S4 uygulamalarımda sorunlar var

Bu konuyu okuyanlar

rockbang

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İyi günler

Arkadaşlar s4 alalı 1 hafta kadar oldu. fakat bazı sorunlar yaşamaktayım. sorunları numaralı bir şekilde sıralıyım umarım yardımcı olabilirsiniz :)

1- Evde wireless modem yok bende bu yüzden laptoptan kablosuz ağ oluştur diyorum. fakat hiç bir şekilde s4 oluşturduğum bu ağı görmüyor. wep-wpa2 şifreleme yöntemlerinin ikisinide denedim ama genede görmüyor. internette biraz araştırdıktan sonra virtual wifi router isimli uygulamayı indirdim. Oradan ağ oluşturup açtığımda telefon gayet normal biçimde görüyor.

2- Facebook uygulamasını yükledim. k.adı ve şifre yazıp giriş yap diyorum. login işareti ilerliyor. yarısına geldiğinde telefonuma mesaj geliyor. facebook for android tarafından giriş yapılmıştır diye. uygulama bu login olmaya devam ediyor. login kısmı %100 olunca . 'Giriş başarısız oldu. Lütfen sonrar tekrar deneyiniz' yazısı çıkıyor. her seferinde aynı sorun. şifreyi yanlış girdiğimde direk şifre yanlış yazısını alıyorum fakat normal bi giriş yaptığımda bu şekilde hata alıyorum.

3- SKOUT isimli uygulama yükledim. Sing up'a tıklıyorum alanları dolduruyorum next dediğim zaman profil oluşturuluyor kutucuğu açılıyo ve yaklaşık 1dk sonra 'join failed. Check your connection.' yazısı çıkıyor

4- Facbook messenger uygulamasını yükledim. facebook uygulaması ile aynı sorunu yaşıyorum.

5- Picsart isimli uygulama yükledim. sing up oldum. ama bu uygulamada resim yüklerken hata alıyorum. resimi seçiyorum yükle diyorum. resim yüklendi diyor . 30 sn sonra bildirim geliyor . 'picsart has 3 unset pics' diye.

Sanırım bütün sorunlarım internet ile ilgili. Bu konuda bana yardımcı olursanız çok mutlu olurum :)

Burk.Clik

Profesör
Reaksiyon puanı
40
3G ile bağlandığında aynı sorunlarla karşılaşıyor musun ?

rockbang

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Henüz hattıma internet paketi yapmadım. bi kaç gün içerisinde yapmayı düşünüyorum. o zaman ilk deneyeceğim şey uygulamalarda sorun olup olmadığı. Peki bilgisayarda özel bi ayar gerektiren yerler varmı ?

Burk.Clik

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Daha önce sizin baglandiginiz şekilde baglanmamistim ama bazen modemden uzaklastigimda çok yavaş bir şekilde bağlantı kurduğum oluyor o zamanlarda facebooka baglanirken hata alıyorum. Sorunun dolaylı yollardan internete baglandiginiz için internet hızında bir düşme olabileceğinden bağlantı sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Kesin cevap için internet paketi yapmalısınız.

yaşli çocuk

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Facebook sorunu için, facebook hesabının ayarlarına girerek tüm aygıtlardan çıkış yapıp denedin mi?

rockbang

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@Burk.Clik
İnternette araştırma yaptım herkes modem üzerinden bi kaç anlatım yapmış . bende wireless modem olmadığı için onları uygulayamadım. ama en kısa sürede internet paketini yapmalıyım sanırım :/

@Loki Rulez
Evet bütün cihazlardan çıkış yapmayı denedim genede değişen birşey olmadı malesef ki

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Ayrıca belirtmedim ama sanırım bir kaç şey daha eklemeliyim.

1- whatsapp'ı sorunsuz kullanıyorum
2- Viberi sorunsuz kullanıyorum
3- Vine genel olarak sorunsuz
4- Twitter uygulamasını neredeyse hiç kullanmadım ama gözüme bir sorun çaprmadı. yeni haberler falan anında geliyordu

rockbang

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar bugün çarşıda gezerken şifresiz wifi buldum bağladım. skout üyeliğini sorunsuz bi şekilde yaptım. fakat diğer uygulamaları hiç açmadım işim acele olunca. Yani telefonda sorun yok anladığım kadarıyla

rockbang

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu sorun için önerebileceğiniz bir uygulama yada internet ayarı varmı ?

Burk.Clik

Profesör
Reaksiyon puanı
40
WiFi baglatmalisin. Dolayli yoldan bağlanti kurduğun için internet hızında düşme olabileceğini düşünüyorum ve uygulamalarda sorun cikartabilir. 3G ile de dene sorun yoksa kablosuz internete geçmeni öneriyorum

rockbang

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sanırım wifi bağlatmam gerekecek. bide modem masrafı çıktı :D