Steam_api.dll Kendi Kendine Neden Silinir

Bu konuyu okuyanlar

Tru3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,

windows 7 Professional 64 bit işletim sistemine sahibim, oyun yüklerken genelde steam_api.dll dosyası oyunun kurulu olduğu dizinden kendi kendine siliniyor bu nedenle uygulamayı başlatamıyorum. Güvenlik duvarını antivirüs programımı kapatmama hatta güvenli modda çalıştırıp bu dosyayı uygulama dizinine atmama rağmen yinede siliniyor.

Bu sorunun formatsız bir çözümü mevcut mudur?

Not:windows SysWOW64 dizininde de system32 dizininde de steam_api.dll dosyası mevcut

OnurFK

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
antivirüs programını kapat dosyayı atman gereken yerlere at sonra anti virüs programından steam_api.dll dosyasına ayrıcalık tanıması için ayar yap ve anti virüs programını tekrar aç system32 ye karışamıyor antivirüs programları bildiğim kadarıyla

falcon291

Müdavim
Reaksiyon puanı
45
Bu olay bende hiç olmadı. Hem 32 hem 64 bit Steam yüklü olmasından hareketle, tavsiyem iyi bir virüs programı ile bilgisayarını taratıp, sonrasında Steam'den http://store.steampowered.com/ yeni baştan kurulum yapman olacak.

İyi günler,

Tru3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar, steam programıyla alakalı değil sorunum, bir oyun içinde yer alan steam_api.dll ile ilgili. Malesef ayrıcalık tanıyacak kadar süre tanımıyor antivirüs programı. Bende bulunduğu dizine ayrıcalık veriyorum ama yine işe yaramıyor. Bu korsan oyunda da oluyor orijinal oyunda da. Bakın aşağıya bir video linki ekledim. Sorun orada net şekilde görünüyor

http://www.youtube.com/watch?v=RoKtnrl5iDQ

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende virüs programı yokken siliniyor o ne olacak pleasee :helpsmilie:me!!

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Orjinal oyunda olmasi imkansiz. Ayrica Steam yuklu mu? Steam_api dosyasi sadece steamden indirilen oyunlarda olur ve bir cesit verifikasyondur. Yani sen o oyunu steamsiz oynayamazsin. Iste burda cracklenmis steam api dosyalari cozum getiriyor. Ama antivirusler bu degistirilmis dosyayi trojan olarak goruyor. Bu yuzden orjinalde olmasi imkansiz. :) Ya comodoyu silersin ya da olmasi gerektigi gibi ssteami indirip oyunlarini ordan alirsin

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ben de virüs programı yok ne programı varsa hepsinde okunmuyor bunun olduğu dosya ancak yinede siliniyor kafayı yedim artık ya :(