Galaxy S4 Rom Yükleme İşlemi

Bu konuyu okuyanlar

Ɲevermore

Müdavim
Reaksiyon puanı
249
img_kv_01_phone.png

ROM YÜKLEME
1.Öncelikle BURADAN zip arşivi indirin ve herhangi bir klasöre çıkartın.
2. Buradan uygulamayı indirin ve klasöre çıkartın.
3. Klasör içerisindeki Odin3.exe ye sağ tıklayın ve Yönetici olarak çalıştırın. karşımıza bu ekran gelecek.

GyCq9BM.jpg

4. Burada PDA ya tıklayıp 1.bölümde çıkarmış olduğunuz klasör içerisindeki .md5 uzantılı dosyasını seçin.
5. Telefonu kapatın ve Download Moduna alın.

(Ses Kısma+Ev+Güç tuşlarına basılı tutun çıkan uyarı ekranında Ses açma tuşuna basın)

6. Telefonu USB Kablosu ile Bilgisayara bağlayın
7. Odin programı telefonunuzu gördüyse (ID:COM kısmı)

IXNxHyc.jpg

8. Start butonuna basın. biraz bekledikten sonra telefon yeniden başlatılacak.
9. Telefon açıldığında kabloyu çıkartın.
10. İşlemler bu kadar hayırlı olsun
001_smile.gif

NOT: [MENTION=130683]android3[/MENTION] ' ten alıntılar taşımaktadır :) :D

hephiphop22

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bunu yaptığımız zaman telefon a ne gibi özellikler geliyor root room dan hiç anlamiyorumda.

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
eline sağlık. açıklamalar çok süper olmuş :D [MENTION=309727]Son Miralay[/MENTION]

Ɲevermore

Müdavim
Reaksiyon puanı
249
:D olsun fazla göz çıkarmaz ne de olsa kimin açıklaması :D

heathrow

Doçent
Reaksiyon puanı
55
Bu sadece orjinal rom yüklemek için çok temel bir bilgi. Yine de emeğinize sağlık :)

Ɲevermore

Müdavim
Reaksiyon puanı
249
Custom Rom Yükleme işlemini de ayrı bir konu olarak açacağım belki ilerde :rolleyes:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yav arkadas yapıorum olmuoyor o ıd:com kısmını com4 olarak goruyor sonrada faıl dıyor napacam ben sımdı

Crallizm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar Forumda Aradımda Galaxy Tab 7 GT- P1000 Icın Rom Yukleme Ve Bootloader Acma Konuları Bulamadım Bılen Bırı Konu Acıp Yardımcı Olursa Sevınırım. [MENTION=130683]android3[/MENTION] Sendeyiz Yıne Galıba Hocam

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Arkadaslar Forumda Aradımda Galaxy Tab 7 GT- P1000 Icın Rom Yukleme Ve Bootloader Acma Konuları Bulamadım Bılen Bırı Konu Acıp Yardımcı Olursa Sevınırım. @android3 Sendeyiz Yıne Galıba Hocam

bootloader için Chainfire in Bootloader patch uygulamasını kullanabilirsin
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=888071

Rom yükleme ise: stock rom ise odin den yükleyebilirsin. custom romları ise CWM Recovery den yükleyeceksin :)

Crallizm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=130683]android3[/MENTION] Hocam Bide Deneme Icın Recovery Ekranına Gırdıgımde Normal Recovery Ekranında Olanlar Yok Install From Sd Card Wipe Cache Data Fln. Bu Eksıklıkler Bootloader Kapalı Oldugu Icın Mı Var Yoksa Farklı Bı Sorun Mu ?

OnurFK

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
@android3 Hocam Bide Deneme Icın Recovery Ekranına Gırdıgımde Normal Recovery Ekranında Olanlar Yok Install From Sd Card Wipe Cache Data Fln. Bu Eksıklıkler Bootloader Kapalı Oldugu Icın Mı Var Yoksa Farklı Bı Sorun Mu ?

diğerlerinin olabilmesi içi cwm adlı bir dosya var onu yüklemen gerekiyor bildiğim kadarı ile

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
@android3 Hocam Bide Deneme Icın Recovery Ekranına Gırdıgımde Normal Recovery Ekranında Olanlar Yok Install From Sd Card Wipe Cache Data Fln. Bu Eksıklıkler Bootloader Kapalı Oldugu Icın Mı Var Yoksa Farklı Bı Sorun Mu ?

stock cwm de bu saydıkların olmaz hocam :) bunun için cwm yüklemek lazım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bu işlem garantiyi sıkıntıya sokar mı? yasal bir işlem midir?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Eyvallah kardeşim yasalya yapayım güncelleme şart fakat odin telefonu görmüyor daha doğrusu bilgisayar tanımıyor download modda bağladığım zaman. Sorunu nasıl çözebilirim yardımcı olur musunuz?

Ɲevermore

Müdavim
Reaksiyon puanı
249
Eyvallah kardeşim yasalya yapayım güncelleme şart fakat odin telefonu görmüyor daha doğrusu bilgisayar tanımıyor download modda bağladığım zaman. Sorunu nasıl çözebilirim yardımcı olur musunuz?
Samsung Kies kur

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar güncellemeden sonra normal otomatik güncelleme ile yüklenenin aynısı olacak değil mi? Güncellemeyi yapanlar yorum atarsa çok faydalı olur.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
miralay kardeş ben odinden bağlandım [com9] yerine [com8] olarak görünüyor. sıkıntı olur mu?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Eyv herşey için. HDR video özelliği gelmedi ayrıca ram sorunu hala var gibi 800 mb kullanıyr o da en az yani. orada 450 mb gördüğüm gün halletmişler diyeceğim. ısınma olayı yaşayan arkadaşlara da geçmiş olsun :) Allah vermesin kimseye.:blink:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kardeşim benim galaxy s4 i9505 ama bu verdiğin link i9500 ün bide ID:COM Tel bağlıyorum gözükmüyor acil yardım Lütfen :/

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
i9505'lere olmaz bu rom.
Sammobile'e baktım i9505 için TUR seçeneği yok. Diğer ülkelerin indirip yükleyebilirsiniz.

gookaan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
__kadıköyRAP__ kardeşim Galaxy S4 i9505 amerika cihazı var bunu türkçeleştirde yardımcı olurmusun ? faceook.com/gokhancelebi86 beni eklersen sevinirim teamwiver ile destek verirsen ücreti neyse verebilirim

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
__kadıköyRAP__ kardeşim Galaxy S4 i9505 amerika cihazı var bunu türkçeleştirde yardımcı olurmusun ? faceook.com/gokhancelebi86 beni eklersen sevinirim teamwiver ile destek verirsen ücreti neyse verebilirim

Malesef sadece gariban bi S3'üm var. Senin cihazın i9505 değil i337, root için iki link verdim. i9505 romlarını i337'de kurmak için internette dökümanlar var, telefon benim olsa bu işe girişirim ama başkalarının telefonuna karışamam. Ücret lafını da duymamış olayım ben burada birşey satmıyorum, normal bi üyeyim ve bildiğim kadarıyla konulara yorum yazıyorum.