Az yakan otomatik vitesli araba tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
Merhaba arkadaşlar,

Bir dostum için tavsiye istiyorum.

Az yakan, dizel veya benzinli otomatik vites araba ne tavsiye edersiniz?

olympuskiller

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Honda Jazz iyi bir seçim olabilir, gerek otomatik vites konusu gerekse yakıt verimliliği gerçekten çok iyi hatta bayide biz düz vitesi çok satmıyoruz demişlerdi. Yakıt konusu zaten honda kullananlar da bana hak verecektir hem lpg/benzin hem de dizel gerçekten az yakan bir araba hele ki jazz.

Koca Adam

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
fiyat aralığı nedir? marka tutkunluğu var mı?

xmonte

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Kriterler neler? Segment olarak ne arzu ediyor? Sedan mı hacbak mi? Motor turbo mu olmalı yoksa atmosferik mi? Bagaj hacmi önemli mi? vs. vs

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
Yaklaşık 4 senedir Citroen C4 Kullanıyorum,1,6 Benzinli 110Hp. Otomatik Vites.
Az yaktığını iddia edemem,Yanlız 1,6 Benzinli ne kadar yakarsa o kadar yakıyor.Lpg ile kullanıyorum Ben.
Şu an lpg ile 26 Kuruş yakıyor şehir içi.
Bastımı giden bir araba.Otobanda çok maharetlidir.:wink:
Çoğu Benim diyen Arabayı tokatlamışlığım var bununla.:sneaky2:
Genişlik olarakda tam bir aile arabasıda aynı zamanda.:)

sdelta

Müdavim
Reaksiyon puanı
140
Otomatik ise Honda tavsiye ederim, honda zaten otomatik vites de sorunsuzluğu ile ön planda bir marka. Jazz 1.4 i-vtec motoru ile diğer benzinlilere göre ekonomik ve performansı güçlü bir arabadır. Dizel tercih edecekseniz ise ford fiesta yada vw polo tavsiye ederim. Ancak Jazz bu arabalara göre çok daha donanımlı geliyor.

feza08

Asistan
Reaksiyon puanı
0
polo gti ne kadar az yakar emin değilim ama genel 5,9 litre olması lazım. otomatik şanzımanı gayet iyi. 1.4 180 beygir. 0-100 6,9 saniyeydi yanlış hatırlamıyorsam. süspansiyonu biraz sert. aile arabası değil, öyle çok rahat ettirmez seni. ama çok sağlam performansı var. 50.000 lira civarında alabilirsin.

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
pejo 208 ya da jazz a bakabilirsiniz. Tabi tercihen jazz olacaktır :D

Koca Adam

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Yaklaşık 4 senedir Citroen C4 Kullanıyorum,1,6 Benzinli 110Hp. Otomatik Vites.
Az yaktığını iddia edemem,Yanlız 1,6 Benzinli ne kadar yakarsa o kadar yakıyor.Lpg ile kullanıyorum Ben.
Şu an lpg ile 26 Kuruş yakıyor şehir içi.
Bastımı giden bir araba.Otobanda çok maharetlidir.:wink:
Çoğu Benim diyen Arabayı tokatlamışlığım var bununla.:sneaky2:
Genişlik olarakda tam bir aile arabasıda aynı zamanda.:)
Tenekeyi sevmeye başladım abi :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Benim jaguar iyi yakiyor ama olsun cok arabaya ihtiyac duymuyorum hafta sonlari iyi.

almanyada hibrit destekli hatta yaptigi frenden bile enerji üretenleri var. türkiye icin para sorun degil ise arastir derim

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
Tenekeyi sevmeye başladım abi :)

Tenekem iyidir.4 yıldır ALLAHA Şükür Hiç üzmedi beni.Hiç gitmediğim yerlere gittim.Onunla.
Halada satmayı düşünmüyorumda onu.Çünkü çok alıştım ona.
Rabbim daha iyilerini Sizlere Nasip Etsin İnşaallah.:)

Koca Adam

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Tenekem iyidir.4 yıldır ALLAHA Şükür Hiç üzmedi beni.Hiç gitmediğim yerlere gittim.Onunla.
Halada satmayı düşünmüyorumda onu.Çünkü çok alıştım ona.
Rabbim daha iyilerini Sizlere Nasip Etsin İnşaallah.:)

amin abi ... bugün oturdum bayağı tenekelere baktım açıkçası bende tenekeleri senin sayende sevmeye başladım :) teneke diyoruz ama araba karizmatik duruyor yaa...

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
amin abi ... bugün oturdum bayağı tenekelere baktım açıkçası bende tenekeleri senin sayende sevmeye başladım :) teneke diyoruz ama araba karizmatik duruyor yaa...
Hakikaten Konforlu Arabalar.Lakin Asfalt arabası bunlar.Pek Dağa Bayıra gitmez.Bununla girdiğim virajlara başka arabalarla giremezdim.Zira Müthiş yol tutuşu var.Ama arka amortisörleride bayağı bir serttir.
Ağırda sayılabilecek kilosu var.(1280 kg.lpg ile 1350kg.)
Bunlardan almak isteyen 1,4 motorlarına hiç bulaşmasın.Çünkü bu motor bu kasaya küçük geliyor.
En ideali 1,6 olanları.
Düşün yani Bu ağırlık ve Full dolu 5 kişi ile bu Araba 197 yi gördü.Daha ne olsun.
Ama bizim insanımız fransıza pek iyi bakmadıklarından 2.elide bayağı zayıf.Lakin Citroen'e binen birisinin diger arabasıda Citroen oluyor.Bu çevremde böyle oldu hep.
Bu kadar dolu donanımlı bir aracı diğerlerinde aynı fiyata pek bulamazsınız.:)

Koca Adam

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Hakikaten Konforlu Arabalar.Lakin Asfalt arabası bunlar.Pek Dağa Bayıra gitmez.Bununla girdiğim virajlara başka arabalarla giremezdim.Zira Müthiş yol tutuşu var.Ama arka amortisörleride bayağı bir serttir.
Ağırda sayılabilecek kilosu var.(1280 kg.lpg ile 1350kg.)
Bunlardan almak isteyen 1,4 motorlarına hiç bulaşmasın.Çünkü bu motor bu kasaya küçük geliyor.
En ideali 1,6 olanları.
Düşün yani Bu ağırlık ve Full dolu 5 kişi ile bu Araba 197 yi gördü.Daha ne olsun.
Ama bizim insanımız fransıza pek iyi bakmadıklarından 2.elide bayağı zayıf.Lakin Citroen'e binen birisinin diger arabasıda Citroen oluyor.Bu çevremde böyle oldu hep.
Bu kadar dolu donanımlı bir aracı diğerlerinde aynı fiyata pek bulamazsınız.:)

vaktin olduğunda ilanlara bakıp bana mesaj atarsan çok sevinirim abi... yakın bir tarihte yine araba bakıcaz da... alfa sevdamı hatırlarsan o araba satıldı ve sevdam bitti :)

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
vaktin olduğunda ilanlara bakıp bana mesaj atarsan çok sevinirim abi... yakın bir tarihte yine araba bakıcaz da... alfa sevdamı hatırlarsan o araba satıldı ve sevdam bitti :)
Alfa'lara bende çok baktım.Hele 156 lara bayılıyorum halada.Onlarında pek piyasaları yok.maalesef.Ama çok karizmatik aletler.
Olur eğer iyi bir araba görürsem haberleşiriz.:)
Yanlız Dizelmi Benzinlimi lazım size?

Koca Adam

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Alfa'lara bende çok baktım.Hele 156 lara bayılıyorum halada.Onlarında pek piyasaları yok.maalesef.Ama çok karizmatik aletler.
Olur eğer iyi bir araba görürsem haberleşiriz.:)
Yanlız Dizelmi Benzinlimi lazım size?
Dizel ilk tercihimiz ama ikiside olabilir abi.

Ahbârî

Müdavim
Reaksiyon puanı
345
2010_ford_shelby_gt500.jpg

hot-wheels-camaro-xl.jpg

2014-audi-rs7-naias-5.jpg

filepicker%2FyaoETzh1QBSHMBiYb8vX_maserati.jpg

Bunların az yakanı var mı ? LPG taktırsam :)

azen63

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
Bunları alma imkanı olan,yakıtını düşünür mü?:laugh:
Ancak bunu tuzu kuru olanlar kullanır. bizim gibi insanmlar zor be abii.. daha diyeceklerim var ama forum kurallarına aykırı.:)
1500-2000 tl maas alan bir insanın araba alması ve kulllanması çok zoor... tavsiyede etmem... benim hala arabam olmadı:)

CerkezEthem

Asistan
Reaksiyon puanı
1
VW Polo 1.6 TDI Dsg kullanıcısıyım. Şehir içi 25 kuruş uzun yolda 100 - 120 arası 18 - 20 kuruş yakıyor. Küçük olduğu için her yere girip çıkıyor. Bir nevi 4 tekerli scooter gibi bir şey. Lakin bagaj hacmi küçük ve arkada oturanlar şöyle yayıla yayıla oturamaz. Dediğim gibi ufak tefek bir araba.

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Ama ben uzun yol yaptığım için o parçaları kullanıyorum @Ahbari :D