Samsung Galaxy Wonder i8150 Batarya Problemleri

Bu konuyu okuyanlar

Naaa

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
iyi günler arkadaşlar.
telefonun garanti süresi devam ediyor fakat bataryası şişti. netten araştırdığımdan anladığım kadarıyla şişen bataryalar garanti kapsamında değiştiriliyor.
ben telefonun pilinde şişme olduktan sonra room c9 versiyonunu kurdum (evet harika bir zamanlama...) şimdi garantiye telefonu götüreceğim fakat root lu telefonlar garanti kapsamına girmiyormuş. bu derdimi nasıl anlatabilirim.

birde 2.yol olarak orjinal bataryası olan 1500 mah pil yerine 1800mah civarı bir pil mi alsam ?

Naaa

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
yani eğer garanti kapsamında pili değiştirmezlerse. 1500 yerine 1800 lük bir pil mi alsam.

giskur11

Müdavim
Reaksiyon puanı
160
iyi günler arkadaşlar.
telefonun garanti süresi devam ediyor fakat bataryası şişti. netten araştırdığımdan anladığım kadarıyla şişen bataryalar garanti kapsamında değiştiriliyor.
ben telefonun pilinde şişme olduktan sonra room c9 versiyonunu kurdum (evet harika bir zamanlama...) şimdi garantiye telefonu götüreceğim fakat root lu telefonlar garanti kapsamına girmiyormuş. bu derdimi nasıl anlatabilirim.

birde 2.yol olarak orjinal bataryası olan 1500 mah pil yerine 1800mah civarı bir pil mi alsam ?
Bence 30-40 lira ver teknik servisten orjinal batarya al.

giskur11

Müdavim
Reaksiyon puanı
160

Naaa

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Geri sammobileden stock rom kur odinle öyle yolla direk bataryaya bakıp şişik olduğunu anlarlarsa değiştirebilirler yazılımsal olarak kontrol ederlerse belli olur rom atıldığı.
Al buda sammobileden bulduğum almanya rom'u istersen odinle kur bunu öyle yolla.

http://www.hotfile.com/dl/190279215/ce1969c/I8150XXLMI_I8150DBTLL1_DBT.zip.html

teşekkür ederim. o zaman ilk etapta faturayla beraber gideceğim teli bırakmanız bakmamız gerekiyor derlerse işim var acil diyeceğim bunu yükleyip sonra gideceğim :D