Lost'un son bölümünde Türkçe sürprizi!!!

Bu konuyu okuyanlar

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Milyonlarca fanatiği olan Lost dizisinin son bölümünde ilginç bir olay yaşandı

Benjamin karakterinin yolu bilinmeyen bir nedenle Irak'a düştü. Karşısında iki eli silahlı askeri gören Ben, önce "İngilizce biliyor musunuz?" diye sordu. Cevap alamayınca Türkçe olarak "Türkçe biliyor musunuz?" dedi.

İŞTE O SAHNE

http://www.youtube.com/watch?v=QvVTNzDzjOw

Kaynak

titanyum

Profesör
Reaksiyon puanı
7
ama yine iyi söylemiş demekki Türkiye de baya salladı diziyi :D

bi türlü ilgimi çekmedi bu dizi yaw neden ki ???

Reallist

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Sayid Iraklıdır. Araptır. Burda bir art niyet seziyorum. Ellerinde silahlı birileri geliyor ; İngilizce biliyormusun, bilmiyorsan sen Türkçe bilirsin mantığı ile hareket ediyor. Kısacası teröristler Türkçe bilir demeye getiriyor :mad: :mad:

Be5tE

Dekan
Reaksiyon puanı
5
Reallist dedi ki:
Sayid Iraklıdır. Araptır. Burda bir art niyet seziyorum. Ellerinde silahlı birileri geliyor ; İngilizce biliyormusun, bilmiyorsan sen Türkçe bilirsin mantığı ile hareket ediyor. Kısacası teröristler Türkçe bilir demeye getiriyor :mad: :mad:

aboooo burda da bu uzar da uzar bari burda saptırtmayın olayı hem o eli silahlılar terörist deildi yani hiç saptırtmasak diyorum ben :)

trauma

Doçent
Reaksiyon puanı
1
ya şöyle bakmak lazım bu olaya hiç saptırmadan
biz güney amerikaya gitsek
ya ingilizce
ya portekizce
ya ispanyolca
soru sorarız birileriyle anlaşmak için
ordaki herife gidip de japonca sormazsın ya
o misal...

pusluvadi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Türkçe biliyor musun'dan önce Arapça biliyor musun diye soruyor adamlarda zaten aralarında arapça konuşmuyor mu? Benim kafa orada karıştı.

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
O Tunus çölündekilere de siz düz mantıkla terörist diyorsunuz her atla çölde gezen terörist mi? O yüzden senaristlerin Türkleri terörist olarak ima ettiklerini sanmıyorum.

astronash

Asistan
Reaksiyon puanı
1
senaristlerin bi hatası bu. türkçenin çok yaygın bi dil olmasından dolayı o bölgede de türkçenin konuşulduğunu farzedip benjamin linusa öyle söylettirdiler galiba. çok ta üstünde konuşulacak bi şey olay değil aslında. sizde çölün ortasında bi yabancıyla karşılaşsanız ortak bi dil bulabilmek için bildiğiniz dilleri karşınızdaki adamında bilip bilmediğini öğrenmek için sorarsınız mutlaka. jojobanın dediği gibi bende senaristlerde art niyet aramıyorum. hatta zekalarına hayranım.

mavinok.ta

Dekan
Reaksiyon puanı
13
Realist'e katılıyorum ben de aynı şekilde düşündüm. Ama şu detayıda atlamamak gerekir, benjaminin bilmediği yok yaaaa :)

anarchst

Profesör
Reaksiyon puanı
4
yurt dışına çıkmayan arkadaşlara tavsiyem.mutlaka çıkın gezin oralarda bizi ne olarak gördüklerine kendiniz şahit olun.terorist yanlış kelime doğrusu bizi arap olarak görmeleri. bizim kafamızdaki arap imajı nasılsa avrupalı yada amerikalıların kafalarındaki türk imajıda aynen o. ee haklılarda ladin gökdelen yıkarken sevinç gösterisi yapmış bi milletiz...

berckai

Profesör
Reaksiyon puanı
9
tunus da bedevi adında gezinen teröristler vardır daha doğrusu haydutlar

türkçe de bilmesi hem tunus bayrağından göndermedir hemde arapça konuşup da madem araplardır terörist sayidin oradaki görevi nedir dedirtmemek için kullandıkları dil türkçe