Samsung Galaxy Note 8.0 Telefon(GSM) Özelliği Nasıl Açılır? Anlattık...

Bu konuyu okuyanlar

Koca Adam

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Merhaba Arkadaşlar;

Uzun süredir Türkiye'ye telefon özelliği kilitli olarak gelen Galaxy Note 8 (N5105) modeli üzerinde aktivasyon için çalışıyorduk. Bugün bu uğraş sona erdi ve amacımıza ulaştık...

Konuya başlamadan önce belirtmek isterim ki kurulumu yaptık ve çalışıyor fakat cihazınızda oluşacak herhangibir sorun nedeniyle sorumluluk kabul edilmeyecektir.

1.ADIM CWM KURULUMU

- Önce Odin'i buradan indiriyoruz... hemen sonrasında CWM dosyasını buradan indiriyoruz...
- Odin programın cihazı tanıması için sürücü yüklü olmalı değilse bile kies üzerinden yükleyebilirsiniz...
- Açıksa kies ve ona bağlı uygulamaları kapatıp Odin'i çalıştırıyoruz... PDA bölümüne tıklayıp indirdiğimiz CWM dosyasını gösteriyoruz... odinden Auto-Reboot ve Re-Partition işaretlerini kaldırın..

1004432_287722734707194_1594752009_n.jpg

- Cihazınızı Download Moduna alın (ses kapama, power ve home tuşuna basılı tutarak) cihazı bilgisayara bağladıktan sonra ses açma tuşu ile continue deyin...

- Odin üzerinde added!! yazdığında cihazınız işleme hazır demektir... Starta basınız ve yeşil yazan PASS yazısı çıkana kadar bekleyin Pass yazısı çıktığında cihazın bağlantısını kesebilir ve odini kapatabilirsiniz...

- Power tuşuna basılı tutarak cihazınızı tekrar açınız...

2. ADIM EMK-3 KODLU KERNEL KURULUMU

- Buradan Kernel dosyasını indirip cihaza atınız ardından cihazı kapatınız...

- CWM menüsünü açınız ( Ses açma + Power + Home tuşuna cihazın ismi ekrana gelene kadar hepsine birlikte basarak açıyoruz... ses açma tuşuna 3 sn önce basınız)

- CWM menüsüne girdiğinizde install from sdcard seçeneğinden choose from sdcard' ı seçin ve cihazınıza attığınız EMk-03_N5100.zip dosyasını seçin ve yükleyiniz...

- işlem bitince cihazı reboot now diyerek yeniden başlatınız...

3. ADIM GSM UYUMLU ROMU FLASHLAMA

- Buradan Gsm uyumlu rom dosyamızı indiriyoruz... İndirdiğimiz zip uzantılı dosyayı cihaza atıp cihazı kapatıyoruz...

- Cihazı tekrar CWM menüsüne getiriyoruz... (Ses açma tuşuna 3 sn basılı basılı tutup elinizi çekmeden power tuşu ve home tuşuna basılı tutunuz) Cihazın adı ekranda çıkınca elinizi çekin.

-CWM ana menüsünden install from sdcard seçeneğinden choose zip from sdcard seçeneğini seçin ve cihazınıza attığınız kona3g_CMK1.zip dosyasını seçip kuruluma başlayın.

-İşlem bittiği zaman reboot system now deyiniz...

1002717_287732988039502_2046675716_n.jpg

Hayırlı olsun, artık cihazınız GSM uyumludur. Telefon özelliği AÇILMIŞTIR...

NOT; belirtmiş olduğum dosyalarda odin dışında kalanları farklı cwm ve ya dosyalarla denemeyin... o kadar uğraş sonunda her cwm nin farklı izinler aldığını her romunda bu özelliği taşımadığını gördük :)

mrmrmrmr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
teşekkürler. peki bu işlem sonucunda telefon'da root yetkisi almış oluyor muyuz ?
ayrıca, telefon N5100 olmuş oluyor mu ? yani N5100 için çıkan rom'lar bu telefona yüklenebiliyor mu ?

not: alışkanlıktan telefon yazmışım. tablet demek istedim.

msubeydullah

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bunları yaptıktan sonra tablet kies ile güncelleme destekler mi? Yakında android 5 lime çıkacak. yukardaki rom 5100 romu mudur?

Koca Adam

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
teşekkürler. peki bu işlem sonucunda telefon'da root yetkisi almış oluyor muyuz ?
ayrıca, telefon N5100 olmuş oluyor mu ? yani N5100 için çıkan rom'lar bu telefona yüklenebiliyor mu ?

not: alışkanlıktan telefon yazmışım. tablet demek istedim.

root yapmak isterseniz ayrıca yapabilirsiniz... sanırım romda da var ( bende var ama vipe yapmadığım için benim eski root kalmış olabilir) cihaz base bandı N5100 oluyor çünkü gsm açık modeli o... açılırken yine 5105 yazıyor fakat base band değişiyor... İlerde çıkacak romları manuel olarak yükleyebilicez.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bunları yaptıktan sonra tablet kies ile güncelleme destekler mi? Yakında android 5 lime çıkacak. yukardaki rom 5100 romu mudur?

base band değiştiği için havadan yada kies üzerinden güncelleme alamaz yüklerseniz cihaz güncel modifiye edildi bilgisini görürsünüz.. ama daha sonra çıkacak güncellemeleri 4.2.2 vs manuel olarak sorunsuz bir şekilde kurabiliriz...

mrmrmrmr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
odin linkine erişim limiti koymuşsunuz. indiremedim.
hangi odin versiyonu oldğunu söylerseniz elimdekilerden birisiyse boşuna indirmeyeyim...

Koca Adam

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
odin linkine erişim limiti koymuşsunuz. indiremedim.
hangi odin versiyonu oldğunu söylerseniz elimdekilerden birisiyse boşuna indirmeyeyim...

odin önemli değil olmayanlar için koymuştum... diğer dosyalarda sorun yok değilmi?

özür dilerim özelleştirme varmış onda - düzelttim

mrmrmrmr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
teşekkürler. çalışıyor. hem telefon özelliği geldi, hem root oldu hem de artık N5100 diyebiliriz kendisine.

tek dezavantaj N5105 'e dönüş yok. servise işimiz düşmez umarım...

Koca Adam

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
teşekkürler. çalışıyor. hem telefon özelliği geldi, hem root oldu hem de artık N5100 diyebiliriz kendisine.

tek dezavantaj N5105 'e dönüş yok. servise işimiz düşmez umarım...

stock romu bulduydum :) onda da sorun yok ...hayırlı olsun güle güle kullan

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
eline sağlık gayet güzel, açıklayıcı bi anlatım olmuş :)

Koca Adam

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
rica ederim :)
yalnız bir şey dikkatimi çekti :) cwm yi açıp kerneli yükledikten sonra restart yapmadan romu da yüklesek olmuyor mu? illa yeniden başlatıp öyle mi yüklememiz lazım? :)

işi sağlama almak istedim ben / öyle de olacağını benden iyi biliyosun usta :) senden öğrendiydim bunu yapmayı

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
arada bir osmanlı tokadı da lazım :D

Koca Adam

Müdavim
Reaksiyon puanı
13

Koca Adam

Müdavim
Reaksiyon puanı