Ağda kayıtlı degil sorunu s3

Bu konuyu okuyanlar

ali1792

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar cok acil bakabilir misiniz telefonum sabahtan beri arama bu hatayi veriyor arama yapmaya çalışırken ayrica mobil veri de baglanmiyor sim karti baska bir telefonda denedim orda da aynı hatayi aldim imei kontrol ettim orda da sorun yok sorunun sim karttan oldugunu düşündüm önce ama internetten yaptigim arastirma sonucu bir cok android telefonda zaman zaman bu hatanin oldugunu gordum önerilen herseyi denedim ama fayda etmedi sizce ne yapmaliyim

OnurFK

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
fabrika ayarlarına döndürün olmazsa stock rom u tekrar yükleyin ?

OnurFK

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
stock rom yükleyin derken amacım tekrar yüklerseniz belki düzelir diye dedim başka çözüm olarak telefonu uçuş moduna alıp 10 dk bekle veya sim kartını çıkartıp 30 dk felan bekle bak düzeliyormu ?

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
E hattı başka telefona taktım yine olmadı demişsin daha niye sorunu telefonda arıyorsun ki sorunun hatta.

ali1792

Asistan
Reaksiyon puanı
0
E hattı başka telefona taktım yine olmadı demişsin daha niye sorunu telefonda arıyorsun ki sorunun hatta.

Hocam haklisin ama internette bu sorunu arattigimda sadece s3 ve s3 mini sahiplerinde oldugunu gordum o yuzden supheye dustum

- - - Mesaj Güncellendi - - -

stock rom yükleyin derken amacım tekrar yüklerseniz belki düzelir diye dedim başka çözüm olarak telefonu uçuş moduna alıp 10 dk bekle veya sim kartını çıkartıp 30 dk felan bekle bak düzeliyormu ?

Hocam malesef denedim olmadi son care dedigin gibi ilk firsatta stock romu tekrar yukleyecegim yine olmazsa sim karti degistirecem ilgin icin tesekkur ederim

kwonmusti

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
EFS dosyanız uçmuş.. Firmware'nin tekrar yüklenmesi sorunu çözebilir. Bunun başka bir yolu yok...

embayt

Asistan
Reaksiyon puanı
0
aynı sorun bende de vardı..çok can sıkıcı bişe..ne reset ne de başka bişe işe yarıyor..o kadar araştırdım ki kafayı yiyecektim..

ama en son tekrarladığında şunları yaptım kendimce ve sorun ortadan kalktı..

-Ayarlar > Diğer Ayarlar > Mobil Ağlar > Şebeke Modu
işte buradaki ayar normalde GSM/WCDMA(Otomatik mod) seçilidir..
sen bunu Yalnızca GSM yap(ta ne zaman yapmıştım bunu şimdi baktım eski haline gelmiş "GSM/WCDMA(Otomatik mod)" ama hiç bir sorun yok şuanda) ve birini aramaya çalış büyük ihtimal olacaktır..
olmassa aynı bu ayarlarla biraz oyna geri gelir..
ben yanılmıyorsam 3 5 defa oldu bu bana..

Ayrıca şunları da deneyerek sorunu çözenler var;
-telefonun tekrar başlatılması
-hattın ve sim'in çıkartılıp kısa bir müddet beklenip telefonun yeniden başlatılması
-wifi'ı kapatıp telefonu yeniden başlatmak ve wifi bağlanmadan 10 15 dakika kullanıp tekrar yeniden başlatıp normal kullanmaya devam etmek

AzapHG

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba suan benimde bu sorunum var. hatti yeni aldim fakat daha acilmadi. telefonum galax y. ağda hata sorunu hala suruyor. hatti yeni aldim acilmadi daha o yuzden veriyor bu hatayi sanirim. diger telefonlarimdada acilmadigini gosteriyor. tek cozum hattin acilmasini beklemek.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba bende de bu sorun var telefonum s2 fbrika ayarlarina döndüm olmadi telefonun servisem gitmesi gerekiyor acaba açik kapatmakla düzelse bile tekrar oluyor kisa süre sonra

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Sorunumu sayenizde çözdüm. bahsettiğiniz EFS dosyası silinmiş. Kies'i tekrar yükleyince düzeldi. Ayrıca sadece gsm'i seçmek de işe yarıyor.
Çok teşekkürler...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Sevgili arkadaşlar ağda kayitli değil bir hata değil telaşa gerek yok .....
Kesin olarak konuşuyorum.
Bu şebeke ile alakali bulundugunuz yerde şebeke problemi oldugu için o uyariyi goruyorsunuz...
çeken bir yere çikin ve telefonu uçak moduna alin 1 dakika sonra normal moda alin ve sorun çözülmüş olur...

samet246

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sevgili arkadaşlar ağda kayitli değil bir hata değil telaşa gerek yok .....
Kesin olarak konuşuyorum.
Bu şebeke ile alakali bulundugunuz yerde şebeke problemi oldugu için o uyariyi goruyorsunuz...
çeken bir yere çikin ve telefonu uçak moduna alin 1 dakika sonra normal moda alin ve sorun çözülmüş olur...

hiç alakası yok s4 de vardı aynı sorun garantiye verdiğimde de sorun yok dediler bende videoya çektim sorunu ve ana merkezi aradım onları mahkemeye vereceğimi söyledim onlarda hemen telefonu alıp bord değişimi yaptılar şu anda sorun yok =)
bu sorundan kurtulmanın en iyi yolu bir daha samsung telefon almamak

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bnce imei kodu çalınmış olabilir çünkü bende aynı sorunu yaşıodum ama. aldığım yere gittim. bna imei kadumu çalan kişiden geri aldı sorun çözüldü

S

SDN Okuru

SDN Okuru
mr arkadaşlar ben s3 mini kullanıyom aramalar ve mesajlar ağda kayıtlı değil diye reddediliiyor ne yaptıysamda olmadı

eSa

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
352
mr arkadaşlar ben s3 mini kullanıyom aramalar ve mesajlar ağda kayıtlı değil diye reddediliiyor ne yaptıysamda olmadı

Operatörünle konuş. Imei sıkıntısı da olabilir telefonunda. Şebeke ile alakalı bir duruma benziyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşım Ankara evkurdan eylül ayında s4 aldı 4 gün sonra ağ bulunamadı hatası verdi başarı teknik servise verdi servis bir gün sonra sorun yok diye geri telefonu verdi. aynı gün sorun tekrar etmeye başladı. servise tekrar verdi ve değişimini istedi. samsung u aradı uzun uğraşlar sonunda dün samsungdan değişim onayı çıktı dün teknik servisten aldığı değişim formunu evkura vererek yeni bir s4 aldı. garantiniz varsa sizde değişim isteyin

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Teşekkürler cok güzel açıklama yapmıssınız hiç biri bi işe yaramadı!

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Do not use Samsung vede should not take anyone ... samsung un service endpoints, exhausting life of people ... Changing the device's main board s3 phone service for 2 months and 1 week after the screw is missing from the phone's IMEI number is canceled ... Although it is still smugly defend themselves ...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar eğerki telefonunuz ağda hata sorunu veriyorsa sim kilidi yüzündendir başka bir cihazdan sim kilidini kaldırıp tekrar hata veren cihaza takıp % 100 hata ortadan kalkacaktır

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşla s 3 ve eski kapaklı samsung tlf larım ağ bağlantısı yok diyor s3 böyle olunca bir başka samsung telefondaki sim kartı çıkarıp s3 e taktım o sim kartımda aynı oldu şimdi tlf suz kaldım lütfen yardım

Shizo

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hepsini denedim ama olmadı..Yınede hatayı verıyor..4.3 yukledım ondan mı kaynaklanıyor acaba sorun

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Jelly Bean 4.3 (Türkiye) Sürümü Olmayan Güncelleme S3 te Şebeke Problemi Ortaya Koymakta. Şebekesinin Tekrar Düzelmesi İçin Eski Rom u Yüklemek İsteyen Arkadaşlar Bu Kez İmei Silinmesiyle Karşılaşabilirler Yapılması Gereken Şeylerden En Temizi Türkiye Sürümü Olan 4.3 ü Bekleyerek Çıktıgında Cihazı Tekrar Romlamalıdırlar.

Snipertr

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Arkadaşlar aynı sorunu bende yaşadım. Sorun farklı nedenlerden kaynaklanıyor olabilir. Eğer bu sorunu alıyorsanız öncelikle imei numaranızı kontrol edin. imei numaranız telefonunuzun bataryasının altında yazan numarayla eşleşmiyorsa ve sizde yakın zamanda rom değiştirdiyseniz bir önceki romunuza döndüğünüzde sorununuz hallolacaktır. Tabi bunu imei atılmış telefonlar için söylemiyorum. Ve S3 ten bahsediyorum. Büyük ihtimal S4 te de durum aynıdır. Ama imei değişmeden böyle bir hata alıyorsanız öyle bir tecrübem olmadığı için diğer arkadaşların çözüm önerilerine bakınız.

prodigidea

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar çözümü bir kez de ben açıklıyorum:
1)Normal kurulumunuzu yapın. Arıza patch kullandı iseniz klon imei li cihazlar imei yi null/null olarak gösteriyor. EFS klasörünüze zarar gelmediyse yeniden sıfırdan irlanda, U.K ingiltere romlarından birini ODIN ile flashlayın.
2)Cache ve dalvik temizlemelerini yapın.
3)cihazı CF root ile rootlayın.
4)Bu linktekileri indirin.
https://disk.yandex.com.tr/public/?hash=HKF0StADhBqgVWkM1YhGt+tDV0/8ons3bkQ0Dk09jqo=&locale=tr

https://disk.yandex.com.tr/public/?hash=EtDQLBdAgkZ/9eNdwaD4YUzB9i3N1ouMA/8n1xjvhrA=&locale=tr

CWM clockworkmod ile bu yukardaki iki pakedi yükleyin.

IMEI null olmayıp görünen, fakat Ağda Kayıtlı değil diye hata veren cihazlarda çalışır diye umut ediyorum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Galaxy SII cihazları için son yayınlanan JB 4.1.2 romunu yükledikten sonra cihazda arama yapılamıyor mesaj gönderilemiyor yani kısaca şebeke sorunu oluşuyor ve AĞDA KAYITLI DEĞİL uyarısı veriyor bu sorunun çözümü (6 s2 i9100 ve 4 s3 minide denenmiştir) şu şekilde;

Yolu izleyiniz..

Ayarlar> Güvenlik> Sim Kart Kilidini Ayarla> Sim Kartı Kilitle <<< SİM KARTI KİLİTLE SEÇENEĞİNDEKİ ONAYI KALDIRIN VE PIN KODUNUZU GİREREK TAMAMLAYIN..

DAHA SONRA

Ayarlar> Diğer Ayarlar> Mobil Ağlar> Ağ Operatörleri> HATTINIZ HANGİ OPERATÖRE BAĞLI İSE ONU SEÇİN (YÜKSEK İHTİMALLE EN ÜSTTE KENDİ OPERATÖRÜNÜZÜN İSMİ OLACAKTIR)

Ağ Üzerine Kaydedildi uyarısını aldıktan sonra arama yapabilir, mesaj atabilirsiniz yani ŞEBEKE artık aktif..

NOT: DAHA SONRA TEKRAR PIN KOYMAYIN!!

Tekrar PIN kodu konulduğunda telefon açılışında yine aynı hatayı veriyor sanırım bu da rom içerisinde yapılan bir eksiklik..

İşinize yaraması dileğiyle iyi forumlar :) add me facebook/oburaksezer

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yardım edin s3 mini tlfum agda kayıtlı deqil diyor ne yapmam gerekiyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
''ağda kayıtlı değil'' hatası canımı sıktı arama yapamıyorum hatla ilgili olduğunu düşünüyorum benim hattı başka bir telefona taktığımdada aynı sorunla karşılaşıyorum en net çözüm nedir uçak modunu falan denedim ama problem devam ediyor yardımcı olursanız sevinirim.