Hz. Muhammed gafı

Bu konuyu okuyanlar

wwhirlwind

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
CNN Türk'te yayınlanan Tarafsız Bölge'de tuhaf sözler.. Hz. Muhammed CHP Denizli İl Başkanı canlı yayında Hz. Muhammed ile Atatürk'ü kıyasladı. Ahmet Hakan reklam arası verdi.

Daha sonra sözlerini düzeltmek isterken bu kez Hz. Muhammed'in İslam'ın, Atatürk'ü de cumhuriyetin kurucusu olduğunu savundu.

Kavak, sözlerinin yanlış anlaşıldığını verilen reklam arasının sözlerini başka yöne çektiğini söyledi.

Muhafazakarlığın tartışıldığı programda Ali Kavak, sözleriyle damgasını vurdu.

Vali yardımcısını eleştiren Kavak, "Dünya Hz. Muhammed gibi bir lideri bekliyor, şeklinde konuşuyor vali yardımcısı. Yani Atatürk gibi bir lideri bırakıyoruz biz Denizli'de. Tabii Hz. Muhammed dinî liderdir. Yeni baştan şeye getiriyoruz." dedi.

AHMET HAKAN REKLAM ARASI VERDİ

Bu sözler stüdyoda bulunanları şaşkınlığa uğrattı. Bu duruma müdahale eden program sunucusu Ahmet Hakan, "Hz. Muhammed'le Atatürk'ü karşı karşıya getirmeyelim. O çok yanlış olur. Bir kısa ara verelim en iyisi." uyarısını yaptı.

Katılımcıların "CHP'ye de haksızlık olur." demesi üzerine Hakan, "Evet, bu CHP'ye de haksızlık olur. Başkana da haksızlık olmasın, öyle demek istemedi, yanlış anlaşılabilir. Bir düşünsün, belki onu da düzeltme imkânı olabilir." ifadesini kullandı.

HZ. MUHAMMED İSLAMIN KURUSUCU

Verilen aradan sonra tekrar söz alan CHP il başkanı, skandal sözleri düzeltmeye çalışırken yeni bir gaf yaptı. Kavak, bu kez de Hz. Muhammed'e "İslam'ın kurucusu" nitelendirmesinde bulundu: "Hz. Muhammed, İslam'ın ilk kurucusu ve peygamberidir. Mustafa Kemal de laik Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusudur. İlahi söyletenlere, kamu binası önünde ilahi söyletenlere karşı soruşturma açmak olmalıdır laik Türkiye Cumhuriyeti'nde. Ben bunu söylemeye çalıştım. Yoksa kesinlikle bir karşılaştırma söz konusu değil."

CHP'Lİ KAVAK: CÜMLEMİ TAMAMLAYAMAMIŞTIM

CHP'li Ali Kavak, gelen tepkiler üzerine ise suçu reklamlara attı. Reklâmlar araya girince cümlesinin tamamlanmadığını belirten Kavak, "Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran bir liderdir. Hz. Muhammed de bizim dinimizin lideridir dedik. İlk cümle kaldı, sonraki cümle de var arada dikkat ederseniz. Hiçbir zaman Atatürk'ü Peygamber'in yerine, Peygamber'i Atatürk'ün yerine koymamız söz konusu olmaz. Reklâmların girmesini teknik bir hata olarak görüyorum. Peygamber'i siyasi liderle, Atatürk'le karşılaştırmayız." savunmasını yaptı.

kaynak : http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=138993

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Biz zaten biliyorduk içinizdekini, yanlış anlaşılma olmadı rahat olun sayın CHP Denizli İl Başkanı. :)

olympuskiller

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Bazen bilinç altındakiler böyle çıkıveriyor işte şaşırmadım, hani herkesin bildiği şeyler vardır, herkes herkesin bu şeyleri bildiğini de bilir ayrıca,herkes bizleriz işte

Rumi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
valla buna söylenecek en güzel söz
SDN'nin meşhur sloganı

(koltuk sevdası uğruna
Uğruna ölümü göze alı-nmış-nan Kutlu sevdaları
ağzına sakız yapabilen!
Dini mümkün olsa yurdum insanının yüreğinden ve beyninden kazıma gereği duyan!
hadli makamlarda geçici olarak konaklayan
hadsiz kişilere sanırım yeterli cevap olur)
:

BİLİYORSAN PAYLAŞ BİLMİYORSAN SOR!!
ek: ne yaparsan yap SAYGI DUY!!

dnzz

Asistan
Reaksiyon puanı
0
sevdıgım bır kısıdır kendısı.