USB Bellek Yazma Korumasını Kaldırma Kesin Çözüm

Bu konuyu okuyanlar

mekolac44

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Selamun Aleykum,

Hafıza kartı ile cebelleştikten sonra registry ile de baya bir uğraştıktan sonra bunu baya aradım sonunda buldum.
Internet Cafe'ye gittiğinizde flash belleğinize ödev atmaya çalıştığınızda "Disk yazmaya karşı korumalı. Korumayı kaldırın yada başka bi disk kullanın." hatası çıkıyor olabilir.

İnsanların flash bellek kullanımını engellemek benim mantık çerçevemde herhangi bir yer bulamadı.

Fakat flash bellekleri cafede kullanamaz hale gelmemiz canıma tak etti. Kendilerine rahatsızlığımı söylememe rağmen herhangi bir işlem yapmadılar.

Arkadaşlar en sonunda bir programcı arkadaşım benim bulduğum çözümü klavyeye döktü ve bir program yazdı. Trakya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğinde okuyan -artık mezun olmuştur herhalde
smile.png
- Serdar'a buradan teşekkür ediyorum.

Bu program kafedeki flash bellek korumasını aşağıdaki engellere takılmadan kaldırıyor:

-Kayıt Defteri yasağı
-Komut Satırı Yasağı
-Kısıtlı hesap

Ayrıca Bonus:

Bazı kafeler DU Limiter ile hızlara limit koyuyorlar.
Bu programları, Görev Yöneticisi devre dışı olduğu için, sonlandıramıyorsunuz.

Paketin içine dahil ettiğim Process Explorer ile bu sorunun da kökünü kazıyabilirsiniz.

https://disk.yandex.com.tr/public/?hash=vzN2Pv6GOllHtOdKpwKmcWCjC/XMSJJCgZ1tFx8h6IY=

2-"Korumayı Kaldır" deyin ve belleğinizi çıkartıp takın. Yaşasın özgürlük!

Not: Bazı arkadaşlar Process Explorer'ı -ki kendisi Microsoft'un yazılımıdır- virüs olarak lanse etmişler. Bilgi'nin özgürce elden ele dolaştığı ve ücretsiz olduğu bu çağda bu arkadaşları okumaya davet ediyoruz.

Kopyalanabilir ve özgürce dağıtılabilir.
Önemli Not: Bilgisayarınızda hafıza koruması yok dese bile önce hafıza korumasını açın sonra kapatın bu işler registry ile olmuyor

Alıntıdır

mekolac44

Doçent
Reaksiyon puanı
5
konunun junior editör bölümüne taşınmasını rica ederi,m

mekolac44

Doçent
Reaksiyon puanı
5
konu o kadar hit almış bir teşekkür yokmu

Besonnen

Asistan
Reaksiyon puanı
1
eğer virus programında usb bellek yazma koruması varsa oradanda kaldırabilirisn diye düşünüyorum cünkü hemen hemen tüm vrs programlarında bu tık mevcut.

mekolac44

Doçent
Reaksiyon puanı
5
eğer virus programında usb bellek yazma koruması varsa oradanda kaldırabilirisn diye düşünüyorum cünkü hemen hemen tüm vrs programlarında bu tık mevcut.
yok kardeş bu hata virus programına ellemeden gerçekleşiyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
çok teşekkür ederim kaç aylardır ugraşıyordum bu program çok iyi Allah razı olsun...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
gerçekten çok iyiiii bende her programı indirmiyrm ama son çare bunu indirdim ve iyikide indirmişim yani tavsiye ediyorum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba,

şans eseri konuya rastladım, bir kafeci olarak bazı meseleleri açıklama gereği hissettim.
gelişen teknolojiyle birlikte bizlerde bazı önlemler almak zorunda kalıyoruz. daha önceleri usb koruma yapmaya gerek yokken şuan mecbur saylırız. neden ?
* en önemlisi usb lerde cirit atan trojen ve virüs gibi zararlılar. bilgisayarda koruma olsa bile ağı kapatana kadar kafede kalmaktalar. bilgisayarı yavaşlattığı gibi ağı ve netide felç etmektedir.
*diğer sebepde oyun-program gibi arşivleriniz bedelsiz alınması. ne var bunda diyeceksiniz ama yarım saatlik ücret ödeyerek 2-3 kere tuvalet kullanıp, istediği oyunları yükleyip gitmek isteyenlerin olduğunu bilin ve işletme sahibinin yerine kendinizi koyun.

ama bir yöndende teşekkür ediyoruz, sayenizde bu tür programları görüp engelliyoruz.

mekolac44

Doçent
Reaksiyon puanı
5
doğru diyorsun ama biz naplaım:)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
duruma açıklık getirmek için yazdım, birşey yapmanız için değil.

ayrıca kafe işletmecisininde müşteriyi tabiiki mağdur etmemesi gerekir. belleğine dosya atmak veya belleğinden dosya almak isteyenleri anamakinede taratıp bir paylaşım dosyası oluşturarak hallediyorum ben. bir fotoğraf yüklemek, bir driver-program indirmek vb. durumlar en doğal hakkı müşterinin.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:clover: çok eskiden beri bilgisayarla aşır neşir olmuş 60 yaşını doldurmuş bir kişi olarak hem bu internet kafeci kardeşime hemde diğer kardeşime teşekkür ediyorum.. seviyeli bir şekilde dertleşerek çözüm bulmaya çalışmışlar.. şunu unutmamak gerekirki insanlar bilgi paylaşıldıkça çoğalıyor. ancak emeğe saygıyı asla gözardı etmemek gerekir.. korsanlık yapmak gittikçe zorlaşmaktadır. doğrusuda budur inanmalıyızki korsanca kazanımlar azaldıkça emeği satın almak daha kolaylaşacaktır. iyi bir programa sahip olmayı düşlüyorsak asla korsan yazılım kullanmamalıyız.

mekolac44

Doçent
Reaksiyon puanı
5
:clover: çok eskiden beri bilgisayarla aşır neşir olmuş 60 yaşını doldurmuş bir kişi olarak hem bu internet kafeci kardeşime hemde diğer kardeşime teşekkür ediyorum.. seviyeli bir şekilde dertleşerek çözüm bulmaya çalışmışlar.. şunu unutmamak gerekirki insanlar bilgi paylaşıldıkça çoğalıyor. ancak emeğe saygıyı asla gözardı etmemek gerekir.. korsanlık yapmak gittikçe zorlaşmaktadır. doğrusuda budur inanmalıyızki korsanca kazanımlar azaldıkça emeği satın almak daha kolaylaşacaktır. iyi bir programa sahip olmayı düşlüyorsak asla korsan yazılım kullanmamalıyız.
illegal wareze hayır!!

hdoru

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Selamun Aleykum,

Hafıza kartı ile cebelleştikten sonra registry ile de baya bir uğraştıktan sonra bunu baya aradım sonunda buldum.
Internet Cafe'ye gittiğinizde flash belleğinize ödev atmaya çalıştığınızda "Disk yazmaya karşı korumalı. Korumayı kaldırın yada başka bi disk kullanın." hatası çıkıyor olabilir.

İnsanların flash bellek kullanımını engellemek benim mantık çerçevemde herhangi bir yer bulamadı.

Fakat flash bellekleri cafede kullanamaz hale gelmemiz canıma tak etti. Kendilerine rahatsızlığımı söylememe rağmen herhangi bir işlem yapmadılar.

Arkadaşlar en sonunda bir programcı arkadaşım benim bulduğum çözümü klavyeye döktü ve bir program yazdı. Trakya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğinde okuyan -artık mezun olmuştur herhalde
smile.png
- Serdar'a buradan teşekkür ediyorum.

Bu program kafedeki flash bellek korumasını aşağıdaki engellere takılmadan kaldırıyor:

-Kayıt Defteri yasağı
-Komut Satırı Yasağı
-Kısıtlı hesap

Ayrıca Bonus:

Bazı kafeler DU Limiter ile hızlara limit koyuyorlar.
Bu programları, Görev Yöneticisi devre dışı olduğu için, sonlandıramıyorsunuz.

Paketin içine dahil ettiğim Process Explorer ile bu sorunun da kökünü kazıyabilirsiniz.

İndirin:

FlashFree.rar

2-"Korumayı Kaldır" deyin ve belleğinizi çıkartıp takın. Yaşasın özgürlük!

Not: Bazı arkadaşlar Process Explorer'ı -ki kendisi Microsoft'un yazılımıdır- virüs olarak lanse etmişler. Bilgi'nin özgürce elden ele dolaştığı ve ücretsiz olduğu bu çağda bu arkadaşları okumaya davet ediyoruz.

Kopyalanabilir ve özgürce dağıtılabilir.
Önemli Not: Bilgisayarınızda hafıza koruması yok dese bile önce hafıza korumasını açın sonra kapatın bu işler registry ile olmuyor

Alıntıdır

harika .

S

SDN Okuru

SDN Okuru
internet cafecilere söylüyorum. siz ne kadar zekisiniz öyle. sen kendi cebini düşünürken mi bir tek emeğe saygıdan bahsediyorsunuz. adamlar milyonlarca dolar para harcıyorlar 100 lerce kişi aylarca uğraşıp film oyun yapıyorlar. siz oturduğunuz yerden hatta o esnada para kazanıyorken tek tıkla o filmleri indirirken emek hırsızlığı yapmıyorsunuz. bu çalntı filmler izlenirken onca insan saatlerce oynarken emek hırsızlığı yapmıyorsunuz bi de bu yetmemiş gibi adamların emeğini satmaya kalkıp ekstra bir gelir elde edememekten yakınıyorsunuz da neymiş müşteri filmleri kopyalıyormuş derken mi emek aklınıza geliyor.
pc nizdeki kaç tane müzik yasal kaç tane film yasal. oyunlarınızın kaç tanesi yasal. insan birşey savunurken bi düşünür de öyle yazar.
ya sizde indirmeyeceksiniz ya da müşterilere engel olmayacaksınız.

QuadraInvicible

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Konuyu hortlatıcam fakat ama program işe yaramıyor, ne bu ne regedit hiç birşey olmadı..