Laptopa Harici Wireless Alıcam Yardım :)

Bu konuyu okuyanlar

fevzi0123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Öncelikle Yanlış Yere Açmışsam konuyu Affola
Arkadaşlar sorun şu bizim dükkanda superonline 50mbit internet ev ile arası kuş bakışı ort. 150m ama arada 2 apartman var :) zaten dükkanda kullandığımız modem dandik birşey diğer odada bile sinyal düşüyor evde internet yok ama malum tatiliz artık her zaman dükkana gidemem. aradaki mesafeyi ve apartmanları göz önüne alırsak bana nasıl bir cihaz/çözüm vs. önerirsiniz bütçem max. 150 tl şimdiden teşekürler arkadaşlar :)

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
en güzeli kablo 150mt de 150tlye birşey yapamazsın modem router vs... satın alamazsın şöyle 200mt kadar ethernet kablosu alsan fazla fazka döşersin :)

fevzi0123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Mantıklı Aslında! elektirik Direklerinden Ata Ata Getiririm Eve :)
Şaka Felan Dostum Usb Wifi Felan Almayı Düşünüyorum işe Yararmı Acaba :)

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
yok onlarla birşey yapamazsın ama şöyle olabilir biraz kablo döşersin atıyorum 100mt kadar bir de router alırsın kablonun ucuna bağlarsın 150mt ötedeki değik de 50mt ötedeki ağa bağlanırsın :)

fevzi0123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ama Adamlar 1km Çekim Alanı Felan Diyor 150m mesafe var aradaki binalarıda sayarsak olsun sana 600-700m taş patlasın 1km yinede iyi sonuç alamazmıyız ?

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
kullanmadım bilmiyorum ama tahminim bağlantı hızın düşer internet sayfaları geç açılır çanak antenden wireless anten a yapıyolar onlara bakabiliraib başka forumlarda ilgilenenler çok var yardımcı olurlar yapmak istersen :) başka yöntem güçlü anten almak modeme oda modemin antenleri değişebiliyorsa mümkün olur ama en iyi bqğlantıyı kabloyla alırsınız orada giç bie probleminşz olmaz :) bir de modem gibi birşey vardı interneti yayıyordu beyaz bi kutu böyle yarım ekmek kadar boyu var :)) ondan 2 tane alıaksınız birini dkkana koyuaksınız birini eve öyle bağlanıcaksını ama 150tlye yapabilir misiniz orasını bilemicem :) dh forumlarını biraz kolaçan etmekte fayda görüyorum ben :)

schindler2013

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kullanmadım bilmiyorum ama tahminim bağlantı hızın düşer internet sayfaları geç açılır çanak antenden wireless anten a yapıyolar onlara bakabiliraib başka forumlarda ilgilenenler çok var yardımcı olurlar yapmak istersen :) başka yöntem güçlü anten almak modeme oda modemin antenleri değişebiliyorsa mümkün olur ama en iyi bqğlantıyı kabloyla alırsınız orada giç bie probleminşz olmaz :) bir de modem gibi birşey vardı interneti yayıyordu beyaz bi kutu böyle yarım ekmek kadar boyu var :)) ondan 2 tane alıaksınız birini dkkana koyuaksınız birini eve öyle bağlanıcaksını ama 150tlye yapabilir misiniz orasını bilemicem :) dh forumlarını biraz kolaçan etmekte fayda görüyorum ben :)

yarım ekmek access point :) kablo çekilecekse kullanılabilir. Veya araya hub koyup tekrar kablo çekmek gerek.