Ram mi yetersiz yoksa HDD mi yavaş?

Bu konuyu okuyanlar

ObezKEDI

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar benim sorunum çok farklı elimdeki sistemle ilgili teknik özellikleri aşağıdaki resimlerde göstermeye çalıştım ancak eksik bi yer varsa söyleyin doldurayım
http://s1306.hizliresim.com/1b/5/nu268.jpg
şimdi arkadaşlar sorunum şu bilgisayar aşırı bir kasma yapıyor şöyle ki hicbir videoyu izleyemiyorum sanki hic ekran kartı yokmuş yada driver i yüklenmemişcesine ancak ekran kartım var ve sorunsuz çalışıyor (yani ben öyle tahmin ediyorum)
bu arada merak edenler için ekran kartı ATI RADEON saphire hd 3850 pcı..

Şimdi ben önce kendi şahsi olasılık durumlarını söyliyeyim sizde bi yardımcı olun cözelim bu sorunu :D
1.) Şuan bilgisayar üzerinde 1024 mb ram var sistem icin bu ram son derece yetersiz geliyor?
2.) HDD pata (ide) olduğu için doğal olarak SATA2 yada 3 e göre yavas buda sistemde kasma meydana getiriyor?
3.) Daha önce hep VGA ekran kartları kullandım ilk kez pci girişli bi ekran kartı kullanıyorum ve dönüştürücü var acaba dönüştürücüde mi bir sorun var diyorum bu konuya cok yabancıyım.

Sizce sorun neden kaynaklanıyor arkadaşlar?

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
HDD den dolayı programlar yavaş açılıyorsa

Eğer internet yavaş açılıyorsa RAM' kaynaklı

Bilgisayarın yavaş açılıyorsa , programlar çok geç yükleniyorsa HDD den dolayı sen 7200 rpm bir hdd al sonuca

ObezKEDI

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şimdi şöyle hdd zaten 7200 rpm ancak sata yada sata 2 değil PATA yada diğer değişle IDE :)
programlar normal hızında acılıyor 1 gb ram e gore ancak örnek veriyorum şuan bu sitede hemen sağda TT nin animasyonlu bir reklamı var gördüğünüz üzere o bile donarak oynuyor videolar aynı şekilde film falan izlemek imkansiz sürekli dona dona oynuyor sanki hic ekran kartı yokmuscasına uyuz etti beni benim bundan önceki sistemim dahi böyle sorunlar cıkartmamıştı bana :S

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
şimdi şöyle hdd zaten 7200 rpm ancak sata yada sata 2 değil PATA yada diğer değişle IDE :)
programlar normal hızında acılıyor 1 gb ram e gore ancak örnek veriyorum şuan bu sitede hemen sağda TT nin animasyonlu bir reklamı var gördüğünüz üzere o bile donarak oynuyor videolar aynı şekilde film falan izlemek imkansiz sürekli dona dona oynuyor sanki hic ekran kartı yokmuscasına uyuz etti beni benim bundan önceki sistemim dahi böyle sorunlar cıkartmamıştı bana :S

o zaman ram ekliceksin İşlemcinin de etkisi vardır ama o masrafa deymez anakartın kac gb a kadar desteklıyor Ram slotu