olur. Senin dediğin gibi Custom Rom'a ihtiyaç yok. En azından Nexus 4'de gerek yok. 4-5 aydır Nexus 4 kullanan bir abiden telefonunu aldım ve 1-2 saat kullandım. Çoğunlukla stabilitesini kontrol ettim. Ve sonuç harika. Menü geçişleri iPhone'unkinden stabil. En azından aşırı telefon kullanan biri olarak FPS düşüşlerini çıkışlarını anlayan biri olarak bana böyle geldi.

Kliksa güvenilir bir site :) Ama için rahat etmezse Teknosadan alabilirsin :)

TakeRisks

Asistan
Reaksiyon puanı
0
nexus 4 'ü kullanıcısı olarak tavsiye ederim,telefon boştayken 2gb ramin 1,5 gb'ı boş kalıyor buda aynı anda en baba iki oyunu açıp birini oynasan bile en ufak kasma en ufak bir takılma göremezsin telefonda,android 4.3 güncellemesinden sonrada telefonda ısınma sorunu kalmadığını düşünüyorum

Ahmetgungor

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hepinize çok teşekkürler :) iki üç gündür giremedim foruma kusra bakmayın yanıtların hepsini okudum çok çok teşekkürler nexus 4 son kararım :)