Samsung Monitör Ekran Dalgalanması Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Nyctinus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar, kullanmakta olduğum Samsung S23B550V modelli monitörüm nedenini anlamadığım halde arızalandı. Bilgisayarla hiçbir bağlantısı olmadığı halde monitörü açtığımda beyaz çizgiler aşağı yukarı dalgalanıyor. Bu sorun neden kaynaklanıyor acaba???

Buda resmi,

http://imgim.com/1b5724e2-5467-463e-8700-5a723ac0d79c.jpg

lqnd

Profesör
Reaksiyon puanı
4
monitörden pek anlamam ama olabilesi sorunlar şöyle

-paneli monitörün kendi kartına bağlayan kabloda sorun olabilir.
-voltajda veya voltaj frekansında sorun olabilir.Bu prizden,şebekeden,güç kablosundan kaynaklanıyor olabilir
-monitörün anakartında sorun olabilir

Tamiriciye gitmeden yapılabilcekler:

-Başka bir prizde başka bir güç kablosu ile denemek.
-Uygun gerilim ve akım değerlerine sahip başka bir adaptör kullanmak.
-Bilginiz ve tecrübeniz varsa monitörü açıp(garantisi varsa açmayınız) paneli karta bağlayan kabloyu kontrol etmek.

Nyctinus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cevap için teşekkürler,

-Samsung marka başka bir ara kablo bulamadığım için deneme şansım olmadı malesef.
-%90 bu sebepten meydana gelmiş olabilir. Çünkü 10 yıllık CRT monitörümde aynı sebepten dolayı çöpe atmıştım. 2 Uzatmayı birbirine bağlayarak kullanıyorum. Monitör yapıldıktan sonra tunçmatik almam gerekicek.
-umarım bu değildir.

Samsung çağrı merkezini aradım RH elektroniğe yönlendirdiler. Pazartesi günü elden teslim edicem. Sonuçları buraya yazarım.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Yapmanız gereken şey Kasanızı ve Monitörünüzü ayrı ayrı prizlere takmak. Aynı 3lü prize takarsanız ne yaparsanız boş. Kesinlikle dalgalanıyor.
Monitörünüzü tek olarak ayrı prize bağlayın. Monitörünüzü kasanızın 3lü prizine takmayın.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba,

Monitör'ünüzde gölgelenme var bilişim dalında "Ghosting" deniliyor, Aygıtı pencereden uzak tutmanızı öneriyorum.

Soğuk havalarda veya sıcak soğuk değişiminin çok olduğu yerlerde çok rastlanabilir.

Son mesajlar