SSD boot süresi uzadı

Bu konuyu okuyanlar

lqnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Herkese iyi forumlar arkadaşlar.Bundan 3-4 gün önce w7 açarken hoşgeldiniz yazısını görmeden direk masaüstü geliyordu şimdi 4-5 saniye boyunca hoşgeldiniz yazsını görür oldum neden olabilir bu ? çözümü nedir yardımcı olur musunuz?

azen63

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
Başlangış programlarına bak... yada önyüklemeyi aktifleştirmeden süre biraz daha kısalabilir...
önce pc ye güzel bir temizlik yap... pc şişmiş olabilir.

lqnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Başlangış programlarına bak... yada önyüklemeyi aktifleştirmeden süre biraz daha kısalabilir...
önce pc ye güzel bir temizlik yap... pc şişmiş olabilir.
hocam makine 1 aylık temizlenicek bir yeri yok :) önyüklemeyi nasıl aktifleştirebilirim ?

Rüstembey

Doçent
Reaksiyon puanı
1
tam bir yıl formatsız ve sorunsuz beraber çalıştık...son zamanlarda bazı davranış bozuklukları olmaya başladı....
temiz bir format;herşey düzeldi.(sandisk ex.120GB).
biliyorsunuz harici programlarla düzeltme temizleme ssdye zarar verir..
birde verilerinizi ssdde tutmayın takacağınız hddye aktarın..butür davranış bozuklukları genelde doluluktan kaynaklı oluyor...

RedDevil

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
SSD optimizasyon programlarından birini deneyiniz.

ikspi

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
ilk aldığım ssd benzer şekilde yavaşlamıştı, en son hata verdi win7'de. Garantiye gönderdim yenisini gönderdiler. Uzun zamandır kullanıyorum sıkıntı yok. Bence diski bi kontrol edin, özellikle garanti süresi dolmadan.

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
CCleaner ile temizliyorum ben. 1-2 saatlik bir internet kullanımından sonra 500mblara varan artık dosyalar olabiliyor. Öneririm. Performansta düşüş olmuyor. Ve tabii ki ssd kullanıyorum.

Rüstembey

Doçent
Reaksiyon puanı
1
CCleaner ile temizliyorum ben. 1-2 saatlik bir internet kullanımından sonra 500mblara varan artık dosyalar olabiliyor. Öneririm. Performansta düşüş olmuyor. Ve tabii ki ssd kullanıyorum.
önce araştırdınızmı...sonra eminmisiniz...
insanları yanlış yönlendirmeyin..iyileştirme ve düzeltme programları(temizleme)ssdye zarar veriyor..bu işi kendi kontrölcüsü yapar...
sadece browserlerin geçmişini temizliyebilirsiniz o da kendi bünyesinde.....

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
önce araştırdınızmı...sonra eminmisiniz...
insanları yanlış yönlendirmeyin..iyileştirme ve düzeltme programları(temizleme)ssdye zarar veriyor..bu işi kendi kontrölcüsü yapar...
sadece browserlerin geçmişini temizliyebilirsiniz o da kendi bünyesinde.....
bahsettiğiniz programlardan birini söylemedim ki ben :)

Rüstembey

Doçent
Reaksiyon puanı
1
bahsettiğiniz programlardan birini söylemedim ki ben :)
galiba ssdleri inceleme fırsatınız olmadı...
benim bahsettiklerimden birisi "ccleaner"dir(ssd kullanmaya başladıktan sonra bıraktım-w8 ve w8.1 de zaten çalışmıyor
"çalışsada sistemi allak bullak ediyor")..devamında asc(adwanc.system care)
butür programlara gerek yoktur ssdde..kontrolcüsü bu işleri zaten yapıyor..extra yük bindirip ssdnin eskimesi hızlandırılıyor..kolay gelsin..
not;youtubeda ssd ile ilgili çok çarpıcı programlar bulabilirsiniz..hatta üreticilerin bile sayfaları var.....

azen63

Müdavim
Reaksiyon puanı
24

bunu seçinçemi ne daha hizli açiliyordu animasyonu atliyordu
Birde ben Şunu Yapıyorum. Yine Aynı yerden gelişmiş seceneklere girip bütün çekirdeklerini başlangıçta aktiflestiriyorum.. İlk Acılısta Performansını azda olsa yükseltiyor..
@lqnd bana sordugun sorunun cevabı bunlar. inşaallah yardımcı olmusumdur. birde sürekli ccleaner ile temizle bilgisayarı.

BLACKPOWERTURBO

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
bende daha hizli açiliyor win8 de donanim iyi win 7 işe yariyor diye biliyom ama 2 3sn önemli degil benim için

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Herkese iyi forumlar arkadaşlar.Bundan 3-4 gün önce w7 açarken hoşgeldiniz yazısını görmeden direk masaüstü geliyordu şimdi 4-5 saniye boyunca hoşgeldiniz yazsını görür oldum neden olabilir bu ? çözümü nedir yardımcı olur musunuz?
BOOT ve uygulamaların açılış hızını ölçen uygulamalar var. Bu uygulamalarla sorunun nerede olduğunu görebilirsin.

Son mesajlar