POST Ekranı 20 Saniye Sonra Geliyor

Bu konuyu okuyanlar

bekir6695

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet, post ekranı 20 saniye sonra geliyor.Bilgisayarı yeniden başlatırsam ya da reset atarsam hemen geliyor.Fakat kapatıpta açarsam 20 sn sonra geliyor.Ancak ekran kartımı çıkartıp onboard ekran kartını kullanırsam post ekranı hemen açılıyor.Sorunun nedenini ve çözümünü bilen arkadaşlardan yardım istiyorum.
Teşekkürler...

schindler2013

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
BIOS'dan ayarlayabilirsiniz. Oraya nasıl gireceğiniz post ekranının altında da yazar, hangi tuşla gireceğiniz.

Bilgisayarın açılışı esnasında ilk önce BIOS yüklenir ve bir self kontrol yapar. RAM'i, diğer diskleri, veriyollarını kontrol eder. Bu test için iki seçenek sunar. Express ve normal test. Express test post ekranını daha hızlı geçmenizi sağlar.

bekir6695

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
BIOS pilini çıkardım, BIOS ayarlarını default yaptım yetmedi BIOS'u güncelledim, hala POST ekranının gelmesi 20 saniyeden aşağı düşmedi.Ayrıca "Express test POST ekranını daha hızlı geçmenizi sağlar" demişsiniz.Bilgisayarımın power tuşuna basıyorum ve karanlık ekranda 20 saniye bekliyorum POST ekranı geliyor.POST ekranının geçmesi ise 1 saniyeyi bile almıyor.Umarım anlatabilişimdir.
Ayrıca ilginizden ötürü çok teşekkür ediyorum.