Win 7 64 bit sistem 4 tb harddiskin yarısını görüyor sadece ?

Bu konuyu okuyanlar

ibrforevers

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,
Sistemi yeni topladık herşey sorunsuz yalnız 64 win 7 olduğu halde seagate sataIII 4 tb hdd'nin sadece 2 tb'ı disk yönetiminden biçimlendi, kalan 2 tb'lık kısım siyah görünüyor sağ tıkladığımda yeni basit birim seçeneği silik yani seçilemiyor

asus m5a97 evo r2.0
bios sürüm tarihi 11.07.2012
16 gb ddr3 ram
seagate sataIII 4tb hdd
amd fx 8320 cpu

özellikler bu şekilde yardımcı olursanız sevinirim

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Asus anakartına ait CD'den "3TB+ Unlock" uygulamasını yüklemelisin.

ibrforevers

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkür ederim diğer yarısını da gördü :) Bir şey daha eklemek istiyorum ramlar 8x2 16 gb ddr3 1600 lük fakat 1333 olarak görüyor bu da win 7 den mi kaynaklanıyor acaba ?

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Nerede o şekilde görüyorsun? Eğer aktif hızını görüyorsan BIOS'taki ayarlardan kaynaklanıyor olabilir; genellikle varsayılan ayarlar yeterlidir, peki değiştirmeni tavsiye etmem, zaten ihtiyaç duyduğunda onlar gerekeni yapacaktır. :) Ben de aynı şekilde 8x2 1600 kullanıyorum ve hızını bu şekilde tespit ettim, BIOS ayarlarını değiştirerek farklı şekillerde kullanman mümkün, fakat dediğim gibi çok gerekmedikçe önemsiz olduğunu düşünüyorum.

ibrforevers

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet bios auto olarak ayarlamış o şekilde görünüyor :) PC'de oyun yada grafik ağırlıklı pek bir işlem kullanılmayacak. Ağırlıklı olarak yoğun bir şekilde internet kullanımı olacak, bu açıdan biosdan 1600'e çekmem pek de gerekli değil sanırım :)