Windows 7 Ram Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

darkshades1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar benim ram sorunum var bilgisayarımda 8gb ram varken 6gb görüyor forumda biraz araştırma yaptım windows 7 64bit yükleyin cevabına ulaştım benimki de 64bit ama sorunum aynı en sonunda sorunumu buraya yazmak istedim.

şunuda belirteyim daha önceden 7gb bilmem kaç diyordu vmwork station yükledim sanal windows kurdum 1gb ram felan verdim ondan sonra böyle olduğunu düşündüm fakat vmwork stationu silince hala 6.90gb kullanılabilir diyor.

ScreenShot
nldvf.jpg

realzed2001

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ekran kartın var mı? paylaşımlı ise zaten bir kısmını böyle harcıyor

darkshades1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet ekran kartı paylaşımlı fakat pc ye format attım bütün driverleri yükledim ekran kartına paylaşıyor ram 7gb bilmem ney oluyor fakat nedense şuan 6.90 ekran kartına da şimdi baktım paylaşılan toplam bellek 6gb felan oluyordu şuan ise 5gb felan vmwork stationdan kaynaklanıyor diye düşündüm ve programı sildim ama hala aynı

darkshades1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
güncel arkadaşlar yardımlarınız bekliyorum ..

BthnYlmz09

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Forumda bu tur konular vardi. BIOS ayarlarindan bi'seyler yapiliyordu sanirim. Biraz bakinirsaniz bulursunuz..

giskur11

Müdavim
Reaksiyon puanı
160
merhaba arkadaşlar benim ram sorunum var bilgisayarımda 8gb ram varken 6gb görüyor forumda biraz araştırma yaptım windows 7 64bit yükleyin cevabına ulaştım benimki de 64bit ama sorunum aynı en sonunda sorunumu buraya yazmak istedim.

şunuda belirteyim daha önceden 7gb bilmem kaç diyordu vmwork station yükledim sanal windows kurdum 1gb ram felan verdim ondan sonra böyle olduğunu düşündüm fakat vmwork stationu silince hala 6.90gb kullanılabilir diyor.

ScreenShot
nldvf.jpg
Anlatayım hemen başlat- msconfig - önyükleme -gelişmiş seçenekler- sağda bellek üst sınırı var onda tik varsa yada belli bir sayı yazıyorsa tik'i kaldır sayının üstü kapansın tamam a tıkla -uygula -tamam de yeniden başlat.

Besonnen

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ekran kartı paylaşımlı ise ramden yer marka önemli değil önemli olan paylasımsız olması