5.000 TL paranız olsa neye yatırırdınız?

Bu konuyu okuyanlar

PanPish

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1 yıllık kazanç için 5.000 tl ile ne yapılabilir? altın , döviz , fon, borsa?

not: elimdeki 5000tl yi değerlendirmek istiyorumda :dirol:

Nemre

Profesör
Reaksiyon puanı
29
Altın uzun vadede kazandırır.

marancı

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Altın ve döviz şu aralar pek mantıklı değil bence. Borsa tehlikeli tavsiye edemem bende girmem zaten borsaya. Fon hakkında pek bir bilgim yok. Ben paramı Bankasya ya yatırıyorum ama oradan da pek getiri olmuyor. Ayda 20-25 lira filan anca verir 5000tl ye.

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
altının düşük olduğu, dolar ve euro'nun da çok yüksek olduğu bir dönemdeyiz değerlendirmek için yılbaşından önce olan alışveriş çılgınlığı zamanlarında piyasa düşer kalkar biraz hareketlenir canlılık olur seyir bir yönde olmaz büyük bir vurgun için o zamanı beklemnizi öneririm fakat bir bankadan internet bankacılığı yapıp paranızı öyle kontrol edebilirsiniz. Altın alıp satarsınız fakat onda da satış ve alıştaki fiyat farkına dikkat etmelisiniz fiyat farkının en az olduğu zamanda almanız gerek :) Çünkü satıcağınız en düşük rakam aldığınızn 1tl fazlası olursa altın 1tl değer kazanında kârdasınız :) umarım bu son şeyi doğru anlatabilmişmdir :)

wolkhy1903

Profesör
Reaksiyon puanı
79
5000 lira sana bir şey kazandırmaz öyle yüksek miktar felan. faizler çok düşük... araba al 5000 tl lik bul bı tane uygun fiyata ya da anlayan biriyle git 1 ay sonra sat 6000 tl ye ..sonra yine derken yılda 4 sefer yada 6 sefer böyle kazansan o para 10000 olur...al sana %100 kar:D böyle yapan arkadaslarım var cevremde ordan bılıyorum

- - - Mesaj Güncellendi - - -

hiç girmeyelim bu konuya

deneyci99

Asistan
Reaksiyon puanı
2
seni bilmem ama ben tek gecede harcardım(anladın sen onu :D)
şaka maka altın al koy yastığın altına

Son mesajlar