Yakında telefon almayı düşünüyorum. Tavsiyeleriniz nelerdir?

Bu konuyu okuyanlar

silmaril sahibi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ben de 900 - 1300 arasında bir telefona bakıyorum. Fiyat farkını karşılayabilecek telefon olursa pahalısına yönlenirim diye düşündüm. Benim kendi isteğim şöyle;

-Çok olmasa da biraz oyun oynarım, yarım saat oynadığımda çok ısınmayacak,
-Devamlı internete girerim, şarjı 10-12 saat idare etmeli (Gece şarja takarım)
-Güncelleme çok önemli değil.
-Tasarımı önemli.

Şu an önümde şu seçenekler var, (Fiyatlar hepsiburadadan)

-Xperia SP (1250 TL)
-Galaxy S3 (1200 TL)
-LG Optimus 4XHD P880 (1000 TL)
-Nokia Lumia 820 (1000 TL) => Gold Bilgisayar
-Galaxy S2 (900 TL)

--Galaxy S3 mü, Xperia SP mi, LG Optimus 4XHD mi? Öncelikle tasarım olarak Xperia Sp daha çok hoşuma gitti, diğer özellikleri bakımından S3'ü aratır mı bilemiyorum, fiyat olarak da LG Optimus çok uygun, size göre hangisi?

--Nokia Lumia 820'ye 1000 TL mi vereyim, yoksa diğerlerine o paralar verilir mi? Android deneyimi bile olmayan bir insan olarak, Windows Phone'a ayak uydurabilir miyim? Ya da Lumia 820'ye 1000 TL vermek yerine S2'ye 900 TL mi vereyim?

===== Bir de şu ana çok önemli bu, "Xperia L" ülkemize ne zaman gelir, fiyatı ne olur, onu da öğreneyim ki, orta düzey bir telefon olarak alabilirim.=====

PatavatsiZ

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Lumia windows işletim sistemi ile android furyasına tutunmaya çalışmanın dışında pek bi .. epmhh araştırırsan tavsıye edılmedıgını goreceksın. Galaxy 3 tavsiyemdir.

ümmet:D

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben lumia 820 kullanıyorum ve baya mutluyum. Çok oyun oynamazsan idare eder şarjı yeter sana internetide bana göre hızlı. Tasarım olarakta değiştirilebilir kapaklar baya iyi bende kırmızı ve siyah var baya güzel oluyor :) Kamerası baya iyi , ön kamera pek tat vermiyor ama 3G de görüntülü konuşma desteklemediği için pek gerek duymuyorsun Skype falan kullanmazsan. Benim önerim Lumia :)

silmaril sahibi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
SP çok hoşuma gitti tasarım olarak ama kararsız kaldım.

Chriminal

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Kesinlikle LG Optimus 4X HD öneriyorum .

Fiyat / Performans telefonu . Tasarım herkese özeldir ama çok beğendim çok şık bir tasarımı var .

[h=2]Tegra 3 işlemci ile çok ağır grafikli oyunlarda yüksek performans sağlıyor 0 kasma.[/h]Cihaz gündelik işlerde de başarılı şarjı iyi internet deyeniyimide hızlı .

4+1 çekirdekli ve 1.5 ghz hızında . yani kısacası şuan indirimde zaten 950-999 tl civarındaki en iyi telefon .

silmaril sahibi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yani, ucuz olunca bir şeyler eksikmiş gibi hissediyorum. üstelik s3'e 200 lira farkla sahip olmak varken lg almak nasıl olur emin değilim.

Kaya26

Müdavim
Reaksiyon puanı
550
Xperia SP tabikide. Donanımı en iyi olan,kamerası en iyi olan,pil performansı en iyi olan, tasarım olarakta bence en iyi olan o.

KaGe LoRd

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Xperia SP al. Donanım ve şıklık açısından daha ileride duruyor. :)

hasanistan44

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
xperia sp her alanda seni hayal kırıklığına uğratmaz. Telefonu kullanmadım ama benzer özelliklere sahip bir diğer telefonu xperia ion u bir süre kullandım. Ve kesinlikle,
Tasarım
Yeni bir cihaz olması
Jelly Bean (android 4.1)
Ses çıkışı
Kamera(8 mp olmasına rağmen iyi çektiği söyleniyor)
ve daha sayamadığım onlarca özellik için xperia sp tercih etmeni isterim. :)
doğru tercih @silmaril sahibi :)

silmaril sahibi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Xperia SP tabikide. Donanımı en iyi olan,kamerası en iyi olan,pil performansı en iyi olan, tasarım olarakta bence en iyi olan o.

Teşekkür ederim bunu duymak istiyordum :) Ben de onu çok istiyorum, telefonu abim alacak ve fiyat ona göre sıkıntı değil ama bana göre sıkıntı. Ne kadar avantajını duyarsam kendimi o kadar mutlu hissedeceğim. Parayı verdirttin kötü çıktı denmesin.

Kaya26

Müdavim
Reaksiyon puanı
550
Teşekkür ederim bunu duymak istiyordum :) Ben de onu çok istiyorum, telefonu abim alacak ve fiyat ona göre sıkıntı değil ama bana göre sıkıntı. Ne kadar avantajını duyarsam kendimi o kadar mutlu hissedeceğim. Parayı verdirttin kötü çıktı denmesin.

Xperia SP ile mutlu hissedeceğini düşünüyorsan almalısın öbür telefonları alsanda aklın hep Xperia SP'de kalacaktır yani :D. Benim düşüncem iyi ki 200 tl fazla verdim olacak :p

efecans61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
XPERİA SP diyorum hocam sony nin yaptığı telefon her türlü..

dadaş27

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Yorumlara baktım, Xperia diyenlerin çoğu fanlık yapıyor.

Aç, telefonlar arasındaki özelliklere, yorumlara bak.
En iyisinin LG olduğunu zaten göreceksin.

Kaya26

Müdavim
Reaksiyon puanı
550
Yorumlara baktım, Xperia diyenlerin çoğu fanlık yapıyor.

Aç, telefonlar arasındaki özelliklere, yorumlara bak.
En iyisinin LG olduğunu zaten göreceksin.

Dostum hangi özelliği iyi ? En fazla ekran diyebilirsin oda belki... ppi oranı daha yüksek yine Xperia SP'nin ve Depolama diyebilirsin. Öbür özelliklerine gelirsek Xperia SP'de 28nm üretilmiş MSM8960T var Adreno 320 içeriyor ki zaten bu işlemcinin testlerine bakarsak Adreno 320'nin Nvidia Tegra'ya nasıl bir oranda üst geldiğini görebiliriz. Tegra 3 zaten 40nm üretim süreci ile üretilmiştir yani daha fazla ısınır ve daha fazla pil tüketir. Normal pil boyutlarına gelirsek Xperia SP 2370mAh kullanırken LG Optimus 4X HD 2150 mAh kullanmakta gördüğümüz üzere burada da geçmekte. Kameraya gelirsek Xperia SP Exmor RS kamera kullanmakta piyasada ki yeni bütün modeller bunu kullanmakta iPhone dahil.Son olarak daha yeni bir telefon daha fazla güncelleme alacaktır. Lütfen bir daha kisine daha iyi araştıralım.

dadaş27

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Dostum hangi özelliği iyi ? En fazla ekran diyebilirsin oda belki... ppi oranı daha yüksek yine Xperia SP'nin ve Depolama diyebilirsin. Öbür özelliklerine gelirsek Xperia SP'de 28nm üretilmiş MSM8960T var Adreno 320 içeriyor ki zaten bu işlemcinin testlerine bakarsak Adreno 320'nin Nvidia Tegra'ya nasıl bir oranda üst geldiğini görebiliriz. Tegra 3 zaten 40nm üretim süreci ile üretilmiştir yani daha fazla ısınır ve daha fazla pil tüketir. Normal pil boyutlarına gelirsek Xperia SP 2370mAh kullanırken LG Optimus 4X HD 2150 mAh kullanmakta gördüğümüz üzere burada da geçmekte. Kameraya gelirsek Xperia SP Exmor RS kamera kullanmakta piyasada ki yeni bütün modeller bunu kullanmakta iPhone dahil.Son olarak daha yeni bir telefon daha fazla güncelleme alacaktır. Lütfen bir daha kisine daha iyi araştıralım.
Şöyle ki ;

-Daha küçük boyutlar
-Daha yüksek dahili depolama kapasitesi
-Flash desteği
-Daha güçlü işlemci
-Daha çok işlemci çekirdeği
-Daha büyük ekran
-Daha iyi ekran
-Daha ince
-Daha uzun ömürlü batarya
-Daha hafif

Daha fazlası.

Kaya26

Müdavim
Reaksiyon puanı
550
Şöyle ki ;

-Daha küçük boyutlar
-Daha yüksek dahili depolama kapasitesi
-Flash desteği
-Daha güçlü işlemci
-Daha çok işlemci çekirdeği
-Daha büyük ekran
-Daha iyi ekran
-Daha ince
-Daha uzun ömürlü batarya
-Daha hafif

Daha fazlası.

Ve kiyas.la :D Flash desteğini eleyelim daha Android'in JB'de o desteği kestiğinden haberin yok,daha iyi ekran onun hakkında bir fikrim yok gerçekten,daha uzun ömürlü bataryayı eleyelim stamina mode ve daha büyük bir pili var Xperia SP'nin ,daha büyük ekran hmm 0.1 inç güzel, Daha güçlü işlemci,çok işlemci çekirdeği benim yukarıda anlattığımı okumamışsınız bile Adreno 320 ile Tegra 3 ü karşılaştırıyoruz lüfen benchmark testlerine falan bakalım. Kiyas.la gibi düz kağıt bilgileri değil.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
nokia lumia 820 yi öneririm ama bir de nokia lumia 920 bir bak ikiside iyi nokia'nın sitesinden bakabilirsin.

silmaril sahibi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Daha şimdi gördüm, Gold biligisayarda Xperia Ion 1088 TL olmuş, Xperia SP'den eksiği ne acaba?

dadaş27

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Ve kiyas.la :D Flash desteğini eleyelim daha Android'in JB'de o desteği kestiğinden haberin yok,daha iyi ekran onun hakkında bir fikrim yok gerçekten,daha uzun ömürlü bataryayı eleyelim stamina mode ve daha büyük bir pili var Xperia SP'nin ,daha büyük ekran hmm 0.1 inç güzel, Daha güçlü işlemci,çok işlemci çekirdeği benim yukarıda anlattığımı okumamışsınız bile Adreno 320 ile Tegra 3 ü karşılaştırıyoruz lüfen benchmark testlerine falan bakalım. Kiyas.la gibi düz kağıt bilgileri değil.
Maalesef o işler öyle o kadar basit olmuyor.
Benchmark testine inanarak telefon alan kaldı mı?

yuuksel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bişey alırken satışına da bakmak lazım
bence -Galaxy S3 (1200 TL) daha uygun sana

silmaril sahibi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bişey alırken satışına da bakmak lazım
bence -Galaxy S3 (1200 TL) daha uygun sana

Kardeş, S3 daha erken çıktığı için daha çok satıyor ama şu an hangi foruma girsem herkes SP ve S3 arasında kalıp SP almış. Pişman olanını da görmedim. Bu yüzden inşallah kararım SP'den yana.

Kaya26

Müdavim
Reaksiyon puanı
550
Maalesef o işler öyle o kadar basit olmuyor.
Benchmark testine inanarak telefon alan kaldı mı?

Evet kaldı eğer biri o testten 29 alıp öbürküsü 8.8 alıyorsa. Lütfen kiyas.la gibi sitelere bakmayalım o siteye kalsa LG Optimus G ile HD aynı işlemci gücüne sahipler...

Daha şimdi gördüm, Gold biligisayarda Xperia Ion 1088 TL olmuş, Xperia SP'den eksiği ne acaba?

ION çok eski bir işlemci kullanmakta , pili SP ye oranla küçük , kamerası Exmor R, SP'nin Exmor RS o fiyata LG HD'yi almak daha mantıklı.

Bu arada S3'e hiç bulaşma zaten 50 tl gibi bir fark var aralarında hem malzeme kalitesi olsun,kamera,pil,işlemci,ekran daha üstün bir telefon SP. Bunların dışında seni LG'ye itecek tek etmen fiyatı.

Ahanda tam konumuza göre bir inceleme gelmiş :) http://shiftdelete.net/sony-xperia-sp-video-inceleme-44942.html?ref=promo HD Ekranı olduğu için Xperia Z'den daha yüksek skorlar almış... Ben artık bunun üstüne bir şey demek istemiyorum :)

dadaş27

Profesör
Reaksiyon puanı
7
[MENTION=296334]Kaya26[/MENTION]
Benchmark testlerine güvenmek ciddi anlamda büyük bi' hatadır.
Onlar varya, bildiğin telefon reklamı yapıyorlar başka bir şey değil bak.
Ne testler gördüm ben, birbirinden saçma.

Kıyas.la'ya çok takılma, onu vermemdeki amaç bilgilerin karşılıklı olarak daha iyi anlaşılmasını sağlamak.
Yoksa zaten bu arkadaş LG alsa karı bana gelmeyecek, ben isterim ki kendisini en uzun süre idare edecek bi' telefon alsın, madem para veriyor, en iyisini alsın sonuçta her gün telefon alınmıyor yani. :)

Kaya26

Müdavim
Reaksiyon puanı
550
@Kaya26
Benchmark testlerine güvenmek ciddi anlamda büyük bi' hatadır.
Onlar varya, bildiğin telefon reklamı yapıyorlar başka bir şey değil bak.
Ne testler gördüm ben, birbirinden saçma.

Kıyas.la'ya çok takılma, onu vermemdeki amaç bilgilerin karşılıklı olarak daha iyi anlaşılmasını sağlamak.
Yoksa zaten bu arkadaş LG alsa karı bana gelmeyecek, ben isterim ki kendisini en uzun süre idare edecek bi' telefon alsın, madem para veriyor, en iyisini alsın sonuçta her gün telefon alınmıyor yani. :)

İşte en uzun süre idare edecek kendin demişsin zaten benim dediklerimi çoğunun aynısını Tolga Bey anlatmış bence bu incelemeden sonra SP'nin çok çok üstün bir telefon olduğunu görmüşünüzdür. Ha ama reklam yaptığını düşünüyorsanız. SP'nin bazı konularda Z'den daha iyi performans verdiğini söylememeliler o zaman.

silmaril sahibi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kaç zamandir sdn'den bir inceleme bekliyorum, kaç tane mesaj gönderdim, sonunda incelemişler, sizin önerileriniz ve sdn incelemesi için herkese teşekkür ediyorum. :)

Son mesajlar