Yol Tarifi (Navigasyon sitesi)

Bu konuyu okuyanlar

matter33

Asistan
Reaksiyon puanı
3

Çok basit bir arayüze sahip sitemizde , belirlediğiniz 2 şehir (köyler de dahil) arasındaki uzaklığı , tahmini varış süresini bunun yanında yol tarifini de veren bir sistemimiz var. Konum kısmına başlangıç noktasını , yer kısmına gidilecek yeri yazmanız yeterli. Hesapla'ya bastığınızda varış süresi , kaç km , yol tarifi altta açılan pencere sayesinde görüntelenebiliyor. Ayrıca "Nasıl" 'a tıkladığınızda yürüyerek ya da araba seçeneğinden birini seçerek tahmini varış süresini ve yol tarifini görebilrsiniz.

Ayrıca isterseniz sitenin sağ üstünde bulunan "Yazdır"a tıklayarak çıktı alma şansınız da var.

Sitemizin adresi --> www.yol-tarifi.net

tambjk

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
Google maps'in ambalajını değiştirmişler, yeni site yaptık diye piyasaya sürmüşler, şaka gibi :)

tatar59

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Google maps'in ambalajını değiştirmişler, yeni site yaptık diye piyasaya sürmüşler, şaka gibi :)

İyimisin ? Yapsana sende aynı tasarımı. Ortadaki emeğe laf söylemeye ne kadar meraklısınız ya. Yol tarifi biraz karışık duruyor css ile oynama yapılması gerek onun haricisinde googleden daha anlaşılır olmuş tebrik ediyorum güzel düşünmüşşünüz her tarafını reklam ile kapatmazsanız tutar.

matter33

Asistan
Reaksiyon puanı
3

Bir SDN-Forum değil tabi ki :D . Şaka bir yana bilgiler en kapsamlı harita olan Google Maps'ten alınıyor fakat sitede sadece Google Maps haritası yok ki :) 2 şehir girip hesapla dediğinizde altta navigasyon sistemi çıkıyor. Ayrıca sağ üstten çıktı alma şansınız da var. Valla sistemden bir kişi dahi yararlanacak olsa ben mutlu olurum :)

tambjk

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
İyimisin ? Yapsana sende aynı tasarımı. Ortadaki emeğe laf söylemeye ne kadar meraklısınız ya. Yol tarifi biraz karışık duruyor css ile oynama yapılması gerek onun haricisinde googleden daha anlaşılır olmuş tebrik ediyorum güzel düşünmüşşünüz her tarafını reklam ile kapatmazsanız tutar.

Birebir google'ın aynısı hangi css den, tasarımdan bahsediyorsun :)

O alttaki yol tarifi bilgilerine kadar hertürlü bilgiyi haritayı vs zaten sana google api'si dönüyor, adam sadece ekrana basmış :)

Git bir domainal, hosting ile anlaş.

Yukarıya bi header-banner

Altıne 2 textfield 1 hesapla

Google api'sinin js kodunu copy/paste göm ortaya.

Textfield e girilen adresleri google'a sor, o sana tüm navigasyonu yapsın.

Yol tarifi olarak array ile dönen bilgileri satır satır altına yazdır :)

Sonra navigasyon yaptım diye böbürlerlen :D Güldürmeyin beni.

KAYNAK1

KAYNAK2

matter33

Asistan
Reaksiyon puanı
3

O alttaki yol tarifi bilgilerine kadar hertürlü bilgiyi haritayı vs zaten sana google api'si dönüyor, adam sadece ekrana basmış :)

KAYNAK1

KAYNAK2

Hocam üslubunuzu değiştirirseniz iyi edersiniz. Konunun uzmanı da olabilirsiniz ama çok kolay kolay değip kimseye leke atmaya hakkınız yok. Google apisine gelince google api kullanmamız çok normal dünyanın en büyük teknolojik devi Apple bile harita yapmaya çalıştı haritada denizin ortasında ülke gösterince onlar da geri adım attı. Yani harita konusunda tek lider Google Map hem de api'yi kullanmamıza izin veriyor. Biz de değerlendirelim dedik maksat hizmet anlayacağınız. İşin kolay ya da zor olması değil yani.

SmH51

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
İllaki il adı yazmak gerekiyor? Bir ilçe ismi yazdım gitti yabancı bir ülkedeki o isimdeki bir yeri gösterdi :bored:

tatar59

Asistan
Reaksiyon puanı
7

KAYNAK1

KAYNAK2

Hmm ben css ler falan onlara ait zannediyordum :) Olsun azda olsa emek var sonuçta emek olan hiç birşey değersiz değildir görüşündeyim

tambjk

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
Hmm ben css ler falan onlara ait zannediyordum :) Olsun azda olsa emek var sonuçta emek olan hiç birşey değersiz değildir görüşündeyim

Emeğe haksızlık yapmak istemem ama en fazla yarımgünlük bir iş :)
[MENTION=273275]matter33[/MENTION] , bu arada reklamın iyisi kötüsü olmaz ;)

antimatter

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
google mapsta
A- SELANİK
B- İSTANBUL
yazdım... bakırköyden tavukhane sokağa 21 kmlik bir yol çizdi

arkadaşın önerdiği site gerçek yolu 500 küsür km olarak çizdi..

Ha burada amaç google a laf atmak değilde bunları yaptığı site şunumu burayımı kastettin demeden çiziyor yolu... Faydalı olabilir yani...

Uranos

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Telefonu ilk aldıgımda markete giderken test için açmıştım navigasyonu kaybolmadım gidip geldim :D

danceinthedark

Doçent
Reaksiyon puanı
0
En kısa yolumu hesaplıyor. En kolay yolu mu hesaplıyor. Paralı yolları kullanıyor MU. Asfaltsız yolları kullanıyor mu. Biraz eksiği var sanki

matter33

Asistan
Reaksiyon puanı
3
google mapsta
A- SELANİK
B- İSTANBUL
yazdım... bakırköyden tavukhane sokağa 21 kmlik bir yol çizdi

arkadaşın önerdiği site gerçek yolu 500 küsür km olarak çizdi..

Ha burada amaç google a laf atmak değilde bunları yaptığı site şunumu burayımı kastettin demeden çiziyor yolu... Faydalı olabilir yani...

Net arama yapmak isterseniz konum kısmına mesela sadece Selanik değil de , Selanik,Yunanistan yazarsanız daha net sonuç alabilirsiniz.

En kısa yolumu hesaplıyor. En kolay yolu mu hesaplıyor. Paralı yolları kullanıyor MU. Asfaltsız yolları kullanıyor mu. Biraz eksiği var sanki

En kısa yolu hesaplıyor hocam. Evet paralı otobanları kullanıyor. Yolları hesaplarken belli bir algoritması (yapma şekli) var.
Asfaltlı asfaltsız yollar kullanılıyor.

ayca1989

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Orada bulduğum yere giderken, Hangi minibüs ve otobüsü kullanabilirim, bununla ilgili bir program ve ya site var mıdır?