Xperia Z Kırıldı!!!

Bu konuyu okuyanlar

emregun1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
MERHABA
Arkadaşlar 80 Kuşağındaki Arkadaşlar mutlaka ömrü hayatlarında 1 kere bile olsa Sony kullanmıştır.
Bende defalarca kullandım müzik ve görüntü ile ilgili olan her cihazım neredeyse Sony markasını taşıyor.

Bu firmaya yakışmayacak bir servis anlayışı ile hizmet veren Teleservis adındali firmaya bağladığı için kendini
Sony Mobile Türkiyeyi şiddetle kınıyorum. Ve çok severek kullandığım telefonumu değiştirmek zorunda kalıcam
çünkü onarımı için 700 tl para istiyorlar çok saçma neymiş ekran komple olarak değişiyormuş dokunmatiği ön camı ve ana ekranı
hepsi birden değişmesi gerekiyormuş buda yetmezmiş gibi birde değişirse su geçirmezlik özelliği kayboluyormuş
telefon garantiden çıkıyormuş güzel Sony sorarım sana NEDEN ÜRETTİN o zaman bu telefonu ???

Resminide koyuyorum arkadaşlar koltuğun kolundan kızımın scotterinin direksyonunu tutan vidanın üstüne düştü

özellikle ölçtüm 60cm bu kadar kucuk darbede kırılacaksa o zaman neden kırılmaz diye sattınız içim acıyarak yazıyorum
inanın çünkü cok sıkı bir Sony hayranıyım

- - - Mesaj Güncellendi - - -

resim ekleyemiyorum arkadaşlar nerden yapılıyor hiç yapmadım daha önce

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
MERHABA
Arkadaşlar 80 Kuşağındaki Arkadaşlar mutlaka ömrü hayatlarında 1 kere bile olsa Sony kullanmıştır.
Bende defalarca kullandım müzik ve görüntü ile ilgili olan her cihazım neredeyse Sony markasını taşıyor.

Bu firmaya yakışmayacak bir servis anlayışı ile hizmet veren Teleservis adındali firmaya bağladığı için kendini
Sony Mobile Türkiyeyi şiddetle kınıyorum. Ve çok severek kullandığım telefonumu değiştirmek zorunda kalıcam
çünkü onarımı için 700 tl para istiyorlar çok saçma neymiş ekran komple olarak değişiyormuş dokunmatiği ön camı ve ana ekranı
hepsi birden değişmesi gerekiyormuş buda yetmezmiş gibi birde değişirse su geçirmezlik özelliği kayboluyormuş
telefon garantiden çıkıyormuş güzel Sony sorarım sana NEDEN ÜRETTİN o zaman bu telefonu ???

Resminide koyuyorum arkadaşlar koltuğun kolundan kızımın scotterinin direksyonunu tutan vidanın üstüne düştü

özellikle ölçtüm 60cm bu kadar kucuk darbede kırılacaksa o zaman neden kırılmaz diye sattınız içim acıyarak yazıyorum
inanın çünkü cok sıkı bir Sony hayranıyım

resim ekleyemiyorum arkadaşlar nerden yapılıyor hiç yapmadım daha önce
hocam buraya gir resmi yükle url yi kopyala sonra buraya at.

emregun1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkürler

r6btf.jpg
[/URL][/IMG]

lpsln

Asistan
Reaksiyon puanı
0
çok ama çok geçmiş olmuş,bunda da bi hayır vardır..

Theurer

Doçent
Reaksiyon puanı
2
geçmiş olsun birader çok narinmiş sony de yazık

Ɲevermore

Müdavim
Reaksiyon puanı
249
[video=youtube;rX7wtNOkuHo]http://www.youtube.com/watch?v=rX7wtNOkuHo[/video]

cagatayz

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Öncelikle geçmiş olsun.Su geçirmez özelliğinin gitmesi ile ilgili bir şey demiyorum ama kullanıcı hatasından oluşan bir şeyde ekran paneli değiştirilirken HTC de Samsung da LG de bundan farklı bir para vermez. Ekranlar 5 inç Full HD teknik servis fiyatları bukadar. Telefon tamiri yapan yerlerde daha uygunada bulabilirsiniz. Normal bir telefonu sya düşürün tamir ettirin hiç bir sevis o telefonunda garantisini vermez mesela.

emregun1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
daha öncede cok kullandım sony duvara attım 2. kattan düştü hic sıkıntı cekmedım ama bu model cidden çok şik kullanışlı ama üretim hatası var kesin bu kadar ufak bir darbede ne iphone ne htc ne de samsung eminim sorunsuz geçerdi

OnurFK

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
belki kırılmasa başka bir şey olacaktı üzülme yani :wink:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
o model su geçirmez derken 1mt derinlikte sudan söz ediyor çeşmede akan sudan değil + darbeye şoka dayanıklı diyende yok...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar su geçirmezlik olayında şöyle söyliyim ben bulaşık sabununu döküp yıkıyordum musluğun altında hıc sorunda yasamadım su gecırmezlık olayı tamamen doğru o geçirenler kapakları acık unuttular yada 1 mt nın ustunde derinliğe soktular

S

SDN Okuru

SDN Okuru
nasıl darbeye soka dayanıklı diyen yok sony kendi sitesinde resmen ilan etti kırılmaz ekran diye sonra o ibare değişti kırılmaz ekran filmi dediler halada duruyor yazı

lilana

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
haha su geçiren benim, 1 metrenin altına falan sokmadım çocuk havuzuna soktum 1 karışın altına da inmedim kapaklar kapalı idi, her soktuğumda da kamera buğulandı, saçmasapan işler yani şimdi sigortası var fena carladım cepkaskla alakalı hiç olumlu yazı yok nette ama beni 1 günde aradılar, cihazım değişecek ciddi hukuki işlem başlatırım bu konudan anlıyoruz çünkü kandıramazlar bizi, sony tamamen saçmalıki büyük marka dedik aldık, fos çıktı, su geçirmez telefon asla geçirmez, su geçirmez saat su geçirmez, az geçirir falan yok bunun, kırılmaz dayanıklı dyor sony bu hale gelmemeliydi, bana cihazın yenisini gönderdikleri gün ya vericem birine ya satıcam ve sony almayacağım aslında şahane bir telefon ama bu kadar narin olmamalı, 5 yıllık iphone 3g bile hala taş gibi çalışıyor, ufak kızım var üstüne su döktü hiçbişey olmadı bizim xperia 2. su alışında bozuldu ya üretim hatası yada bilemiyorum

ayrıca aqua camera uygulaması var madem su geçiriyor böyle bir app. neden yapmışlar xperia için ispanyol arkadaşlarım çatır çatır havuzda sualtı videoları çekiyor izliyorum, hiçbirşey olmadı telefonlarına.

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
daha öncede cok kullandım sony duvara attım 2. kattan düştü hic sıkıntı cekmedım ama bu model cidden çok şik kullanışlı ama üretim hatası var kesin bu kadar ufak bir darbede ne iphone ne htc ne de samsung eminim sorunsuz geçerdi
bence de hocam dediğinize göre o yükseklikten o denli bir hasar biraz ilginç. üretim hatası olabilir. biraz üstüne düşün bu konunun.

Kaya26

Müdavim
Reaksiyon puanı
550
Bütün markalar sizden bu kadar para ister çok normal. Ve de o anki düşüş açısı belirler hasarı, daha yüksek bir yerden düşer bir şey olmaz,daha hızlı düşer bir şey olmaz ama gider ufak bir şeyde çatlayabilir kırılabilir şans işi bu. Yani bunun Sony ile alakası falan yok hangi marka kullansanız da bu sorunları yaşama şansınız var.

lilana

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şans demekki de işte çizilmez kırılmaz diye lanse etmeyeceklerdi, ben davamı açacağım siz de açınız bence özellikle su geçirip kullanılmaz hale gelen çok olacaktır zaten çok varmış telefoncu tanıdıklar bir bir döküldü son dönemde diyor...rezillik yani

emregun1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ne kadar ilgisiz bir firma çıktın sony valla mail attım xperia care den teleservise yazdım şikayetvar a yazdım burdan yazdım bir yetkılıde demediki nedir senin derdin her yerde bunu yazıyorsun hat sende fabrikasyon garantiden değişelim yok elinde kaldı senın ne halin varsa gör vs birsey desinler diye bekliyorum 3 gündür

lilana

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hadi yaa...sony koskoca firmadır çok şaşırdım hepsiburada da xperia z satışı durmuş bilgisi olan var mı eğer bir seri üretim hatası falan varsa dedim çektiler mi ya da reklamları değiştirsinler bilmiyorum ya da çok satıldı alanların haberi yok suya sokar ya da düşürürlerse başlarına geleceklerden

shakal

Müdavim
Reaksiyon puanı
29
su gecirmez olayi güzel de okadar güvenmemek lazim ,en azindan simdilik sunki yeni bir olay belki ilerideki telefonlarinda bu hatayi cözerler ,su an millet hangi telefonu alacagini sasti ,4 ay gecmiyor telefonun daha bir özelliklisi cikiyor örnegin samsungun cilginligi gibi lg optmus g pro daha ne oldu simdide lg g2 gibi iyice zivanadan cikardilar

hasanistan44

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
geçmiş olsun :( su geçirmezliğini kaybetmesi iyi bişiy olmamış

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
Herzaman söylüyorum Türkiyede kimse garantili telefon kullaniyorm demesin bütün servis firmalari birbirinden beter. Paralel ithalat telefon alacaksn servise para verince acimayacaksin. Gm servisi telpayi kötüleyenler okusun bu konulari.

Granikos

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Herzaman söylüyorum Türkiyede kimse garantili telefon kullaniyorm demesin bütün servis firmalari birbirinden beter. Paralel ithalat telefon alacaksn servise para verince acimayacaksin. Gm servisi telpayi kötüleyenler okusun bu konulari.
ne yani şimdi telpa da mı haklı

Son mesajlar