S3'e gelen S4 güncellemesi

Bu konuyu okuyanlar

XQE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beyler biraz geç de olsa bu pazar S3 alacağım.Bir kaç yerde S3'e S4'de olan bir çok özelliğin geleceğini okudum.Şimdi S3 1 GB RAM'e sahip bir cihaz S4 de ki uygulmalar baya RAM kaplıyordur.Bu S4'ün 2 GB RAM'in de hissedilmese de S3 de hissedilebilir.Ne derece olur ? Yoksa haber yalan mı ? Gelecek uygulamalardan kastım S Healt v.b. Şimdiden teşekkürler kandiliniz mübarek olsun

oktaygezgin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
isabetli bir karar vermissin ben yaklasik 7 aydan beri kullaniyorum ve cook memnunum.

XQE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yakınlarımın iPhone 4s ve S3 ü var karşılaştırma imkanım oldu ve kesinlikle ekranın verdiği haz bambaşka.Ben 1 GB RAM güncellemeler gelince yetmeyecek diye korkuyorum. :closedeyes:

SerdarGokcen

Asistan
Reaksiyon puanı
3
S3'mün ram kullanımı:
2rdg1lc.png

Android 4.1.2, Rootladım, Samsungun kendi arayüzü. Gereksiz uygulamaları kaldırdım, gereksiz servisleri durdurdum. Al işte ram kullanımı. S4 elimde olsa onu da böyle düşük tuttururum...

XQE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Açıkcası rootlamayı düşünmüyorum.İnsanları rootlamaya zorluyorlar.Bir de daha uygulama getirecekler S3'e mecbur root atıp kapatacağız o zaman :hammer:

xlorxlarge

Asistan
Reaksiyon puanı
1
s3'e 4.2.2 ile zram desteği geleceği hakkında söylentiler var eğer gelirse ram sorunu ortadan kalkabilir.

XQE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cihaz elime geçsin sıkıntı olmazsa rootlamam katlanılmayacak kadar sıkıntı olursa mecbur rootlayacağım :crying:

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
biraz önce benim S3 yeni bir güncelleme geldi 66 MB yüklüyorum bakalım ne gelecek

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Gelen Günceleme Androiad 4.1.2 icin yeni

[h=4]Latest firmware info[/h]GT-I9300 Galaxy S III
PDA: I9300XXEMF6
CSC: I9300OJVEMF1
MODEM: I9300XXEMA5
Added: 2013-07-29

http://www.sammobile.com/firmwares/2/

ayhankucuk28

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Andorid 5 çıkınca cihazların ram tüketimi çok azalacak. Windows phone, iOS fazla ram tüketmiyor. Android de buna uğraşıyor.

XQE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Android 5 güncellemesi S3'e gelecek diye okumuştum.Ekim de Nexus 5 ile beraber duyurulacakmış.Kim bilir bize ne zaman gelir olsun sevindim bu RAM tüketiminin azalmasına :thumbup1:

marancı

Profesör
Reaksiyon puanı
1
S3 ün ram sıkıntısı oluyor bazen evet. 1.5 gb olsaymış en azından daha güzel olurmuş ama beklentiler 5.0 a kalıyor. İnşallah umulanı verir.

SerdarGokcen

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Telefonda uzmanlaşmışsanız, odin ve rom konusunu iyi biliyorsanız root sıkıntı değil...

Zaman bulsam kendim güzelce elden geçirip rom hazırlayacağım bir tane ama şimdilik bununla idare ediyorum.

XQE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Uzmanlaştığım söylenemez fakat root atarız sıkıntı değil de garantiden çıkma işi biraz şey kaçıyor.Tabletim rootlu geldi root çok kolaylık sağlasa da garantiden vazgeçmeyi göze aldıracak kadar ram sıkıntısı olur mu bilemiyorum CPU'yu kısıtlama pil ömrüne de katkı sağlıyor aslında.Bilemiyorum ya bir alayım bakayım.Gerekli bilgiler buralarda mevcut zaten atarım yani.:laugh:

XQE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beyler akılımı fazla kurcalıyor şu RAM işi Nexus 4 2 GB RAM'a sahip.Yarın ikisini elime alıp son kararı vereceğim.S3'e çok ısındım çok video izledim ayrıca Nexus'un arayüzü hiç hoş değil.Ekran kalitesi de pek övülmüyor.Bu tarafa baktığım da ise RAM sıkıntılı :cursing:

ahmetnazim

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Beyler akılımı fazla kurcalıyor şu RAM işi Nexus 4 2 GB RAM'a sahip.Yarın ikisini elime alıp son kararı vereceğim.S3'e çok ısındım çok video izledim ayrıca Nexus'un arayüzü hiç hoş değil.Ekran kalitesi de pek övülmüyor.Bu tarafa baktığım da ise RAM sıkıntılı :cursing:

Ram her şeydir. Gider bi launcher kurarsın bi de ikon paketi yüklersin al sana yeni arayüz. S3 alacaksan da sağlam bir cyanogenmod kurman şart.

XQE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ram her şeydir. Gider bi launcher kurarsın bi de ikon paketi yüklersin al sana yeni arayüz. S3 alacaksan da sağlam bir cyanogenmod kurman şart.
Öyle diyorsun da https://www.youtube.com/watch?v=vSlCc8A3t7A bura da adam karşılaştırıyor fark var abi ya.Oyun testlerinde de öyle aman aman bir fark göremedim hala S3 daha makul geliyor :drool:

Ayrıca Nexus 4 16 GB ile sınırlandırılmış harici kart girişi de yok.Kesinlikle S3 almalıyım.

ahmetnazim

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Öyle diyorsun da https://www.youtube.com/watch?v=vSlCc8A3t7A bura da adam karşılaştırıyor fark var abi ya.Oyun testlerinde de öyle aman aman bir fark göremedim hala S3 daha makul geliyor :drool:

Ayrıca Nexus 4 16 GB ile sınırlandırılmış harici kart girişi de yok.Kesinlikle S3 almalıyım.

Oyunlarda su an fark yok çünkü ikisi de kaldırıyor oyunları ama seneye görürsün farkı. Ha oyun çok önemli değilse ben s3 alır cyanogenmod kurardım o zaman çok güzel bi telefon oluyor s3. Hem o dandik samsung özellikleri olmuyor böylece hem hafıza hem ram boş kalıyor.

XQE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Oyunlarda su an fark yok çünkü ikisi de kaldırıyor oyunları ama seneye görürsün farkı. Ha oyun çok önemli değilse ben s3 alır cyanogenmod kurardım o zaman çok güzel bi telefon oluyor s3. Hem o dandik samsung özellikleri olmuyor böylece hem hafıza hem ram boş kalıyor.
Hocam açıkçası oyun ihtiyacımı PC'den karşılıyorum merakım 1 ay sonra biter zaten google play'de ki oyunlara aşikarım.Ara da sıra da yolculukta açıp bakarım bir şeylere o kadar.Ben şu cyanogenmod'u bir araştırayım olmazsa biz de kurarız :thumbup1:

hasanistan44

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Hocam açıkçası oyun ihtiyacımı PC'den karşılıyorum merakım 1 ay sonra biter zaten google play'de ki oyunlara aşikarım.Ara da sıra da yolculukta açıp bakarım bir şeylere o kadar.Ben şu cyanogenmod'u bir araştırayım olmazsa biz de kurarız :thumbup1:
bak ben nexus kullanıyorum hiçbir sıkıntısına rastlamadım bence iyi düşün sadece ram olarak değil, stabilite olarak da nexus çağ atlamış.

XQE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bak ben nexus kullanıyorum hiçbir sıkıntısına rastlamadım bence iyi düşün sadece ram olarak değil, stabilite olarak da nexus çağ atlamış.
Kamerası yetersiz ayrıca 16 GB alan sunuyor ve SD kart girişi de yok benim için çok yetersiz.Stabilite tabii ki önemli fakat S3 de de o hızı yakalamak CyanogenMod ile mümkün galiba hala araştırıyorum aklıma yattı.:)

hasanistan44

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Kamerası yetersiz ayrıca 16 GB alan sunuyor ve SD kart girişi de yok benim için çok yetersiz.Stabilite tabii ki önemli fakat S3 de de o hızı yakalamak CyanogenMod ile mümkün galiba hala araştırıyorum aklıma yattı.:)
Peki hocam sen bilirsin. Ben de zamanında senin gibi ikilemde kaldım malesef, benim için güncel android ve stabilite önemliydi zaten. Kamera ve multimedya olarak pek alakam olmuyor diye nexus aldım. :)

XQE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Fakir olmasam S4 e basarım parayı :tt1: Önerileriniz için teşekkürler beyler yarın inşallah alacağız bakalım bir sorun çıkmazsa :clap:

SerdarGokcen

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Uzmanlaştığım söylenemez fakat root atarız sıkıntı değil de garantiden çıkma işi biraz şey kaçıyor.Tabletim rootlu geldi root çok kolaylık sağlasa da garantiden vazgeçmeyi göze aldıracak kadar ram sıkıntısı olur mu bilemiyorum CPU'yu kısıtlama pil ömrüne de katkı sağlıyor aslında.Bilemiyorum ya bir alayım bakayım.Gerekli bilgiler buralarda mevcut zaten atarım yani.:laugh:
S3 alma;

2 kere servise gitti.

1. Servis durumu: Durduk yere kendi romunu sildi(2. ayında. rootlamadım bile)
2. Servis durumu: Servisten döndükten sonra telefon iyice sapıttı anakartı yandı ve anakart değişti.

Çok ısınıyordu servisten önce. Araştırdım anakart modellerinin belirli revizyonlarında sorun var demişler xda da. Bulamadım çünkü anakartı vermediler bana servis ücretsiz değişim yapınca vermiyor anakartı. Hala ısınıyor ama idare edecek seviyede...

2. si root atmak istemiyorsan o ram yetmiyor arkadaşım s3 e. 700 mb a gelince ram kullanımı makina kasım kasım kasılıyor. Nexus al alacaksan. Arayüz için bir dünya program var. Olmadı nova launcher ı alırsın ücretle. Benim için bir sigara parası ama touchwiz e alışmışım ücretsizini beğenmedim açıkçası ama kullananlar öneriyor.

S3 alma.

muratteas

Dekan
Reaksiyon puanı
96
Andorid 5 çıkınca cihazların ram tüketimi çok azalacak. Windows phone, iOS fazla ram tüketmiyor. Android de buna uğraşıyor.

Samsung, Sony ve HTC'nin kendi arayüzleri aşırı ram tüketmesine neden oluyor. En önemli sebebi bu.

Google Edition'lı telefonlarda böyle bir sorun yok.

Alacaksan S4'ün Google Edition'lı modelini, Nexus 4'ü veya Moto X al.

S3 alma;

2 kere servise gitti.

1. Servis durumu: Durduk yere kendi romunu sildi(2. ayında. rootlamadım bile)
2. Servis durumu: Servisten döndükten sonra telefon iyice sapıttı anakartı yandı ve anakart değişti.

Çok ısınıyordu servisten önce. Araştırdım anakart modellerinin belirli revizyonlarında sorun var demişler xda da. Bulamadım çünkü anakartı vermediler bana servis ücretsiz değişim yapınca vermiyor anakartı. Hala ısınıyor ama idare edecek seviyede...

2. si root atmak istemiyorsan o ram yetmiyor arkadaşım s3 e. 700 mb a gelince ram kullanımı makina kasım kasım kasılıyor. Nexus al alacaksan. Arayüz için bir dünya program var. Olmadı nova launcher ı alırsın ücretle. Benim için bir sigara parası ama touchwiz e alışmışım ücretsizini beğenmedim açıkçası ama kullananlar öneriyor.

S3 alma.

Sende başıma gelen teknolojik kaza diyebilirdin. :D
Bir seneyi geçti S3 kullanalı hiçbir sorun çıkmadı daha.

mayten

Asistan
Reaksiyon puanı
2
s3 kullanıyorum 2 aydır ne ram sorunu yasadım nede baska bişey çok sukur bir sıkıntı yok.Öyle asırı bir ısınma sorunuda yasamadım.

androchar

Asistan
Reaksiyon puanı
1
S3'e kamera ve smart pause & scrool dışında tüm özellikler gelecek. Ayrıca android 5.0'la ram rahatlayacak. Pek bekleyemessen kurarsın cyanogenmod bakarsın keyfine :D

XQE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beyler aldım cihazı.İlk izlenimler gerçekten tatmin edici.Bu ekranın verdiği haz paha biçilemez.1 yıllık kaskosunu da 120 tl ye yaptırdım 1.199 TL fiyatı vardı cihaz kaskosuyla jelatiniyle kılıfıyla beraber 1.350 küsür tuttu.Aldığım da %55 gibi bir şarjı vardı 18.30 sularında cihazı aldım ve açtım az önce şarj bitti ve şarja taktım 8-9 saat şarjda duracak.Kamera denemelerim gerçekten güzeldi.Bir davette iPhone 4 ve iPhone 4S ile karşılaştırma imkanım oldu kamerası gerçekten ayrıntılarıyla öne geçiyor.RAM konusunda şuan Temple Run 2 yükledim sadece bir de Facebook Twitter Forsquare falan yükledim 500 den aşağısını görmedim rootlamayı düşünmüyorum cihazın hızı gayet iyi 4.1.2 şuan güncelleme bildirimi sürekli var şarjı dolunca güncellemeyi yapacağım.Önerileriniz için teşekkürler :thumbup:

aschil

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Merhaba;
Ben ilk s3 almaya karar vedim s3 deki kasma sorunundan dolayi ben nexus 4 e yoneldim n4 deki bazi negatif yonlerinden dolayi sdn forum uyelerinin sayesinde note 2 de karar kıldım ve suan arayuz ram batarya aklina ne gelirse kafam cok rahat iyikide note 2 almışım diyorum tavsiyem note 2 ye bak...

Edit; Son mesajını yorumu yazdıktan sonra gordum hayirli olsun hocam

XQE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba;
Ben ilk s3 almaya karar vedim s3 deki kasma sorunundan dolayi ben nexus 4 e yoneldim n4 deki bazi negatif yonlerinden dolayi sdn forum uyelerinin sayesinde note 2 de karar kıldım ve suan arayuz ram batarya aklina ne gelirse kafam cok rahat iyikide note 2 almışım diyorum tavsiyem note 2 ye bak...

Edit; Son mesajını yorumu yazdıktan sonra gordum hayirli olsun hocam
Teşekkürler.Note 2 S3'ün kibarlığını veremiyor ya alırken ona da bakmıştım amcam da da var bilmiyorum ama şuan memnunum tekrar teşekkürler :laugh:
Beyler Kies ile güncellemeyi yapsam sorun çıkmaz değil mi yoksa odinle mi öneriyorsunuz ?