Sami Özer - Feryad-ı Gam - 2013 - Yeni Albüm

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
528
17201317853839.jpg

17201317853839.2.jpg

Albüm ile ilgili bilgiler

Tasavvuf müziğinin en önde gelen üstadı Sami Özer, Poll Production etiketi ve Polat Yağcı prodüktörlüğünde çok yakında piyasaya çıkacak olan albümü ‘’Feryad-ı Gam’’ için gün sayıyor.

Temmuz ayının ilk haftasında müzik marketlerdeki yerini alacak olan albüm, modern soundu ile dikkat çekecek ve herkese tasavvuf müziğini sevdirecek. ‘’Feryad-ı Gam’’ albümünün müzik direktörlüğünü ünlü aranjör Selim Çaldıran üstlendi.

Sami Özer,‘’Feryad-ı Gam albümünün bugüne kadarki tüm çalışmalarından daha farklı oluğunu ve müzik adına yapmak istediklerinin en azından bir kısmını bu albümde yapabildiğini söylüyor.

Feryad-ı Gam albümünde usta yorumcu, ilahilerin yanı sıra Yunus Emre kasideleri, sabah ve akşam ezanı da seslendiriyor. Albümde ilgi görecek bir diğer eser ise, Sami Özer’in stüdyo aşamasında, o anda bestelediği ve Selim Çaldıran’nın piyanosu ile eşlik ettiği ‘’Kaside’’…

Feryad-ı Gam albümünü dinleyenler Sami Özer’in muhteşem sesi ve yorumu ile Ramazan ayının maneviyatını en güzel şekilde hissedecek.

Albümdeki Eserler

1. Feryad-ı Gam
  2. Beni Candan Usandırdı
  3. Dağlar ile Taşlar İle
  4. Kaside
  5. Derviş
  6. Firkatin Narı İle
  7. Teşrik Tekbiri
  8. Salavat-ı Şerife
  9. Akşam Ezanı
  10. Sabah Ezanı
Çınar Müzik

embayt

Asistan
Reaksiyon puanı
0
iyi hoşta Sami abi o gözlük ne..
hiç gidiyor mu senin gibi müstesna birine yapma gözünü seveyim..
halet-i ruhiyen kayıyor gibi seninde hadi hayırlısı..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kardeşim ; İnsanları dış görünüşleri ile değerlendirmenizi ben size hiç yakıştıramadım. İlla insanların gözlük beğenilerinin sizinki ile aynı olmasını mı bekliyorsunuz ? Sami Abi gibi bir sanatçıya halet-i ruhiyen kayıyor demek çok ayıp.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Sen Sami Özer'e baktığında onun sesi yerine başka şeyleri görüyorsan sende bir kayma durumu söz konusu canım kardeşim ama İsmet Özel'in de söylediği gibi müslüman kişi özeleştiri yapmaz tövbe eder" sen de tövbe et ve canı değil cananı görmeye çalış derim.

Son mesajlar