Bir programın maximum ram kullanımını arttırma?

Bu konuyu okuyanlar

ttamyurek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
qtcv3.jpg

Merhaba. 3Ds Max de bir proje üzerindeyim. Biraz kapsamlı olduğu için polygon, materyal sayısı ve materyal boyutları fazla. Render işlemi başlarken gerekli dosyaları RAM e yüklüyor ve 3dsmaxin RAM kullanımı 1 gb a varınca 3ds max resimde görüldüğü gibi kalıyor. Render ilerlemiyor. Rendering penceresi kapanmıyor. 3ds maxi Task managerdan kapatmak zorunda kalıyorum. İşin sinir bozucu tarafı henüz 1.5 gb boş yer varken memory error hatası vermesi. Yeni RAM taktım pc ye yine fayda etmedi. 3ds Maxin ramin tamamını veya büyük bir çoğunluğunu kullanmasını nasıl sağlayabilirim?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Veya ram kullanımını nasıl azaltabilirim?

ttamyurek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İyi de işlemci yavaş olduğu için render yavaş olmaz mı? Ben taskmanagerdan takip ediyorum. İlk açtığımda 3ds max 400 mb. Daha sonra projeyi açıp render a bastığımda hızlıca ram kullanımı artıyor ve 1 gb a gelince öyle takılıp kalıyor. Sadece render yaparken değil. Material editörü açtığım zaman önce duraksıyor. Task manager a baktığım zaman ram kullanımı yine gittikçe artıyor ve 1 gb a gelince takılıp kalıyor. Bence ramin tamamını kullanabilse sorun çıkmayacak. Ayrıca ben işlemciye o kadar para ödeyemem. Ben sırf bu iş için 2000 tl ye pc toplamayı düşünürken sen 2400 liralık işlemci diyorsun. 500 liralık işlemci yeterli değilmi? Şu anda kullandığım ise daha da aşağı

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Ayrıca i5 işlemcili pcde de denedim. Yine aynısı oldu.

ttamyurek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tamam sorunu hallettim. 3G switch yaptım. Sorun düzeldi sayılır. Arada program yine hata raporu verip kapanıyor. Ama olacak o kadar. Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim (!)