SDN Üyeleri, Gezi Parkı Eylemi için ne düşünüyorlar? Tartışıyoruz!

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
Gezi Parkı Eylemi'ne katılanlar tarafından sosyal medyada paylaşılan TTNET'in sosyal ağlara girişi engellediğine dair resmi cevaba ulaştık.

Eylemcilerin interneti kesildi mi? Burada yazdık!

Bu eylem için neler düşünüyorsunuz dostlar?

Buyurun, medeni bir ortamda tartışalım!

Rockco

Doçent
Reaksiyon puanı
5
tamamen marjinal grupların dolduruşuna gelen halkın tepkisi 2 hafta olmadı reyhanlıda kardeşlerimiz öldü ozaman nerdeydi bu gruplar okadar fidanımız askerde şehit oldu bukadar büyk bir eylem yapıldımı taksimde agaç kesilicek diye kaçgündür biber gazı yiyorlar bana tepki göstericeksiniz biliyorum ama durum bu

hızıracil

Doçent
Reaksiyon puanı
4
ben eylemdekilerin samimi olduğuna inanmıyorum nedenlerim
1:önceki hafta alkol düzenlemesi yapıldığında içkime karışma diyenler şimdi hadislerle müslümanlık peşinde koşuyorlar(içki bütün kötülüklerin anasıdır.h.ş.) bu akıllarına bile gelmiyor
2:madem ağaç bu kadar önemli bunlar için neden yılbaşı yaklaşınca yapılan çam ağaçlarının kesimi için bir kere bile olsu eylem yaptıklarını görmedik (koç üniversitesinin yapımı için binlerc ağacın kesildiği sosyal medyada paylaşılıyor)
3:madem özgür ülke istiyorlar neden başörtüsü yasağına karşı eylem yapanlara destek vermediler neden yanlarında olmadılar
benim bu yazdıklarımdan ağaç düşmanı falan olduğumu çıkarmayın gerçekten ağacın kesilmesine karşı olanlara sözüm yok ama büyük kesim ağaç için değil hükümeti protesto için orda maksat farklı bana göre

PylsWeb

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
Ağaç için başlamıştı ama hükumetin orantısız gücü kitleleri harekete geçirdi halk bu sefer hükumeti protesto için sokaklara döküldü akın akın, dalga dalga..

Platon

Asistan
Reaksiyon puanı
2
yok adminim.
Takip etiğim kadarıyla burada tartışılamıyor.
Farklı görüşteki üyeler birbirlerini kırıyorlar.
Yönetim esneklik gösteriyor ama iş abartılınca gereğini yapıyorlar.
Bence bunu tartışmayalım.
Üzmeyelim birbirimizi.
Yeterince üzdük zatan...

jack bauer

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
ilk olarak ağaç kesilmesine karşı çıkıldı ama sonradan tamamen hükümeti protesto amaçlı bir şey olacağı tahmin edilmemiştir. tabi bu kimine göre yaygara kimine göre son savaş biraz ince bir konu nereye çeksen gelebilir.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
sorun yok arkadaşlar,

sdn forum üzerinde demokratik bir şekilde tartışabiliriz moderatörlerin biber gazı yok merak etmeyin ;)

MrJuckLees

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Eğleme izin verseler sorun bitecek... Orantısız güçle anca halka zülm. Yazık. İç savaş ülkeyi tezden bitirir.

jack bauer

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
sorun yok arkadaşlar,

sdn forum üzerinde demokratik bir şekilde tartışabiliriz moderatörlerin biber gazı yok merak etmeyin ;)

biber gazı olmasa bile bir anlık celallenmeyle bişiler yazılıp karşı taraf kırılabilir yukarıda arkadaşın dediği gibi en ufak bir konuda bile karşıt görüşlü insanlar birbirini kırıyor.

Platon

Asistan
Reaksiyon puanı
2
aslında bu sosyal medyanın zaferidir diyebiliriz.
Zafer kelimesini olaylar için söylemiyorum.
Şunu biliyorum ki eğer twitter olmasaydı, olay bu raddeye gelmezdi.
Artık devletler strateji geliştirirken, twitter etkeninide hesaba katmalılar.

PylsWeb

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
biber gazı olmasa bile bir anlık celallenmeyle bişiler yazılıp karşı taraf kırılabilir yukarıda arkadaşın dediği gibi en ufak bir konuda bile karşıt görüşlü insanlar birbirini kırıyor.
Herkes aynı şeyleri düşünemez zaten, çok önyargılısın demekki birilerini kırabileceğine inanıyorsun. :)

jack bauer

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Herkes aynı şeyleri düşünemez zaten, çok önyargılısın demekki birilerini kırabileceğine inanıyorsun. :)

ben gayet sakinim birilerini kırcağımı düşünmüyorum ama en basiti bir telefon incelemesinde tartışmalar atışmalar çıkabiliyor bunu gördüm birisi özelliğini yanlış yazsa ötekine hemen gün doğuyor ondan böyle yazdım :)

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
burada bence herkesin çıkarması gereken dersler var. bu kadar kısa zamanda bu kadar fazla yaptırım ve oldu bittiye getirilen değişiklikler çok fazla stres oluşturdu. ancak bu toplumsal tepkiyi gösterenlere polisin uyguladığı yanlış politika, marjinal grupların da ekmeğine yağ sürdü. bir yanlış, diğer yanlışı getirdi. bana kalırsa sorumlular bunun faturasını ödemeli. benim gördüğüm; vali, belediye başkanı ve içişleri bakanı burada sorumludur.

hızıracil

Doçent
Reaksiyon puanı
4
aslında bu sosyal medyanın zaferidir diyebiliriz.
Zafer kelimesini olaylar için söylemiyorum.
Şunu biliyorum ki eğer twitter olmasaydı, olay bu raddeye gelmezdi.
Artık devletler strateji geliştirirken, twitter etkeninide hesaba katmalılar.
çok doğru söylüyorsun bunu bilenlerde olmayan resimlerler milleti gaza getirip olayların içine çekmek istiyorlar(panzer adamın üstünden geçti gibi o resim suriye ile alakalı burayla değil)

Regionella

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Şu an twitter ve facebook'a dns ile girilebiliyor, engellemişler. ttnet ile alakalı bu durum.

saltooo

Asistan
Reaksiyon puanı
0
yazık keşke olmasaydı ama herkes dersini çıkarmıştır umarım kargaşa kimsenin işine gelmez vatansız hainler hariç

jack bauer

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
şu aşamada artık anladım ki iş ağaçları koruma değil tamamen protestoya dönüştü izmir karşıyakada ışıklar yanıp sönüyor tava tencereler çalınıyor.

cngzkyz

Müdavim
Reaksiyon puanı
276
Astığım astık kestiğim kestik ile olmaz bu işler.

Yapılmak istenen kışla tam bir ucubedir.

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
gezi parkı eylemi amacından saptırıldı, siyasilerin oyunu haline geldi. olayın bu raddeye gelmesi üzücü

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
sorun yok arkadaşlar,

Biber gazımız yok ama kızılay'da biber gazı yedik 5-6 kere ;)

y3a6u4y2.jpg

Bu da ilk gazdan hatıra

ade3aqa2.jpg

Snipertr

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
bende sunu bilir soylerim ki bu eylemlerde acilan bi bayrak var ki nerede bi propaganda orada o bayrak. ama memleketin hayrina bi protestoda o bayragi ben goremiyorum.emek sinemasinda birak emegi hatirasi bile olmayanlar batan bir isletme icin nasil anarsi cikarmislarsa simdi de aynisini yapiyorlar.herkes yine kendi ideolojisine gore dusunsun ama yazik gunah degil mi bu esnafa bu memleketin insanina itibarina. soyle sesli bi osuruk duysalar onu da protesto edecekler atmosfere gaz saliyorlar, hepimizi zehirliyorlar diye.

Ozgurky

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Ağaçların kesilmemesi amacıyla Taksim'de başladı protesto. Polisin agresif tutumu nedeniyle tüm ülke sahiplendi olayı ve hükümet ile medyanın tepkisizliği halkı sosyal medyada örgütlenmeye itti. Hem Taksim'deki projeye hem polisin tavrına hem de hükümete karşı bir gösteri hâline dönüştü protestolar.

Bazı arkadaşlar hükümetin protesto edilmesini birilerinin kışkırtması olarak nitelendirmiş ama hükümeti protesto etmek için illa ki birilerinin gazına gelmeye, provoke edilmeye, sürüye kapılmaya gerek yok. Memnun olmayan çıkıp protesto eder ve bu merak etmeyin bizi geriye götürmez.

Bir de Başbakan'ın milleti kışkırtmak ister gibi çıkıp da projeden vazgeçmedik demesi, yürütmeyi temsil ettiğini unutup yargı kararlarını medyada eleştirmesi hoş değildi.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
geçmiş olsun [MENTION=36351]mr_rain[/MENTION]

YST

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Taksim de ki mevzuları görmedim bilmiyorum medya ya inancım kalmadığı için gözümle görmeden inanmam artık bir hiç şeye ama Samsun ' da ki protestoyu gözlemledim buradan izlenimlerim şu şekilde oldu ;

1-) Asıl protesto ana teması doğa katliamı dediler toplandılar , eylem alanını terk ettiklerine gördüm ki kimse çöpünü toplamadı hatta çöpünüzü toplayın diye uyardığımda "sana ne" şeklinde duyarsız tepkilerde aldım.

2-) Alkol yasasını protesto ettiler ama alkolü abartan insanların çoğunlukta olduğunu ve onlar yüzünden çok fazla tartışma çıktığını gördüm ( çöpünü topla dediğim insan alkol şişelerini ağaç üzerine dikip taşla vurmaya çalışıp eylenen bir grup üyesi idi. )

3-) Polisin ortantısız gücünü protesto ettiler ama polisin iyi niyetini suistimal edeni de gördüm...

Özet olarak iktidarın düzgün işler yapmadığını protesto edenlerin eylemlerinde düzgün işler yapmadığını gördüm ...
Şimdi çoğu insan şunu diyebilir iki üç kişinin yaptığı densizliği eyleme katılan herkese yaymak çok kaba olabilir diyebilirler ki haklılar da ...

Bence Protesto şu şekilde olmalı idi

1-) doğa protestosu için planlı bir bölgeye gidip herkes bir adet Fidan dikmeli idi

2-) Alkol yasasını protesto için dikilen fidanların yanında içen içmeli idi ama ortada çöp bırakmadan ve taşkınlık çıkarmadan dağılmalılardı. ( bakın adam gibi içtik kimseye zararımız yok )

MrJuckLees

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bugun doğayı katledenler yarın ınsanları katleder..

cngzkyz

Müdavim
Reaksiyon puanı
276
[MENTION=2]Troy[/MENTION] senin düşüncen nedir?

goodtornado

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Demokrasi ile kazanilan hak ve ozgurlukler meydanlarda alinmaya ve kisitlanmaya calisiliyor. Yapilacak projenin cok otesinde bir konu bu. Farkli goruslerdeki insanlarin demokrasi ile secilmis insanlara kendi isteklerini dayatma projesidir bu meydanlardaki durum.

Vurdular, yiktilar kirdilar herseyi,
Batirdilar bir anda unuttular bir seyi.
Biri benim hakkim der, biri kirmam kimseyi,
Hepsinden onemlisi sadece Demokrasi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...