Sd karta oyun ve uygulama taşıma rootsuz anlatım yapıyorum

Bu konuyu okuyanlar

keskin rüzgar

Asistan
Reaksiyon puanı
0
1. Öncelikle Android tabanlı akıllı telefonunuzda “USB hata ayıklama” özelliğini etkinleştirin
2. Öncelikle http://bit.ly/3jNWwL bağlantısından Google’ın Android SDK’sını (Android yazılım geliştirme kiti) ve http://bit.ly/bMkbpo adresinden Oracle’ın Java JDK’sını indirin ve Windows işletim sistemli bilgisayarınıza yükleyin. “Başlat” menüsünde “Programlar” bölümünden “Android SDK Tools” altındaki “SDK Manager” aracını çalıştırın. ADB aracı varsayılan olarak kurulu gelmiyor, Android SDK Platform’da bu paketi seçin ve indirip kurulumu gerçekleştirin. Ardından akıllı telefonunuzu USB data kablosuyla bilgisayarınıza bağlayın.
3. “C:program FilesAndroidandroid-sdkplatform-tools” dizinine girin. Klavyeden “Shift” tuşuna basılı tutarak klasöre sağ tıklayın ve “Komut satırı penceresini burada aç” seçeneğine tıklayın. Öncelikle “adb devices” ve daha sonra varsayılan kurulum dizinini SD kart olarak belirlemek için “adb shell pm setInstallLocation 2” komutunu girip “Enter”a basın. Daha sonra kurulum dizinini dahili depolama alanı olarak belirlemek isterseniz bu aşamada “adb shell pm setInstallLocation 0” komutunu girebilirsiniz.
4. Bu aşamaların ardından dahili depolama alanında kurulu olan uygulamaların hafıza kartına taşınması da mümkün hale geliyor. Herhangi bir uygulamayı hafıza kartına taşımak için “Ayarlar” menüsünü açın, “Uygulamaları Yönet” seçeneğine dokunun, ilgili uygulamayı seçin ve “Taşı” seçeneğini kullanın. İlk üç adımdaki işlemler uygulanmadan önce buradaki taşıma işlemini sağlayan butonun pasif durumda olduğunu belirtelim.Bazı uygulamaları SD karta değil dahili depolama alanına yüklemeniz gerekebilir. Android cihazınızı bilgisayarınıza bağladığınızda harici depolama birimine erişilemiyor, bu anlarda bazı uygulamaların çalışabilmesi için dahili depolama alanına kurulu olmaları gerekiyor. Widget, launcher, duvar kağıtları ve telefonunuzu bilgisayarınıza bağladığınızda SD kartta yüklü olduğu için kullanılamayan uygulamalarınız ile sorun yaşamamak için bu uygulamaları dahili depolama alanına yüklemeniz önem teşkil ediyor. Not. Root gerektirmez ben denedim benim başıma bişey gelmedi. Garantiyi bozmayacağını tahmin ediyorum. İyi çalışmalar. Kusura bakmayın resim koyamadım :(

keskin rüzgar

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ya olmaz ama şunu eklemeliyim. Cihazınızda oluşabilecek sorunların sorumluluğunu kabul etmiyorum. Olacağını da sanmıyorum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Resim koyarmisn yapıyorum olmuyor video falan koyarsan sevinirim... Off bi yapamadim telefon Sony Xperia Z sd kart a oyun atcam olmuyor, sd karta atamiyorum lütfen yardm edrmsn???

babp

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar uygulamaları hafıza kartına rootsuz taşımak için çeşitli yöntemler var..Ama bu yöntemler 4.1 android ve üst sürümleri için işe yaramıyor . root yapmadan üst sürümler için işe yarayan bi yöntem varmı? S3 mini için .. lütfen yardımcı olun .:helpsmilie::helpsmilie:Admincim lütfen bi bakıver :)

RedLeon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende s3 mini kullanicisiyim baska yomtem varmi aacaba

S

SDN Okuru

SDN Okuru
xperia z de olmuyor yaa , uzun uzun yazılar çıkıyorrr

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bi video koysan diyoz hani 2 ay oldu en kısa zamanda demişsin ;) 2 aydır bekliyoz burda

lediod

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sa arkadaşlar sony xperia tipo st21 telefonumdaki sd karta yükleme yapamıyorum yardımcı olursanız sevinirim 16 gb hafıza kartım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
o telefona fazla oyun yükleme derim. ben kendi galaxy gio'ma -ki tipo ile aynı katagoride- 60 tane oyun yükledim. aradan 1 sene geçti, telin donmasından arama yapamıyorum. bence sende yapma üzülürsün

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yaa beyler benım tel im s4 mini uygulamaları direk SD karda indirmek istiorum nasıl yaparım bilen sölesin 16 gb lık kart boş boş duruo

S

SDN Okuru

SDN Okuru
beyler s3 minide yapınca karta taşı tuşu çıkmıyo sıkıntı war ama çözüm yokk

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar samsung galaxy trend s7560 yapıyorum olmuyor telefonu görüyor komut satırında adb shell pm setınstalllocation 2 yazıyorum error hataları veriyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bende de aynısı oluyor bilen varsa yaza bilir mi telefonum samsung s5301

kral07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Xperia M kullanıcısıyım android 4.3 telefonumu yeni aldım root atarsam garanti gider diye root yapmıyorum telefonumun hafızası 2.05gb ben ise 1gb kullanaabiliyorum ama bu bana yetmiyor beğendiğim uygulamalar 1.5 gb falan indiremiyorum yani lütfen bi yardım edin arkadaşlar :confused1:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bendede sony xperia L var cihaz belleği 1,5 gb dahili bellek 4 gb ne yüklersem cihaz belleğine gidiyo :((((((
YAAAARRRDDDDDIIIMMM

S

SDN Okuru

SDN Okuru
selam arkadaşlar uygulamaları sd karta taşıma işlemi yapılabiliyor ancak arkadaşın anlattığı komut dizininde yazdığı gibi değil şu şekilde dediği programları yüklüyoruz bilgisayarımıza telefonuda bağlıyoruz usb ayıklama modu açık olarak komut dizininde platform-tools dizinine geldiğimizde adb shell pm setInstallLocation 2 bu şekilde değil adb shell pm set-install-location 2 olarak komutu girdiğimizde aşağıya doğru hiçbir yazı listelenmiyor ve komuta düşüyorsa işlem tamamdır denenmiş olup işlem başarıya kavuşmuştur. aradaki çizgileri unutmayın... zaten yanlış yaptığınızda aşağıya doğru bir liste çıkıyor o yazılara dikkatlice incelerseniz hatayı bulursunuz... iyi çalışmalar herkese....