Nokia Lumia 925 vs HTC ONE

Bu konuyu okuyanlar

Uakbacakcom

Asistan
Reaksiyon puanı
0
HTC 4mp lik kamerasıyla Ultrapixel diyor. Lumia 925 8.7 mp kamerasıyla Pure View diyor bu özelliklerden hangisi daha iyi ? Ve birşey sorucam Androidde çok kasmalar oluyor Windows phone 8de bu sorun varmı? ve Free Ram oranı ikisindede aynı diye duydum bu bilgi doğrumu acaba ?:4::thumbup1::thumbup1: Aslında Htc one da 2 gb ram lumia 1 gb ram var ama android ve htcnin arayüzü ram kaybına neden oluyormuş ve lumia ile free ram oranı eşit geliyormuş benim en önemli korkum kamera hangisi daha iyi ?

nailasmu

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
htc da gece cekimleri daha daha iyi gunduzler biraz parlaklık oluyo...... htc 2 gb ram in çoğunukullanıyor.. ama yine de htc lumia 925 den daha iyi..... üindoüs bana göre itici

BERVA

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Lumia 920-925-928 telefonlarının kameraları en iyi akıllı telefon kameraları şuan.
Carl Zeiss lens,Pureview ve OIS(otomatik görüntü sabitlemesi) en büyük artıları.
Tarafsız testlerde her zaman Lumia'lar üstün gelecektir zaten.
Uygulama bolluğu,oyun çokluğu değilse istediğin,
telefon kasmasın,takılmasın diyorsan Lumia'lar. Gerçi WP8'de çoğu insanın işine yarayan uygulamarın çoğunu bulmak mümkün artık.Oyun konusu ise hala sıkıntı fakat yavaş yavaş onlarda yapılıyor.

shakal

Müdavim
Reaksiyon puanı
29
windows 8 bir zamandan sonra sikar adami olay sadece kamera degilki

Uakbacakcom

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bazı uzmanlar windows phone un uygulamalarının gittikçe artacağını söyliyor ve bazılarıda geleceğin androidi diyor bu konu hakkındakş bilgileriniz nedir?

BERVA

Doçent
Reaksiyon puanı
8
windows 8 bir zamandan sonra sikar adami olay sadece kamera degilki

Android kullanmıyorum. Android sadece kardeşimin telefonunda okey oynamak için ucundan baktığım bi' işletim sistemi.
Android' te ne varda sıkmıyor bir süre sonra merak ediyorum gerçekten ?
Oturup da işletim sistemini baştan mı yazıyorsunuz,Kernel mi geliştiriyorsunuz ?
Yada Android kullanabilen,Androidli telefon satın alabilen herkese linux,yazılım eğitimi mi veriyorlar ?

Yada IOS nasıl sıkmıyor ?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

bazı uzmanlar windows phone un uygulamalarının gittikçe artacağını söyliyor ve bazılarıda geleceğin androidi diyor bu konu hakkındakş bilgileriniz nedir?

Tabii ki artacak, kullanıcı sayısı,satılan telefon sayısı arttıkça uygulama geliştiriciler de daha çok önem vermeye başlayacak.

WP daha yeni bir sistem, IOS'da ,Android'te de ilk başlarda uygulama yoktu.Ne kadar çok kullanıcı o kadar uygulama,oyun.
Windows 8 daha yeni bir sistem olmasına rağmen 150.000 den fazla uygulama var markette.
Aslında uygulama sayısının bir önemi yok, işine yarar uygulama ne kadar o önemli.
Artık WP8'de Android teki çok kullanılan uygulamaların çoğu var yaz sonuna kadar olmasa da 2014'ün başına kadar hemen hemen hepsi WP'ye uyarlanır.

kpln04

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
yıllardır nokia kamerayla prim yapıyor bi foto çekip geçeceksin zaten uzun uzun inceleyecekmisin sanki htc one olağanüstü bi cihaz donanımsal beats audio desteği zarifliği androidin artıları htc one almak için en önemli sebep bence

birşey daha herkes wp gelişiyor diyorda android yerinde mi sayıyor sanki 2.3 4.xx 4.1.xx arasındaki farklara bakmak yeter

DumDumaq

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
HTC 4mp lik kamerasıyla Ultrapixel diyor. Lumia 925 8.7 mp kamerasıyla Pure View diyor bu özelliklerden hangisi daha iyi ? Ve birşey sorucam Androidde çok kasmalar oluyor Windows phone 8de bu sorun varmı? ve Free Ram oranı ikisindede aynı diye duydum bu bilgi doğrumu acaba ?:4::thumbup1::thumbup1: Aslında Htc one da 2 gb ram lumia 1 gb ram var ama android ve htcnin arayüzü ram kaybına neden oluyormuş ve lumia ile free ram oranı eşit geliyormuş benim en önemli korkum kamera hangisi daha iyi ?

bu soruyu sen bana soracaksın kullanmayanlardan sorma lumıa 920 kullanıyorum ...

mesela benim telefonumda yürüyerek video çekebiliyorum 0 mantarlanma ve titreşim elin titrese bile görüntü sabitleme titreme kesinlikle yok en iyi kamera Nokıa lumıa 920,925i928 dedir. Diyaframı en iyi ve düşük nokıa lumıa kullanıyor , tartışmasız lumıa ;)

Milton Sirotta

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
4-5 ay bekleyip iPhone 5S de alabilirsin.iOS'da değişiklikler olacak gibime geliyor.

Uakbacakcom

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Iphoneu düşünmüyorum çünkü benım için en önemli şey kamera hız ve ses kaliteliği zaten wp ile Apple Store arasında çok büyük bı fark yok hızıda aynı ramda kaplamıyor ama ıphonun tarzı ve kulaklıkları gerçekten çok havalı :biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::tt2:

pilger

Doçent
Reaksiyon puanı
11
Iphoneu düşünmüyorum çünkü benım için en önemli şey kamera hız ve ses kaliteliği zaten wp ile Apple Store arasında çok büyük bı fark yok hızıda aynı ramda kaplamıyor ama ıphonun tarzı ve kulaklıkları gerçekten çok havalı :biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::tt2:

Sen şaka mısın ? Hız diyorsun iphone düşünmüyorum diyorsun ve appstore ile wp mağazasını bir tutuyorsun gerçekten çok komiksin 5 tane wp yanyana gelse appstore edemez emin ol ki google play bile appstore kadar kaliteli ve zengin değil

Uakbacakcom

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bence Hız konusunda ikiside aynı hıza sahip çünkü Wp8 ya da Ios işletim sistemi çok yer kaplamıyor ve gayette hızlı ama wp8e kafam daha yatkın hem kamera açısından ıphoneun 5 lenslik kamerasını 6 lenslik kamera yaparak pureviewle solladı . ayrıca dokunmatiğide fena değil. Iphone düşünmüyorum

BERVA

Doçent
Reaksiyon puanı
8
yıllardır nokia kamerayla prim yapıyor bi foto çekip geçeceksin zaten uzun uzun inceleyecekmisin sanki htc one olağanüstü bi cihaz donanımsal beats audio desteği zarifliği androidin artıları htc one almak için en önemli sebep bence

birşey daha herkes wp gelişiyor diyorda android yerinde mi sayıyor sanki 2.3 4.xx 4.1.xx arasındaki farklara bakmak yeter
Fotoğrafları ne için çekiyorsun arkadaş sen. Anı,hatıradır fotoğraflar.Çektiğin an bakmazsın belki uzun uzun ama biraz zaman geçtikten sonra hatırlamak için açtığında herkes kaliteli,canlı bir şekilde hatırlamak ister.
iki işletim sistemi de gelişiyor. Andorid telefonları ne kadar süre güncelleme alıyor ?
WP7'li telefonlara 2014 temmuzuna kadar güncelleme gelecek. 2010-2014 tam 4 sene güncelleme andoridte hangi telefon almış ? yada alacak ?
Wp8 'de en kötü ihtimalle 4 sene güncelleme alır,ama Lumia lar wp9 a terfi edebilecek.yani en kötü ihtimalle Lumia 920 2018'e kadar güncelleme alabilecek.Htc one 2018'e kadar sürekli güncelleme alacak mı ?
Video konuşsun da Lumia 920 ile Htc One arasındaki farklara iyice bi' bakın, özellikle ses kalitesine arada ne kadar fark varmış.
Donanım üstünmüş hadi be :) 2gb ram 4 çekirdekli işlemciye karşı 1gb ram ve çift çekirdekli işlemci ne yapıyor bir bak.
iki telefonun boyutlarınada bi göz at sana zahmet.
[video=youtube;-b111rojsAs]http://www.youtube.com/watch?v=-b111rojsAs[/video]

dadaş27

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Akıcılık ve kameraya önem veriyorsan tabiki Lumia, onun dışında HTC One, ama HTC'de güncelleme meselesi sıkıntılıdır söyliyim.

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Ya tutturmusunuz bir güncelleme stabil sorunsuz olsun da güncelleme almazsa almasin benim tercihim htc one olurdu

kpln04

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Fotoğrafları ne için çekiyorsun arkadaş sen. Anı,hatıradır fotoğraflar.Çektiğin an bakmazsın belki uzun uzun ama biraz zaman geçtikten sonra hatırlamak için açtığında herkes kaliteli,canlı bir şekilde hatırlamak ister.
iki işletim sistemi de gelişiyor. Andorid telefonları ne kadar süre güncelleme alıyor ?
WP7'li telefonlara 2014 temmuzuna kadar güncelleme gelecek. 2010-2014 tam 4 sene güncelleme andoridte hangi telefon almış ? yada alacak ?
Wp8 'de en kötü ihtimalle 4 sene güncelleme alır,ama Lumia lar wp9 a terfi edebilecek.yani en kötü ihtimalle Lumia 920 2018'e kadar güncelleme alabilecek.Htc one 2018'e kadar sürekli güncelleme alacak mı ?
Video konuşsun da Lumia 920 ile Htc One arasındaki farklara iyice bi' bakın, özellikle ses kalitesine arada ne kadar fark varmış.
Donanım üstünmüş hadi be :) 2gb ram 4 çekirdekli işlemciye karşı 1gb ram ve çift çekirdekli işlemci ne yapıyor bir bak.
iki telefonun boyutlarınada bi göz at sana zahmet.
[video=youtube;-b111rojsAs]http://www.youtube.com/watch?v=-b111rojsAs[/video]

sanki wpler güncellense bişey değişecek hangisinin donanımı iyidir karşılaştırması yapmadım donanımsal beats audio desteği var dedim
siz wpcilerle konuşulmaz symbianı androidten üstün gören gelenekten gelmeniz yeter zaten

DumDumaq

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Bak nokıa bilen göz var mesela diyelim canın Yemek yemek istiyor direk lokantanın yanınada gitmek istemıyorsun aramak istemıyorsun 15metre uzaktan ben gezdiriyorum kamerayı otomatikmen direk buluyor sana bütün lokantaları restaurantları bunu ben çok yapıyorum millet bana bakıyor bu ne yapıyor diye :D

Navigasyon programı hiç bi telefon markasında bu kadar güzel değil

kpln04

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Bak nokıa bilen göz var mesela diyelim canın Yemek yemek istiyor direk lokantanın yanınada gitmek istemıyorsun aramak istemıyorsun 15metre uzaktan ben gezdiriyorum kamerayı otomatikmen direk buluyor sana bütün lokantaları restaurantları bunu ben çok yapıyorum millet bana bakıyor bu ne yapıyor diye :D

Navigasyon programı hiç bi telefon markasında bu kadar güzel değil

benim için gereksiz şeyler onlar

BERVA

Doçent
Reaksiyon puanı
8
sanki wpler güncellense bişey değişecek hangisinin donanımı iyidir karşılaştırması yapmadım donanımsal beats audio desteği var dedim
siz wpcilerle konuşulmaz symbianı androidten üstün gören gelenekten gelmeniz yeter zaten

Öncelikle konuşma tarzını değiştirmeni öneririm yoksa çok canın yanar.
2. "," virgül kullanmanı tavsiye ederim,yanlış anlaşılıyorsun çünkü.

3.Olarak Beats Audio desteği karşısında verdiğim cevaba, videoya ön yargını bir kenara koyup bi' dikkatli bak.
Lumialarda da Dolby desteği var. Htc One ın sesi 10 ise Lumia 920 8,5-9 dur. Htc One ile mahalleye yayın mı yapacaksın,yada her Htc One alan kusura bakmada kıro gibi müziği dışarı veripte sokak sokak mı geziyor.

4.Olarak güncelleme gelmeyince Android li telefonları satacak yer arıyorsunuz.
Haklısın WP güncellense androide göre birşey değişmeyecek. Güncelleme gelsede gelmesede androidden daha stabil ve güvenilir.

WPci değilim senin androidci olduğun gibi.
WP8 i kötüleyecek bir şey bulamayınca siz symbiancılarlar konuşulmaz oluyor zaten, haklısın sende güç meselesi gücü yetmeyenler çirkefliğe vuruyor.

kpln04

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
ne gerekli senın için oyun mu sen oyun oyna :D super marıo
bana diyene bak sen gitbounce oyna
Öncelikle konuşma tarzını değiştirmeni öneririm yoksa çok canın yanar.
2. "," virgül kullanmanı tavsiye ederim,yanlış anlaşılıyorsun çünkü.

3.Olarak Beats Audio desteği karşısında verdiğim cevaba, videoya ön yargını bir kenara koyup bi' dikkatli bak.
Lumialarda da Dolby desteği var. Htc One ın sesi 10 ise Lumia 920 8,5-9 dur. Htc One ile mahalleye yayın mı yapacaksın,yada her Htc One alan kusura bakmada kıro gibi müziği dışarı veripte sokak sokak mı geziyor.

4.Olarak güncelleme gelmeyince Android li telefonları satacak yer arıyorsunuz.
Haklısın WP güncellense androide göre birşey değişmeyecek. Güncelleme gelsede gelmesede androidden daha stabil ve güvenilir.

WPci değilim senin androidci olduğun gibi.
WP8 i kötüleyecek bir şey bulamayınca siz symbiancılarlar konuşulmaz oluyor zaten, haklısın sende güç meselesi gücü yetmeyenler çirkefliğe vuruyor.

bugüne kadar bu forumda benim tarzım aynıydı canım yanmadı yanmazda sen rahat ol

BERVA

Doçent
Reaksiyon puanı
8
bana diyene bak sen gitbounce oyna

bugüne kadar bu forumda benim tarzım aynıydı canım yanmadı yanmazda sen rahat ol

Küçüğüm sana forumdan bahseden kim ? Hani yazdıklarıma cevap ?
Cevap veremeyeceksen uzatmanın anlamı yok.

CHeTHiN

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bervanın sölediklerine katılıyorum ayrıca htc one diyenler 2013 ilk çeyrekte satış rakamlarında htc one ilk 10 da bile değil teknik destek servis sıkıntısı var ayrıca tel tek parca oldugunda açılması için ekranın ve birçok seyin çıkması lazım sıkıntı Siz sanıyormusunuz Nokia sırf kameradan ibaret ALLAH için son çıkan Nokia lumia ları bir elinize alıp incelemeden yorum yapmayın tasarım desen görüntü desene kamera 6 lens var L925 de dünya rekoru ses 3 hoparlör ile sesi süzüyor daha net kaliteli yüksek bir ses çıkıyor işletim sistemide geleceğin sistemi windows phone sürekli güncellemelerle gelişiyor değişiyor uygulamaları bahane etmeyin gerekli tüm uygulamlar mevcut eksikler gideriliyor yeni uygulamlarda yolda Radyoda var bilmeyenler için stabil hızlı performansı yüksek bulut depolaması iyi Nokia yanın yaptığı özel uygulamlar ücretsiz maps navigasyon bilen göz mix radio nokia müzik akıllı çekimler emin olun 2 sene içinde mobile dünyayı domine edicektir.Windows phone baştan yapıldı windows mobile ile alakası yoktur o yüzden yıl sonu herkes farkı görücektir.

Licerof035

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows tan çabuk sıkılırsın Türkiye de böyle bi zihniyet var bide kamerası yüksek olan iyi çekiyordur diye tamam iyi çekiyordur ama bi telefonun yazılımı lensi sensörleri bi o kadarda önemlidir bence bunları göz önünde bulundurursak Lumia bu arada 6 tane lensi var gece çekimini en iyi yapan telefon gerisi içinse HTC ONE!

Xperia007

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Lumia 925 hem tasarımı çok güzel kamerası da çok iyi en iyi kamera pureview mi seçilmiş öyle birşeyler oldu sanki

Kaya26

Müdavim
Reaksiyon puanı
550
Lumia 920'nin ışıklı olan ortamda sınıfta kaldığı çok açık HTC One'a karşı o kadar fazla sarı renk veriyor ki fotoğrafa gerçekten canlılığı bozuyor. Karanlık ortama gelirsek Lumia 920 bence daha önde HTC One'dan video çekiminde ise HTC One yine daha önde. Ama burada 925 vs HTC One denmiş 925 geldiğinde göreceğiz.

Uakbacakcom

Asistan
Reaksiyon puanı
0
HTC ONE almaya karar verdim herkese teşekkürler :)