Dell'den Windows XP'ye Devam

Bu konuyu okuyanlar

Berkin Bozdoğan

Profesör
Reaksiyon puanı
38
Dell, Microsoft'un Windows XP'yi piyasadan tamamen çekme planına karşı, geri dönüş hakkını değerlendirerek kullanıcılara seçenek sunmaya devam edecek.

Bu yaz satışının durdurulması planlanan Windows XP için, sistem satıcıları bazı küçük hilelerle kullanıcılara Windows XP sağlamaya devam ediyorlar. Bu üreticiler arasında Dell de mevcut. Dell, Microsoft'un kendilerine sunduğu geriye dönüş imkanı sayesinde, bir süre daha, Windows Vista yüklü gelen bilgisayarlara tekrar Windows XP sağlayabilecek. Bu şekilde, eğer iş yaptığınız ortam Windows XP'ye geri dönüş gerektiriyorsa, Dell bunu size sağlayabilecek.

Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN - http://shiftdelete.net

barns

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ciddi olmak gerekirse yakında yeni pc almayı düşünüyorum piyasadaki fiyatlrın düşmesi daha güçlü işlmeci, ram, ekran kartları, harddisklerin çıkmasını düşünürsek vistayı tercih ederi ama şu anki xp yi tercih ederim

xp ninda giderek kullanımının azalacagını düşünüyorum

Tanshaydar

Doçent
Reaksiyon puanı
0
vista'ya hiç geçmedim ki; Ubuntu 8.04'e geçtim :p arada da XP açıyoruz :p

Evanescence

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Vista başta çok ağırdı, ama sp1 le çok büyük gelişmeler var... Herkese kesinlikle tavsiye ederimm.. Ama XP'nin sadece 1 CD'de başardığı işler gerçekten çok büyük.. Onu da göz ardı etmemek lazım.

alirizak

Asistan
Reaksiyon puanı
0
evet XP'ye şimdilik devam etmeyi düşünüyorum.

Milletperver

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Doğrusu lisanslı XP MCE benim için hâlâ biçilmiş kaftan ve bir süre daha böyle devam edeceğe benziyor...

Lost in Codes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows 7'ye kadar XP'ye devam. Windows 7 de adam olmazsa bir ayar cekeriz artik :D

Özgür Hoca

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Windows Vistayı hiç bir zaman kullanmayacağım. Windows XP ile devam etmeyi düşünüyorum. Eğer Windows 7 sistem kaynaklarını az tüketen, stabil ve hafif bir işletim sistemi olursa gelecekte belki düşünebiliriz. W3C istatistiklerine göre http://www.w3schools.com/browsers/browsers_os.asp 2008 mart ayında XP kullanımı %72.6, Vista kullanımı %8.4. Vista kullanım trendi artış yönünde fakat kullanıcı memnun değil. Vista kullacını sayısının artmasının nedeni ise yeni bilgisayarlarla birlikte satılmaya zorlanması.
Popüler tabiri kullanarak Microsft'a şu mesajı verebiliriz: Microsoft yeni satın alınan bilgisayarlara yüklenen işletim sistemini "[glow=red,2,300]dayatmayla değil uzlaşmayla seçmeli[/glow]"

tahir2023

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Katılıyorum. Windows XP de ilk hizmet paketi çıkana kadar aynı bocalamayı yaşamıştı insanlar Windows 98 i tercih ediyorlardı. Microsoft işte.. aynı şeyler aynı kimlik bunalımı...

Evanescence dedi ki:
Vista başta çok ağırdı, ama sp1 le çok büyük gelişmeler var... Herkese kesinlikle tavsiye ederimm.. Ama XP'nin sadece 1 CD'de başardığı işler gerçekten çok büyük.. Onu da göz ardı etmemek lazım.

recepyuksel

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merhaba..
Ben kurmam kullanam diyenlerin yorum yapmasına acayip sinir oluyorum. Oradan buradan okuduklarıyla yorum yapıyorlar. Kardeşim sen hiç araba kullanmadan ne tip kolaylıkları var ne zorlukları var bilebilirmisin. Maalesef okumakala adam olunmuyor. Yaşamak gerekiyor. Kur makinana kullan ondan sonra yorum yap. Yok bilmem dünyada % bilmem kac kişi gecmişte... fasa fiso...
Bence çok güzel bir işlerim sistemi. Herkese alıp kullanmakarını tavsiye ederim. Gecmis'te kullanadıgı bazı cihazları ve programları burada kullanamayabilirsin ama o kadar kusur kadı kızındada olur.

Ben dünya üzerinde Vistaya gecen kullanan ve kullanmaktan acayip keyif alan taraftayım. :) Siz gecmiste eskisiyle ugraşın durun.... eninde sonunda sizde kullanacaksınız. Büyük konuşmamak gerek...

Neyse.. İyi Akşamlar..

Tanshaydar

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Vista kullandım,
Home Premium, Home Basic, Ultimate...
32 ve 64 bitlik sürümlerini de kullandım. Hepsini aynı bilgisayar üzerinde denedim. Sonuç? Vista'yı bile Windows klasik temasıyla kullanan biri olarak...

Şu anda XP SP2 ve Ubuntu 8.04 kullanıyorum! Ha bu arada biri yenilik mi dedi? Ubuntu'da Compiz deneyin de ağzınız açık kalsın!

Tabi büyük konuşmamak lazım ;)

herdoğan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben Vista Ultimate Kullanıyorum. Açılışta biraz kararma var ama gayet güzel ve memnununum.

Özgür Hoca

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kimse boş hayallere kapılmasın. Vista aynı Windows Me işletim sisteminde olduğu gibi Microsoftun sakat doğan bir diğer çocuğu. Kısa sürede de ölmeye mahkum. Me ilk çıktığı zaman 98SE ile aynı zamana denk gelmişti. Piyasanın Win 98SE'ye talebi en yoğundu. Me çok fazla bir yenilik getirmedi ve kısa süre sonra rahmetli oldu. Vista içinde aynı şey geçerli. "Ben vistadan çok memnunum" diyenler acaba bilgisayarlarından yeterince performans alabiliyorlar mı acaba? Yoksa performans gerektiren herhangi bir yazılım kullanmıyorlar mı? Sadece ofis , internet ve multimedya kullanıyorsa işletim sisteminin hantallığının farkına bile varmayacaklartır. Microsoft iki tane görsel arayüz hazırlayıp ağzınıza bal çalıyor, siz de kanıyorsunuz...
(Not: yeteri kadar vista kullandım.)