MS Oyun içinde Oyun mu Var

Bu konuyu okuyanlar

byndr

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Belki tesadüf, belkide müslümanların ibadetini bozmak için...
Win 8 de Microsoft Soltaire Collection adı altındaki kağıt oyunlarını bilgisayara yüklediğimde Kolndike- Spider- FreeCell- Pyramid- Tri Peaks oyunlrını gördüm
Buraya kadar birşey yok ama Aynı menüde Günlük Görevler var. Günlük görevleri açtığınızda bu 5 oyun günlük oynandığında her gün puan veriyor. Normal olarak bir çok oyun puan verir.

Dikkat çekici olan ise Günlük 5 Görev ; Allah CC bize emrettiği 5 Vakit namaz geldi aklıma. Zaten doğru dürüst kılamadığımız namaz ve yerine hakkıyla getiremediğimiz günlük 5 vakit namaz görevimimiz.

Gayri müslimlerin dinimizi ibadetimizi bozmak için için asırlardı uğraştığı bellidir. MS. de bu uygulama ile bu oyuna dahil olmuş olabilirmi?

Üstelik günlük görev olarak belirtilen oyunları aynı gün oynamaz veya hepsini bitiremezsen sonraki günlerde tekrar oynaya biliyorsun. Sanki Kılamadığımız Namazları Kaza ettğimiz gibi.

Belki bu düşüncelerim bazılarına uçuk gelebilir ama Win 8 de bu şekilde oyun olduğunu görünce yazmadan edemedim.

Ben bu oyunu 4 -5 gün oynadım ve aklıma şu soru geldi.
-<Sen Allah'ın verdiği görevleri tam yapmıyorsun de Ms nin verdiği görevimi yapıyorsun> sorusunu kendime sorunca bu oyunları oynamaktan vazgeçtim.

Takdir Allah'tan Tedbir bizden