30 Gb yer kayıp yardım!!

Bu konuyu okuyanlar

21olcaybaba21

Doçent
Reaksiyon puanı
2
arkadaşlar harddiskin içinde 73 gb dosya var , disk 104 gb ama 1.647 gb boş diye gösteriyo bu neden alın bakın:

p0056.png

tatar59

Asistan
Reaksiyon puanı
7
idman kullanıyorsan yarım kalan dosyaları iptal et. Cclener ile temizleme yap işe yararmı bilmiyorum kullanmadım hiç programı.

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
"ac revalations setup" dosyasının ayrıntı penceresi açık.O dosyanın boyutunu gösteriyor 73 GB olarak.Şaka falan mı yapıyosun !?

"WD104G(D)" nin üzerine sağ tıkla "özellikler" de.O pencereye bak bakalım orda ne diyor ?

21olcaybaba21

Doçent
Reaksiyon puanı
2
"ac revalations setup" dosyasının ayrıntı penceresi açık.O dosyanın boyutunu gösteriyor 73 GB olarak.Şaka falan mı yapıyosun !?

"WD104G(D)" nin üzerine sağ tıkla "özellikler" de.O pencereye bak bakalım orda ne diyor ?
kardeş ac revelations,setup... var görmüyonmu onlar klasörün içindekiler

- - - Mesaj Güncellendi - - -

idman kullanıyorsan yarım kalan dosyaları iptal et. Cclener ile temizleme yap işe yararmı bilmiyorum kullanmadım hiç programı.
hepsi halloldu idman yokkende böyleydi kardeş

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Görünmeyen gizli dosyalar olabilir. Gizli dosyaları ve sistem dosyalarını görünür yap ondan sonra ne kadar dosya varsa tut özelliklerine bak.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
virus sistemi şişiren sürekli boyutu artan bir virus bu eskilerin meşhur virusu temp te ve c niniçersinde bulunur avastın akıllı tarama programı ıle temızleme yapabilirsin

raxetul

Müdavim
Reaksiyon puanı
31
Dosyalarını başka bir sürücüye taşı, formatla, geri yerine koy. Eğer yer kaplayan dosyalarını ulaşamamışsan dosya sistemin uçuyor olabilir.. Formatlarsan sıkıntısı kalmaz.. Sakın ama sakın, tüm dosyalarını kopyaladığından emin olmadan formatlama!

qwerty67

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Eğer yakın bi zamanda format attıysan sonradan böyle geçici kayıplar görülebilir.

21olcaybaba21

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Sistem dosyalarını da göster dedin mi?
avast 8 2050 ye kadar lisans var onla taratıyım 2011 den beri format en az 20 kez atmışımdır hep öyle birkeresinde c deki fazla diski d ye atmıştım ondan olabilir sistem dosyalarını göster demedim nasıl olcak ?

MasterFather

Müdavim
Reaksiyon puanı
59
avast 8 2050 ye kadar lisans var onla taratıyım 2011 den beri format en az 20 kez atmışımdır hep öyle birkeresinde c deki fazla diski d ye atmıştım ondan olabilir sistem dosyalarını göster demedim nasıl olcak ?

olcaybaba cracklı sürüm o .başka bir antivirüs ile tarat.

eSa

Müdavim
Reaksiyon puanı
352

Herhangi bir windows gezgini ekranından Yukarıdaki menüden düzenle ye tıkla, oradan klasör ve arama tercihleri, açılan pencereden görünüme tıkla, daha sonra aşağıdaki seçeneklerden gizli dosyaları gösteri işaretle ayrıca az daha aşağıda korunan sistem dosyalarını gizle işaretlidir. onu kaldır.

21olcaybaba21

Doçent
Reaksiyon puanı
2
tamam başka önerisi olan antivirüsü taratırım

Herhangi bir windows gezgini ekranından Yukarıdaki menüden düzenle ye tıkla, oradan klasör ve arama tercihleri, açılan pencereden görünüme tıkla, daha sonra aşağıdaki seçeneklerden gizli dosyaları gösteri işaretle ayrıca az daha aşağıda korunan sistem dosyalarını gizle işaretlidir. onu kaldır.
deneyom

evvet 6 gb lik rcyle.bin diye bi dosya çıktı

14 gb RECYLER DİYE Bİ DOSYA ÇIKTI BİDE

NAPAM SİLEMMİ BUNLARI SİLERSEM 20 GB GERİ GELCEK İŞTE BUNLAR SAĞOL BE eSa

eSa

Müdavim
Reaksiyon puanı
352
Sen geri dönüşüm kutusunu hiç boşaltmadın mı yoksa?

O şekilde silme. Çöpü boşalt. Ya da ccleaner ile sistem temizliği yaptır. düzelir.

21olcaybaba21

Doçent
Reaksiyon puanı
2
ne len bu pc yi ilk defa kullanıyo gibi muamele yaptınız bana sorun öyle görünür biçimde değil ama eSa kardeş senin sayende 20 gb lik yer buldum o 2 dosyayı silersem geri gelirmi?

21olcaybaba21

Doçent
Reaksiyon puanı
2
kardeş sen mesajları yaz ben oyundan sonra hemen cevaplayam

eyvallah be kardeş düzeldi çok sağol

eSa

Müdavim
Reaksiyon puanı
352
Görünüre açtığın sistem dosyalarını tekrar gizlemeyi unutma.

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
beyler resimdekiler ne dosyası? Bugün birden 8 gb gittide bende merak ettim.
IrdEkFD.png

KaJMeR13

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
beyler resimdekiler ne dosyası? Bugün birden 8 gb gittide bende merak ettim.
pagefile >>> sanal bellek dosyası.
hiberfile >>> pc nin uyku moduna geçme dosyası(uykuya geçnce ram deki bilgiler bu dosyaya yazılır ve pc açılınca burdan okunup kaldığı yerden devam eder.)

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
dokunmuyorum o zman birden 8 gb gidince kıllanmıdıydım da. Bua rada nasıl oldu bilmiyom ama o 8 gb yer geri geldi.

KaJMeR13

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
dokunmuyorum o zman birden 8 gb gidince kıllanmıdıydım da. Bua rada nasıl oldu bilmiyom ama o 8 gb yer geri geldi.
zaten o dosyaları elle silemezsin. silmek için mesela hiberfile silinsin çok yer kaplıyor dersen güç ayarlarından pc nin uyku moduna geçme özelliğini kapat.

Son mesajlar