Sony xperia sp güncelleme

Bu konuyu okuyanlar

talha1235

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sony xperia sp yeni güncelleme çıktı diye duydum telefonu almadım alacağım kullanan ve güncellemeyi yapanlara sesleniyorum güncellemeden sonra düzelme varmı bir de müzikle birlikte alttaki ledlerin tutuğu ritim kaldırıp birde üstüne mesaj gelince led sürekli yanmıyormuş

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
1-2 saat önce güncelledim ama telefon benim değil kardeşimin hızlıca baktım.Şunu söyliyeyim bu sitede paylaşılan haberde gördüğün fotoğraflarda ne var ise telefonda o değişiklikler oldu benim gördüğüm kadarıyla.

kamer11

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar nasıl güncellediniz bende sony pc companiona bağlayınca güncelleme gözükmüyor.

srdrgkc

Asistan
Reaksiyon puanı
0
sizin telefona güncelleme zamanı gelmemiş demekki hergün kontrol edin muhakkak gelir en kısa zamanda

kamer11

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öyle bir şey mi olur mu hocam ne saçma telefondan telefona değişmesi?

sinan60

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
birde walkman uygulamasina girip muzik oynatirmisiniz bazi yerlerde muzikle beraber ledin ritim tutmadigi soyleniyor benim icin kontrol eder misiniz
Güncellemeden sonra ledde herhangi bir değişiklik olmadı. Eskisi gibi yanmaya devam ediyor.

ruhenzenci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar 1 ay kadar önce sony xperia sp aldım.Bu telefon kullandığım ilk sony marka telefon ve ayarlar ve güncellemeler konusunda çok eksiğim var. Onun için yeni güncellemelerle çok uğraşmama rağmen bir yol kat edemedim.

Şimdi arkadaşlar sorunum şu:
2 gün önce çıkan sony xperia sp güncellemesini bildirim olarak alamadım. Sony Pc Companion ile alabileceğimi okudum forumdan. Ama bir yerde mi yanlışlık yapıyorum yoksa bilgi de mi yanlışlık var anlamadım. Bir türlü güncelleme gelmedi telefona.
Ve sony android 4.3 güncellemesini xperia z ve xperia sp modellerine vereceğini açıklamış, o güncellemeler de pc companion ile yapılacak deniliyor. Bilgi istiyorum.

Son olarak da ben bu güncellemeleri Sony Center lara gidersem oradaki görevliler yardımcı olur mu? Şimdiden teşekkürler.

srdrgkc

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Öyle bir şey mi olur mu hocam ne saçma telefondan telefona değişmesi?
evet öyle birşey var çünkü güncellemeler üretim sırasına göre gönderiliyor bu bütün firmalarda aynıdır

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Merhaba arkadaşlar 1 ay kadar önce sony xperia sp aldım.Bu telefon kullandığım ilk sony marka telefon ve ayarlar ve güncellemeler konusunda çok eksiğim var. Onun için yeni güncellemelerle çok uğraşmama rağmen bir yol kat edemedim.

Şimdi arkadaşlar sorunum şu:
2 gün önce çıkan sony xperia sp güncellemesini bildirim olarak alamadım. Sony Pc Companion ile alabileceğimi okudum forumdan. Ama bir yerde mi yanlışlık yapıyorum yoksa bilgi de mi yanlışlık var anlamadım. Bir türlü güncelleme gelmedi telefona.
Ve sony android 4.3 güncellemesini xperia z ve xperia sp modellerine vereceğini açıklamış, o güncellemeler de pc companion ile yapılacak deniliyor. Bilgi istiyorum.

Son olarak da ben bu güncellemeleri Sony Center lara gidersem oradaki görevliler yardımcı olur mu? Şimdiden teşekkürler.
güncelleme için telefonunuzu sony centera götürmenize gerek yok telefonunuz açıkken pcye bağladığınızda pc companion telefonunuzu otomatik olarak tanır ve otomatik olarak güncellemesini denetler sizin yapmanız gereken yönergeleri takip edip telefon güncellemenizi yapmasını beklemek.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
güncelleme bölümüne girdiğinizde yenile me ıçın bı tus var ona basın yenı guncellemeyı bulup sıze soyler 95 mb falan gelıo ama o android guncellemesımı bılmıyorum update center guncellemesı de olabılır deneyım sıze soylerım

pplaseboetkisi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telefon üzerinden (OTA) güncelleme özelliği daha geçen gün geldi. Fakat pc companion üzerinden yaklaşık 1 hafta kadar önce güncelleyebiliyordunuz. Tabiki telefondan telefona süre değişiyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sony xperia sp yeni güncelleme çıktı diye duydum telefonu almadım alacağım kullanan ve güncellemeyi yapanlara sesleniyorum güncellemeden sonra düzelme varmı bir de müzikle birlikte alttaki ledlerin tutuğu ritim kaldırıp birde üstüne mesaj gelince led sürekli yanmıyormuş

evet arkadaşım aynen öyle oldu. müzikle denemedim ama bildirimler geldiği an sadece led bir kereye mahsus yanıyor sonra yok. zaten sms ya da diğer iletiler gelince ekran ışığı açılmayınca görmemem ihtimalin yüksek. güncelleme neye çözüm getirdi bilmiyorum ama sorun getirdi bana kalırsa. power on/off düğmesine basıp ekranı açmak istediğimde ekran ışığı açılıyor sadece ama arka plan simsiyah yani görüntü gelmiyor. tekrar basıp ekranı kapataıyorum tekrar açıyorum ekranı öyle düzeliyor ve sık tekrar ediyor. onun haricinde telefon mükemmel.

LittleMonster

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
birşey sorucam arkadaşlar telefona güncelleme dağıtılıyor fakat telefona henüz gelmemiş ise pc companiondanda yapamıyor muyuz bu güncelleme her xperia modeli için çıkmış ise eğer ? yoksa telefona bildirimin gelmesi şartmı

onurdags

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
... power on/off düğmesine basıp ekranı açmak istediğimde ekran ışığı açılıyor sadece ama arka plan simsiyah yani görüntü gelmiyor. tekrar basıp ekranı kapataıyorum tekrar açıyorum ekranı öyle düzeliyor ve sık tekrar ediyor ...

sadece bana özgü herhalde diye düşünüyordum ama güncellemeden sonra ben de aynı problemi yaşamaya başladım.

Ayrıca bazı uygulamalardan çıkıp ana ekrana dönüşte belirgin bir yavaşlama başladı. Örneğin telefonla konuşuyorum, konuşma bitip ana ekrana dönerken ekran kısa süreliğine tamamen siyah kalıyor. (ekran aydınlık ama tamamen siyah).

Bir de kilit ekranında saate bakmak için güç tuşuna basınca; ekran geldiğinde ekran en son saat kaçı gösterirken kilit devreye girmişse o saat görülüyor bir anlığına.

bence birkaç yeni özellik dışında başarısız bir güncelleme olmuş.

srdrgkc

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Xperia SP için yeni bi güncelleme yolda :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sadece bana özgü herhalde diye düşünüyordum ama güncellemeden sonra ben de aynı problemi yaşamaya başladım.

Ayrıca bazı uygulamalardan çıkıp ana ekrana dönüşte belirgin bir yavaşlama başladı. Örneğin telefonla konuşuyorum, konuşma bitip ana ekrana dönerken ekran kısa süreliğine tamamen siyah kalıyor. (ekran aydınlık ama tamamen siyah).

Bir de kilit ekranında saate bakmak için güç tuşuna basınca; ekran geldiğinde ekran en son saat kaçı gösterirken kilit devreye girmişse o saat görülüyor bir anlığına.

bence birkaç yeni özellik dışında başarısız bir güncelleme olmuş.
saat konusunda dediğin gibi haklısın. aslında çok problem değil, sinek küçük mide bulandırır derler ya o cinsten. ama küçük takılmalar başladı diğer arkadaşların dediği gibi ve şu led ışıkların bildirimlerde sürekli yanmaması kötü oldu. 5 dakkaya bi, mail gelmiş mi arayan var mı bakıp durmak zorunda kalıyorsun ergen gibi. düzeltmeleri için sony'ye geri bildirim yapmak lazım. Ellere kuvvet :)
Saygılar

onurdags

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Led bildirimlerinin sadece tek sefer yanması gerçekten sıkıntı çünkü; diğer markalarda kilit ekranda kocaman simgeler oluyor saate bakacağınızda o simgeler sayesinde bildirimleri de görüyorsunuz ama bu telefonda simgeler en üstte minicik durduğu için özellikle bildirim var mı diye bakmadığınız sürece gözden kaçırma ihtimaliniz büyük. Güncellemeden önce ledler sayesinde hiç sorun olmuyordu.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Lee ışıkları mesaj gelince artık 1 kere yanıyor önceden biz bakana kadar yanıp sönüyordu ve çok hoştu onu nasıl ayarlayacaz biri anlatsın lütfen

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Lee ışıkları mesaj gelince artık 1 kere yanıyor önceden biz bakana kadar yanıp sönüyordu ve çok hoştu onu nasıl ayarlayacaz biri anlatsın lütfen
şu an benim telefonumda mesaj geldiğinde led yanıyor artık uyarı için. ama tek ortadaki lamba yanıyor önceden üçlü şekilde yanıyordu estetik oluyordu. diğer telefonlara göre estetik yoksunu olan(ama kalitesini tartışmam :) ) telefonumuzun bir tek güzel özelliğini de hiç ettiler :) umarım düzeltirler. Ekran açmak istediğimde takılma sorunu hala devam ediyor. bilgisi olan varsa burdan paylaşırsa sevinirim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bir sorum olacak kamera yanında 2 tane led ışıkları var onlar yanıyor mu yoksa sadece telefonla konuşurken felan ekran kapansın diye mi

Skynetix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet arkadaşım aynen öyle oldu. müzikle denemedim ama bildirimler geldiği an sadece led bir kereye mahsus yanıyor sonra yok. zaten sms ya da diğer iletiler gelince ekran ışığı açılmayınca görmemem ihtimalin yüksek. güncelleme neye çözüm getirdi bilmiyorum ama sorun getirdi bana kalırsa. power on/off düğmesine basıp ekranı açmak istediğimde ekran ışığı açılıyor sadece ama arka plan simsiyah yani görüntü gelmiyor. tekrar basıp ekranı kapataıyorum tekrar açıyorum ekranı öyle düzeliyor ve sık tekrar ediyor. onun haricinde telefon mükemmel.

Dostum bu siyah ekran sorunu güncellemeden sonra bende de olmaya başladı...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Şansınız varmış ki ufak sorunlarla karşılaşmışsınız.

Alalı daha 1 ay oldu, ilk aldığımı ertesi gün durup dururken kapanıp açıldığı için değiştirtmiştim. Yeni telefon da dün 23:17 itibariyle ekranım dondu, 15 saattir kullanamıyorum telefonu. PC Companion'a bile bağlanamıyorum, güç + ses açma veya ses kısma tuşları ile reset atılabileceğini okudum, hepsini denedim ama bir değişiklik olmadı. Güç düğmesine basınca ekrandan görüntü gidiyor, cihaz çalışıyor gibi ama ekran simsiyah, hiçbir tuşla geri açılmıyor ancak şarja taktığımda görüntü yeniden geliyor o da dün 23:17'de donduğu şekilde, hiçbirşey fayda etmedi. Bataryası çıkmayan bir telefon aldığıma çok pişmanım. Bir çözüm yolu bilen var mı acaba, telefonu servise falan vermek istemiyorum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
takılma bendede var telefonu açınca siyah ekran çıkıyor sonra tekrar kapatıp açıyorum düzeliyor telefon geldiğindede bazen oluyor cevaplayamıyorum siyah ekran çıkıyor bide konuştuktan sonrada kapatmak istiyorum fakat ekran siyah güncellemeden sonra oldu ama ben güncellemeyi alalı 1 ay oldu neredeyse 4.3 gelecekmiş bakalım inş. düzelir birde fotoğraf sorunu yaşıyordum o biraz dzelmiş ama tam değil resimler net çıkmıyor birkez kez çekmem gerekiyor anlamadım ayarlardanmı kaynaklanıyor led sorunu bendede oldu malesef.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
telefonda reset düğmesi var iğne ucu gibi ince birşey ille basabilirsin arka kapağı aç altta göreceksin küçük bir delik

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Siyah ekran sorununun ve uygulamadan ana ekrana dönünce gelen kasılmanın sadece bende olmadığına sevindim. Bunlara çözüm var mı ? Firmadan gelen bilgilendirme ya da yeni bir güncelleme vesaire ? Bir de yakın çekimlerde kamera odaklanmada sorun yaşıyor gibi geldi bana. Makro moduna kendisi geçiyor ama odaklanamıyor. Bulanık çıkıyor fotolar. Bir kaç kez net görüntü elde edebildim. Bu konuda bilgili arkadaşlar beni de bilgilendirebilir misiniz ? :confused1:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
takılma bendede var telefonu açınca siyah ekran çıkıyor sonra tekrar kapatıp açıyorum düzeliyor telefon geldiğindede bazen oluyor cevaplayamıyorum siyah ekran çıkıyor bide konuştuktan sonrada kapatmak istiyorum fakat ekran siyah güncellemeden sonra oldu ama ben güncellemeyi alalı 1 ay oldu neredeyse 4.3 gelecekmiş bakalım inş. düzelir birde fotoğraf sorunu yaşıyordum o biraz dzelmiş ama tam değil resimler net çıkmıyor birkez kez çekmem gerekiyor anlamadım ayarlardanmı kaynaklanıyor led sorunu bendede oldu malesef.
aynı problemler bende de oldu, bildirim ışığı stamino mod açıkken çalışmıyor, çağrılarda aynı problemi yaşıyorum, konuşurken ahize sesinde de sanki azalma var. güncelleme ile telefonu problemli hale getiriyorlar ve bir üst modeli almamızı istiyorlar bence bütün mesele bu. bundan sonra güncellemeleri yüklemicem. zaten telefon işimi görüyordu neden güncelleme yükledim ki? içinde ne olduğunu bilmeden yüklüyoruz iyi bişey gibi. sonra da böle oluyor.
saygılar..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
mesaj geldiğinde led yanıp sönüyordu. güncellmeden sonra sadece 1 kez yanıyo baskada yanmıyo. neden olabilir arksadaşlar?

onurdags

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
mesaj geldiğinde led yanıp sönüyordu. güncellmeden sonra sadece 1 kez yanıyo baskada yanmıyo. neden olabilir arksadaşlar?

Stamina Mod'dan kaynaklanıyor. Stamina aktifken led de çalışmıyor(eğer stamina'yı kapatırsanız eskisi gibi yanıp sönecektir). Stamina Modundayken çalışmaya devam etmesini seçebildiğimiz uygulamalar arasında da göremedim ki Staminadayken de çalışmaya devam etsin. Yani şu an ya stanminayı kapatıcaz ya da led ışıktan vazgeçicez. Umarım güncellemeyle bunu da opsiyonel hale getirirler. Çünkü telefonun tasarımının en önemli unsuruydu led, şimdiyse sadece telefonun boyunu uzatan gereksiz bir detaya dönüştü.

Ay Parçası

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
arkadaşlar bende telefonu alalı 1 hafta oldu telefonda güncelleme gözüküyor 12.0.A.2.254 olarak herhalde çıkan son güncelleme üstteki yorumları okudum telefonda sıkıntı yaratıyormuş şimdi içime kurt düştü yüklesemmi yüklemesemmi diye gerçekten sorun çıkarıyor mu arkadaşlar bilen arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim sorunlu ise yüklemicem