PES 14 mü FIFA 14 mü ?

Pes 14 mü Fifa 14 mü

• Kullanılan toplam oy
    87
  • Anket şu zamanda kapanacak: .

Bu konuyu okuyanlar

Elwerici

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ben PES veya FIFA 14 çıkınca orjinal olarak alacağım ama fikrim yok genellikle online modunda ve futbol yaşamında ( efsane olun ve ana lig ) oynayacağım ...

PES 14 (GAMEPLAY NEYCE BİLMİYORUM )

[video=youtube;UBdP7Jd23YA]http://www.youtube.com/watch?v=UBdP7Jd23YA[/video]

FİFA 14

[video=youtube;APMrtUd4WW8]http://www.youtube.com/watch?v=APMrtUd4WW8[/video]

NOT: Daha önce pek fifa oynamadım arkadaşlar genelde pes oynadım... Bu soruyu sormamın sebebi ise kariyer modunda fifa'da kaleci olabiliyorsun , buda benim ilgimi çekti arkadaşlar... Ayrıca online modunda takımlara girebiliyormuşuz ve takımlarda maça giriyormuşuz...

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Yorumlara lütfen küfür yazmayanız...

yigitk2834

Asistan
Reaksiyon puanı
0
yıllarca aynı soru sorulup duruyor tabi ki de fifa 14 fifa dünyada fenomen olmuş ve rekorlar kırmış bir oyun pes sadece türkiye gibi 3 dünya ülkelerinde rağbet gören bir oyun pes avrupada atari oyunu muamelesi görüyor ve şu bir gerçek ki oyun konsolu için en iyi oyun fifa

Aretios

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
ikisinide oynadım en son FIFA 13 oynuyorum bundan sonra FIFA oynarım. Pes hastaları PES e devam edecektir ..

ama pes 13 ü oynadım begenmemıstım ama 14 ude denerım hangısı hosuma giderse artık ona devam...

bence sende dene ıkısını de hangısı senı sarıyorsa ona devam .....

efnandiren

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kesinlikle Fifa Pes bi Japonyada bide Türkiyede satıyor Türkiyeyide kaybederse işi biter.

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
Bu hafta böyle bir konu açılmadı diye şaşırmıştım ki çok geçmeden... :)

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Fifa bariz üstün ama ben Pes çiyim..
Her iki oyunu her sene deniyorum yeniden..
Nedense hep Pes daha çok hoşuma gidiyor...

rtgrlndr

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
pes abim, öznel bir düşünce benimkisi. şu daha iyiymiş bu daha iyiymiş değil ben pes seviyorum. o kadar

efee05

Asistan
Reaksiyon puanı
0
FIFA.Çünkü doğru düzgün bir futbol simülasyonu,çok iyi modlar(ultimate team),Türkiye ligi vs.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

tabi ki pes fifa atari gibi
Anlamadım neresi ateri gibi? Amacım fanboyluk değil sadece sordum.

BlackXr

Müdavim
Reaksiyon puanı
32
fifa oynanıs olarak 10 gömlek daha üstün ama cevremizdekiler pes oynadıgı için mecbur pes oynuyorz :D

köroglu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Başlıkta ki soruya cevap : FİFA 14.
Kişisel yorumum : Ben ki 98 den beri çıkan bütün futbol oyunlarını korsan oynayan birisi olarak fifa ve pesin tüm serisi yani, ilk kez beni orjinal almaya iten bi oyun oldu o da fifa 13. Gerçek anlamda bi futbol simülasyonu oynayıp haz almak istiyorsan bence fifa dan vazgeçmeyeceksin..

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
pes daha basit bir mekanizmaya sahip olduğu için playstation kafeye gidip 3-5 maç yapıp kalkalım diyen kitlelere daha iyi hitap ediyor.. fifa ise daha karmaşık kontrollere ve oyun içi skillere sahip olduğu için bu kitle tarafından pek benimsenmiyor.. genelde evinde playstation 3 veya bilgisayarında orijinal fifa bulunduran kişiler fifa'dan vazgeçemiyor..

ama şöyle de bir gerçek var, fifaya alışan bir daha bırakamıyor..

The Virus

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Eskiden fifaydı. Ama pes bu yıl çok değiştirdi kendini. Bence bu nedenle pes 2014

free_agent

Asistan
Reaksiyon puanı
48
Öncelikle sadece gameplay videolarıyla hangisinin iyi olduğunu söyleyemeyiz.Fifa son 3-4 senedir bize pesi unutturmuştu.Ancak bu sene fifa ignite motorunu pc ye getirmeyecek ve pes de fox engine ile daha iyi grafiklerle karşımıza çıkacak.Yani bir öngörü olarak pes şu an için daha iyi görünüyor.Tabi nihai sonuç oyunları oynayınca belli olur...

vagojeo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hele bi oyunlar çıksın da ankete o zaman katılalım.

zerkara

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kesinlikle FIFA, tartışılmaz bile. PES, Painball oyunu gibi. FIFA ise daha gerçekçi..

Uranos

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Bir çıksada oynasaydık önce :)

Üstteki arkadaşın oruç başına vurmuş :p

TBM

Müdavim
Reaksiyon puanı
358
hehehehe, fifa 14 genelde önde olmuştur,fifa oynanışa ve grafiğe önem verir,pes ise oyuncu vücuduna ve yüze ama oynanış atari gibidir,şut çekme pas verme çalım atma fifa hep daha iyi yapmıştır bunları daha gerçekçidir,pes ilgimi hiç çekmez benim ama benim arkadaşlar pes çidir bi ben fifa'cıyım o yüzden onlarla oynamam oynarsam yeniliyorum bilmediğim için sistemine alışamıyorum

atosyakuza

Doçent
Reaksiyon puanı
0
2003'ten beri Fifa kraldır. Muhtemelen 2023'e kadar da öyle gider :) PES 2023'e hazırlıyor kendini :)

droidfan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ya peste adamlar gerçekçi olabilir de robot gibiler hareket ediyorlar yahu.fifada da gerçekçilik mükemmel.herşey fizik kurallarına göre ayarlanmış ve oynanışı acayip zevkli.FIFA 14 derim.

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Fifa ve Pes daha iyi diyemeyiz bence. Bana göre mesela pes daha baskın geliyor. Mesela gifa da sadece sut çekme tusuna basıyorsunuz ve şut çekiyor, ötesi yok. Pes te ise x2 şut çekme ile knuckle, ara pas + şut ile yerden hızlı şut gibi 7-8 tane şut çekme tekniği var. Fifa da messi ile ne zaman frikik kullansam gol oluyor. Barajın soluna doğru getiriyorum, şutu çekiyorum ve sağa falso veriyorum, 90 dan atamadigim gol yok. Fifa da oyuncuları bir bir calimlayaram gol atabilirsiniz ama pes te yapamazsiniz. Fifa da her oyuncu birbirine benziyor performansları. Oyunun en hızlı adamı ise Alexis sanchez mesela, adam 20 tsne Redbull içmiş gibi, ronaldo ya göre daha hızlı koşuyor, garibime gitti. Ama peste her oyuncunun ayrı bir performansı, her oyuncunun ayrı bir skilli var. Çapraz top sürme, ters ayak içi plase falan var. Ama fifa da adamlar topu bulduğu gibi neresi gelirse abanıyor. Ben mesela Torres ile Sol ayakla doksana taktım ceza sahası dışından :) (Torres Sağ ayak) Son olarak, fifa da oyuncular ın yüzleri benzese de vücutları benzemiyor. Bi ronaldo ya falan bakın, anlarsınız.

ProRat`

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
PES hayla oyunu gerçeğe yansıtamadı. Kaleciler 6 sn elinde tutunca topu kendi atıyor. Bunun yerine sen atsan da veya 6sn bekleyip hakem sarı kart verse? Yine orta sahadan şut çekme olayı. Biz 1'e 1 oynarken orta sahada faul olunca kesin korner yaparım yani PES 2012 ile 2013'de bu değişmedi. Bazen taçları yanlış veriyor. Top ele deyince çift vuruş yok. Daha var ama aklıma gelmiyor. :)

Kenpachi

Müdavim
Reaksiyon puanı
25
Pes'te 2 yıldan sonra bi değişiklik gördüm ama 4ever FIFA :p

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
hangisinin daha iyi olduğu özneldir. kimine göre pes kimine göre fifa ve iki tarafında kendine göre artı saydıkları yanlar var.ama ben pes i tek geçerim.

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
fifada tek sutmu var :) oynamadığınız oyun hakkında boş konuşmayın farklı şutlar için özel tuşları bile var. Her oyuncunun birbirine benzediği ise tamamen hayal ürünü pesle karıştırdınız heralde. Son olarak hangisinin iyi olduğu öznel falan değildir ha siz istediğinizi sever oynarsınız tabi ama fifa 30 kat fazla satıp konami bile fifa daha iyi dedikten sonra gerisi boş laf.

01xÖMERx01

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar "Fifa" mı "Pes" mi Sade 2014 serisi değil tüm serilerinde sizce hangisi tercihiniz...

rxu2z.jpg
[/URL][/IMG]

Resim: http://www.facebook.com/photo.php?f...4922765560.198178.345451740560&type=1&theater alınmıştır.

Son mesajlar