İos mu Android mi?

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

telefonmanyagı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar öncelikle iyi akşamlar. ben karar verdiğim anda telefon alıcam fakat alacağım telefonun android mi yoksa ios mu olması konusunda karar veremedim.eğer ios alırsam iphone 5 android alırsamda htc one alıcam.telefondan beklentilerim:

1-oyun performansı çok iyi olmalı

2-telefon kendi içinde hızlı olmalı takılmalar olmamalı

3-sistem stabil çalışmalı

lütfen bilen arkadaşlar....yardımlarınızı bekliyorum....:mellow::cool::mellow::cool:

vasooo

Doçent
Reaksiyon puanı
1
android tabiki.nedeni ise androidde rom yükleme tema değiştirme vs olayları mevcut fakat bunları ios'ta yapamıyorsunuz.android bu bakımdan özgür bir sistem.androidin kötü yanı ram'den yiyo olması stabiliteliği biraz kötü arada sırada kasma gözlemleniyor.ios ise stabiliteli.ama androidin gelecek günlerde bu sorununu ortadan kaldıracağına inanıyorum.neyse öte yandan bu ios sistemini ben anlamış değilim şarkı indiremiyorsunuz şarkı yükleyebilmek için telefonu bilgisayara bağlayıp oradan atmak zorundasınız yani bu ios sisteminde öyle android gibi dosyalarım bölümü vs yok bence çok saçma ve çokta garip :S yani söylemek istediğim tabiki android.

kissofblade

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu dediğin performans ve stabil olma konusunda iOS bayağı iyi fakat bir süre kullandıktan sonra telefonun seni çok fazla kısıtladığını göreceksin. Android olarak HTC One alacağım diyorsan zaten bu 3 konuda sıkıntın olmasın, telefon bence istediklerini fazlasıyla verecek.

Android ve iOS arasında tercih yapman gereken tek konu serbestlik. Android daha özgür bir ortam.

I223TTIN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
android S3 kullanıcısı olarak..kesinlikle İOS diyorum..çünkü iphone lar da yazılım bizzat tlf için çıkarılıyor. yani android gibi bi android sürümü çıkıp firmalar onu kendilerince donatıp güncelleme diye sunmuyor.o yüzde stabilite konusnda İOS 1 numara..ostabilite olunca tabi tlf da ne yaparsan yap hata vermiyr donma takılma falan yapmıyor yine İOS 1 numara..oyun konusuna gelince aklında olsun oyunlar önce İOS için çıkar daha sonra android e uyarlanır..android de o kadar güçlü tlf da bile takılma yapan oyun iphone 4 de bile takır takır oynar iphone 5 i sen düşün..yani oyun da da İOS..eğer market uygulamalarının bazılarına para vermek zoruma gitmez diyorsan ve bu 3 kriterini de önemsiyorsan tabi ki İOS.

DumDumaq

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Kişiye göre değişir ıosun şarjı hemen bıtıyor bi işe yaramaz ister 20ghz olsun batarya olmadıktan sonra o 20ghz yi nasıl hissetcez sürekli telefon şarjda mı kullancaz

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
[MENTION=350545]telefonmanyagı[/MENTION] kac tane ayni konu actin merak ediyorum

Ɲevermore

Müdavim
Reaksiyon puanı
249
Tabi androiddeki açıklarla androidde bedava internete girmek gibi bişe de var :D onu geçtim müzik veya herhangi bişe indirebiliyorsun mavidiş var :D

Webkurum

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
IOS kesinlikle.
ip5 alana kadar androidciydim bende. Özgür açık diye. Ama stabil bir sistem arıyorsan 2 sene oyunlarda kasmasın vs. gibi kesinlikle IOS

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
android ve stabillik :) andorid ve hız :)akşam akşam ayranmı içtik stabillik ve hızda ikisi arasında tabiki ios tek secenek o

smnfrkn

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Ya iPhone alacaksın ya da Nexus. Stabilitenin şahı bu ikisinde. Diğerlerinde sistem eklentilerle ağırlaşıyor. Nexus hatta bence daha önde. Tercih meselesi tabi.

telefonmanyagı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kusura bakma kardeş forumda yeniyim de bi yanlışlık olmuş (merakının giderilmesinde yardımcı oldummu??)

DumDumaq

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
galaxy s4 grafik performansında 1. şu anda o bile takılma yaşıyor gta da filan düşün yani hiç takılmayan bir telefon yok şu an telefondna o kadar da şey beklememek lazım adı üstünde bilgisayar değil bu telefon

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
yaparsin ios a jailbreak andeoidmis ozgurlukmus takmazsin en ozgur sen olurun

S

SDN Okuru

SDN Okuru
HTC one, androidin en iyi uyarlandığı ve ios kadar satabil ve iphone5 ten daha yağ gibi ve hızlı çlışan tek model şuan, ios süper demeyi bırakın artık, 10 senedir aynı sistem, aynı telefonlar aynı tip, gelişime kapalı ios un devride kapandı artık.

XReisX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Wifi dağıtma ozellııgı s4 de var sadece degilmi? ip5 de yok?

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Wifi dağıtma ozellııgı s4 de var sadece degilmi? ip5 de yok?

Hayir hemen hemen yeni bütün modellerde var diye biliyorum ... misal galaxy s2 s3 s4 htc one x one s xperia s falan cogunda var tam olarak iosu bilmesemde onda da var diye hatırlıyorum

DumDumaq

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Bunun kararını erecek olan biz değil Sensin çünkü çok öznel birşey bu her kafadan ayrı tel çıkabilir anlatabiliyormuyum Biz ne dersek diyelim en son karar sende 2 side çok iyi

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kesinlikle iOS. HTC One hala Android 4.1.2'yle geliyor. Ve Android güncelleme konusunda (Nexuslar hariç) en iyi firma Samsung. iOS kadar stabil ve akıcı başka bir mobil işletim sistemi yok. Uygulamalarda en iyi iOS'te optimize çalışıyor, oyunlar konusunda sıkıntı çekmezsin. Yine de öncelikli amacın oyun ise, iPhone 5'in ekranı biraz küçük gelebilir.

Uakbacakcom

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Uygulama bolluğu ve hız istiyorsan IOS , Özgürlük istiyorsan ANDROİD

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Sisteme değil telefondaki yeni teknolojik özelliklerine bakmak gerek. Insan yakalayamaz teknolojiyi sonuçta. Bence telefonun ek özelliklerine bakmak gerekiyor. Eger telefon isteklerine cevap veriyorsa sorun yok demektir.

Milton Sirotta

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
İşletim sistemlerinde kararsız kalındığında hangisi aradıklarına daha uygunsa o seçilmeli.
Arkadaş stabiliteden bahsediyor, siz hala Android diyorsunuz.
Yorum yazanlar kendi kullandıkları işletim sistemini değil, fikir arayan kişiye en uygun seçeneği belirtmeliler.
O halde, iOS.

İOS

Asistan
Reaksiyon puanı
0
[h=2]İos mu Android mi?[/h]bu sorunun cevabını bulduysan

[h=2]İntel mi Amd mi?[/h]

smnfrkn

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Geçen arkadaşın iPhone 4S'inde Real racing 3 oynuyordum, hem grafikleri bendekinden kötü, hem de kasıyor oyun. 2 yıl olmadı bu cihaz çıkalı. Demek ki iOS eski yeteneğini kaybediyor yavaş yavaş.

fatih4427

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardeş , eğer ios almaya niyetin varsa eylülü bekle iphone 5S al , A7 chipli işlemcinin gücünü ve yeteneklerini gör derim.Iphone 5 de güzel ama şurda 2 ay kalmış biraz bekle derim hiç gerek yok 2 ay varken bi alt modeli almaya (alt model derken işletim sisteminin yeniliğinden ve yeni özelliklerin gelişinden bahsediyorum).Android; güzel bir işletim sistem ama senin söylediğin
(
1-oyun performansı çok iyi olmalı

2-telefon kendi içinde hızlı olmalı takılmalar olmamalı

3-sistem stabil çalışmalı
)

3.sünü sağlayacağını sanmıyorum da ummuyorum da belki 4.2.2 deki sürüm xperia Z gelen güncellemede biraz düzelmiş olabilir ama iphone gibi olmayacağı kesin.2. özellik için git bi 10 dk iphone kullan derim ozmn anlayacaksın telefonun hiç takılmadan ne rahat çalıştığını ve son olarak oyun performansı gerçekten çok iyi , ben iphone5'de call of duty oynadım xperia Zde de oynadım ama Z çok kasıyor ama iphone takır takır çalişiyor.Ya bişey diim mi kısaca iphone al kafan rahat olsun kardeş tabi iki telefonuda almadan önce biraz kurcalama fırsatı bulursan içine daha çok sineceğine inannıyorum :thumbdown:

abdullahcelik

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadasim hala soruyorsunuz su soruyu ilk once git bi teknoloji magazasina hangisi daha hosuna gidiyorsa onu al birbirlerinin eksileri artilari neredeyse esitliyor drumu

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
apple cihazların avantajları
- aksesuar çeşidi

android cihazların avantajları
- geri kalan herşey

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...