Yasal Müzik ve Film

Bu konuyu okuyanlar

byfaruk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar sizlere birkaç sorum olacak;

1- Öncelikle albümlerini aldığım sanatçılar var fakat kimi sanatçıların bütün albümündeki şarkıları sevmiyorum sadece birkaçı ve ben bunun için bütün albüme para vermek istemiyorum. Bunun için tek mp3 yasal download yapabileceğim site tavsiyelerine ihtiyacım var.

2- Tabi albümleri yasal yoldan elde ederken filmleride yasal yoldan elde etmek istiyorum. Ben çokta öyle film kalite türlerinden anlamam, satın almak için D&R'a gittim baktım biraz hep Divx var ama benim izlemek istediğim 720p,1080p bu şekilde yasal yoldan satan yerler var mı?
Yani gidiyorum satılan bayide divx internete gel bak 720p, 1080p vs. bu nasıl oluyor yani internete koyanlar nereden buluyorda koyuyor? Eğer böyle bir bayi tarzı birşey varsa tavsiyenize ihtiyacım var eğer yoksa bu kalitede yasal download yapabileceğim siteye ihtiyacım var.

3- Bu ikisinin dışında ben tv'de dizi izlemeyi sevmem, pc'ye download yapar izlerim ve bunun herhangi bir ticaretini yapmam fakat aklıma takılıyor bu ne kadar yasal acaba? Yine D&R'a gittiğimde bazı bitmiş dizilerin BoxSetleri vardı fakat onu biri almış düzenlemiş sadece ve kişiye sunmuş illa oradan satın almak zorunda değilsin diye düşündüm. Acaba dizileri download etmek yasal mıdır? Değilse bu dizilerede yine HD kalitede ulaşabileceğim bir mekan veya site tavsiyenize ihtiyacım var.

Not: Yasaldan kastım devlete yakalanmamak değil. Yani kapanmamış site veya torrent falan değil. Ücretli olarak download yapabileceğim bir ortam yani ben bu kişinin paramla hakkını vermek istiyorum.

İlgilenen herkese teşekkürler, hayırlı günler.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
dizileri bilmem de film, klip ve müzik için en iyisi ve en ucuzu itunes, bir albümden sadece istediğin bir şarkıyı alabiliyorsun, ben onu kullanıyorum şahsen, ülkemizde mp3'e para vermek isteyen olduğunu görmek güzel, bi sorunun olursa buralardayım, cevap verebilirim hemen..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ttnet müzik te 100 şarkı 3tl ücretle indirebiliyorsunuz Filmi bilmiyorum

Darknes$

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Muzik icin ttnet olabilir, turkcellmuzik var ayrica.

Film olaraksa Bluray'lara bakacaksin

Kuvvetmira

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
ttnet müzik dinyediğimiz zaman günaha girmiyozmu albümüne para vermediğimiz için :)

allura

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
73
en iyisi yasal yoldan dinlemek sanatçıyı seviyorsan destekte vermen gerekir.

byfaruk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ttnet müzik dinyediğimiz zaman günaha girmiyozmu albümüne para vermediğimiz için :)

Benim düşüncem olmuyor. Çünkü hem onu kendi himayene almamış oluyorsun bir, ikincisi de ttnet müzik onu kendi himayesine alıp sana sunarken kişinin hakkının karşılığını veriyorda öyle alıyor yoksa çoktan o site kapatılmıştı yani sanatçıların şikayeti üzerine. Kendi himayene alacakkende zaten hemen ücretini istiyor.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

dizileri bilmem de film, klip ve müzik için en iyisi ve en ucuzu itunes, bir albümden sadece istediğin bir şarkıyı alabiliyorsun, ben onu kullanıyorum şahsen, ülkemizde mp3'e para vermek isteyen olduğunu görmek güzel, bi sorunun olursa buralardayım, cevap verebilirim hemen..

Teşekkür ederim i-tunes ile ilgileneceğim hemen.

Muzik icin ttnet olabilir, turkcellmuzik var ayrica.

Film olaraksa Bluray'lara bakacaksin

Teşekkürler. Bluray'lara bakacaksın derken, bunu biraz açabilir miyiz acaba?

en iyisi yasal yoldan dinlemek sanatçıyı seviyorsan destekte vermen gerekir.

Evet, çok haklısınız bu konuda.

ttnet müzik te 100 şarkı 3tl ücretle indirebiliyorsunuz Filmi bilmiyorum

Anladım, çok teşekkür ederim ttneti de biraz daha araştırayım.

byfaruk

Asistan
Reaksiyon puanı
0

Bir sorum olacak. i-tunes'den birkaç filmi inceledim güzel 720p falan ama dillerde Türkçe 5.1 altyazı diyor fragmanını açtığımda ise türkçe dublaj. Kafam karıştı biraz iki seçenekte mevcut mu yoksa sadece Türkçe altyazı mı var ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bir sorum olacak. i-tunes'den birkaç filmi inceledim güzel 720p falan ama dillerde Türkçe 5.1 altyazı diyor fragmanını açtığımda ise türkçe dublaj. Kafam karıştı biraz iki seçenekte mevcut mu yoksa sadece Türkçe altyazı mı var ?

örnek olarak hangi film mesela? - iki seçenekte mevcut olabilir aslında hiç itunes'tan film almadım sadece müzik amaçlı kullanıyorum ben. ama büyük ihtimalle filmin altyazılarını kapattığında sadece dublaj kalıyor yani ikiside var sanırım, yinede kesin konuşmıyım, denemek lazım... mesela itunes'ta "Simpsonlar" adlı filmi yorumlarında dil hakkında bişeyler yazıyor...

byfaruk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
örnek olarak hangi film mesela? - iki seçenekte mevcut olabilir aslında hiç itunes'tan film almadım sadece müzik amaçlı kullanıyorum ben. ama büyük ihtimalle filmin altyazılarını kapattığında sadece dublaj kalıyor yani ikiside var sanırım, yinede kesin konuşmıyım, denemek lazım... mesela itunes'ta "Simpsonlar" adlı filmi yorumlarında dil hakkında bişeyler yazıyor...

Anladım ben biraz daha araştırayım o vakit.

Arkadaşlar araştırdım biraz ben koyu sagocuyum sagonun kolonun Resmi forumda admin paylaşmış burdan dinleyebilirsiniz diye buyrun bakın konuya
http://www.melankolia.com.tr/forum/...sagopa-kajmerkolera-albmleri-i-tunes-turkcell

Yani yasal diye düşünüyom kul hakkı yoktur işllh :)

Sagopa öyle dediyse öyledir :) Bir yazısında da zaten albümümü almayanlara direk hakkımı helal etmiyorum demişti :) Sagolera ;)

-Hewal-

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Kanal D dizilerini web üzerınden bedavaya izlemeye sunuyor diye hatırlıyorum.

byfaruk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kanal D dizilerini web üzerınden bedavaya izlemeye sunuyor diye hatırlıyorum.

Olabilir, ama ben genellikle yabancı dizi izliyorum ve ben çok beğendiğim dizileride arşivimde bulundurmak istiyorum.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
yabancidiziizle.net var yasal mı? tartışılır.

Aeolian

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Diziler şöyle oluyor açıklayayım.dizilerin çalışma prensibi reklamlardır, reklamlar göründüğü sürece kanal açısından hiçbir problem oluşturmaz bu yüzden çoğu kanal yayınlarını internete de koyarlar, lakin kanalın kendi sitesi dışındaki siteler yasal değillerdir kanal izlenme miktarını takip edemez, sizin konuştuğunuz bağlamda zaten dikkat ederseniz reklamları kesilir, saf içerik haline dönüşür.bu da internetten film izlemek ile aynı anlama geliyor.Eğer buna dikkat ediyorsanız evet o tip boxlardan almalısınız.yüksek kaliteli film arıyorsanız blue-ray film almalısınız biraz pahalılardır normallere göre. internetten yüksek kalite satış yapan yer var mı bilimiyorum