Ekrana görüntü gelmiyor?

Bu konuyu okuyanlar

sarp159

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar geçen gün bilgisayarı açmaya kalkdığımda bilgisayar açılıyor ama ekrana

görüntü gelmiyordu.Ama bip sesini duyuyorum ctrl+alt+delete basıyorum ama reset

atmıyordu.Denemediğim şey kalmadı.Gittim taze bir anakart pili aldım taktım.Gene

olmadı.Sonra tüm parçaları söküp tekrar taktım gene olmadı.Bu sefer tüm kablo ve

parçaları çıkartıp anakart pilinide söktüm ve anakartın biosunu resetledim.Gene

olmadı.Ama dikkatimi bir şey çekti.Ram anakarta tamamiyle oturmamıştı.Sonra rami

iyice bastırarak anakarta oturttum.Ve şimdi bilgisayarım tıkır tıkır çalışıyor.Bu

konuyu benim gibi mağdur olup boşu boşuna anakart işlemci veya ram almayı düşünenler

için açtım.Umarım bir nebze de yararım olmuşdur.Onun için eğer bilgisayar açılıyor

ve bip sesi geliyor ama ekrana görüntü gelmiyorsa mutlaka ramin anakrta oturup

oturmadığını kontrol edin.... (A)

m1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Sen ucuz kurtulmuşsun benim anakartım yanmıştı :D

chimera

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
574
Konu donanım sorunları ve çzöümleri başlığı altına taşınmıştır. ;)

Wolker

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
ekran kartıda yuvasından oynarsa bu tarz bir uyarı alırsın ama bipp sesi biraz daha farklı oluyor.işlemci desen hakeza falanda filanda ...

byhck

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Ram olsa sürekli tekrarlanan bip sesi alırdın ve bilgisayarın açılışta kalırdı.Büyük ihtimalle ekran kartın tam takılı değildir.Onu da sokup takınca halletmişsindir.

milky17

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar aynı sorun banada oluyor fakat benimki biraz daha farklı mesela bilgisayarı açıyorum bilgisayarın ekranı en olmadık yerde donuyor pc çalışır gibi ses çıkartıyor fakat çalıştığından şüpheliyim donduktan sonra reset atıyorum fakat hiç görüntü gelmiyor.anakartı binkere taktım söktüm. işlemciyle soğutucu arasındaki jel bitmiş değiştirdim yeni sürdüm fakat oda fayda etmedi. ve bazen bu şekilde olduktan snra açılırken bios ekranı çıkıyor ve kırmızı yazılarla şu yazı yazıyor :

"during the last boot-up, your system hung for an improper CPu speed setting. your system is now working in safe mode.to optimize the system performance and reliability.make sure the CPU speed conforms to the specifications of your cpu"

şuan bu mesajı bahsettiğim makinadan yazıyorum ama her an qidebilirm yardımlarnz için şimdiden teşekkürler

ilker1907

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Oda bişeyi pc min parçalarını aldım geldim eve herşeyi taktım elektrikte geliyor ama bir türlü ekrana görüntü gelmiyordu 2 saat falan ugraştım sonradan düşündsüm ekrana görüntü veren 4 parça anakart,işlemci,ram,ekrankartı dedim rame bi baktım soketten çıkmış :D taktım çalıoştı

ilker1907

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
milky17 dedi ki:
arkadaşlar aynı sorun banada oluyor fakat benimki biraz daha farklı mesela bilgisayarı açıyorum bilgisayarın ekranı en olmadık yerde donuyor pc çalışır gibi ses çıkartıyor fakat çalıştığından şüpheliyim donduktan sonra reset atıyorum fakat hiç görüntü gelmiyor.anakartı binkere taktım söktüm. işlemciyle soğutucu arasındaki jel bitmiş değiştirdim yeni sürdüm fakat oda fayda etmedi. ve bazen bu şekilde olduktan snra açılırken bios ekranı çıkıyor ve kırmızı yazılarla şu yazı yazıyor :

"during the last boot-up, your system hung for an improper CPu speed setting. your system is now working in safe mode.to optimize the system performance and reliability.make sure the CPU speed conforms to the specifications of your cpu"

şuan bu mesajı bahsettiğim makinadan yazıyorum ama her an qidebilirm yardımlarnz için şimdiden teşekkürler

İşlemcinizin Fanında Bir Sorun Oldugunu Bu Yüzden Fazla ısındıgını söylüyor dikkat edin işlemciyi eya anakartı yakabilirsiniz.!

milky17

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar açtığım başlıkta verilen cevapları denedim fakat bios pilini çıkarttığımda bir düzelme olmadı. işlemci odaklı bi sorunum olduqu düşüncesindeyim fan alıp denicem fakat olmassa fanında elimde kalmasını istemiyorum