Samsung galaxy s4 vs sony xperia z

Bu konuyu okuyanlar

forever_alone

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar ben karar vermiştim galaxy s4 alacaktım ama galiba programın adı e bülten di orada sony xperia z hakkında konuşuyorlardı benim yaşadığım yerde yazın pek yağmur olmasa da sonbaharda fazla yağmur olur bunları almazsam s3 yada s3 mini alabilirim telefonu ne amaçla ne kullanırsan müzik dinlerim foto çekerim nette surf yaparım fazla mesajlaşırım fazla telde konuşurum oyun oynarım s4 sdn nin incelemsine çok ısınmıştı 50 derecelere çıkmıştı sizin ararınız neler htc one derseniz onu düşünmüştüm ama galiba stok sorunu var ve metal olduğu için pahalı olur sizce hangisi son konularım diyebilirim artık

realdgnc

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Kardeşim yerinde olsam Xperia Z alırım. Suya toza dayanıklı üstelik kamerasıda çok başarılı. Tabi karar senin.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
S4 te sorunlar var samsungda bunu onayladı wifi sorunu mu neymiş xperia z bence tercih etmelisin sony kalitesi

forever_alone

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
s4ün görünüöü bana şık gelmişti ama fazla ısınıyor ısınma nedeniyle bazı telefonlar bozuluyor s4 ün wifi sorunu varmış xperia z güzele benziyor ama bu forumdaki bi konunda htc one galaxy s4 ve xperia z yi karşılaştırmıştı xperiayı anlatmak bile istememişti ama sony alırım belki 1946 dan beri yaptığı bütün uygulamalar programlar xperia z de htc one imalat hataları ile geliyormuş forumumuzda bu konu ile ilgli bi yazı var hatta linki burada

http://forum.shiftdelete.net/htc/320163-htc-one-kasa-sorunu.html#post2871645

sizde yardım edin yoksa htc one mi alıyım ?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

aklıma bir soru takı9ldı samsung alırsam pişman olur muyum ? eskiden nokia resmen haftada 1 telefon çıkarıyordu samsung da bunu yapmaya başladı htc ise bu tuzağa düşecekte ama düşmedi nokia nın telefonları hep bozluyordu ama lumia 920 820 720620520 modellerini çıkardıktan sonra fazla tel çıkarmadı samsung telefon yapıyor dışarından bakıldığında güzel görünüyor ama bozuluyor kasası aşınıyor çiziliyor çatlaklar çıkıyor

danceinthedark

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Sony güncelleme konusunda her zaman 1 adım öndedir hocam bunu da göz önünde bulundur ayrıca x peria z nin hoparlörü çok çok kötüymüş bunada dikkat et

forever_alone

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
peki kulaklıktan sesi güzel mi zaten müziği fazla yüksek sesle dinlemiyorum

leoh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
38
xperia z almama nedenleri; 1 işlemcisi s4 ve one göre eski ve yavaş. 2 tam bil pil canavarı. 3 sony güncelleme vermiyor, verse de tedavülden kalktıktan sonra. 4 ikinci eli yok satmaya kalksan ya yok fiyatına satarsın ya da elinde kalır 5 telefon ağır ve hantal, zamanla su geçirmez kapakları gevşeyip su sızdırabilir. yani diğer iki telefondan hiçbir üstün yanı yok tam tersine eksiği çok. en büyük eksiği de pilinin çabuk bitmesi. bence tercihin ya s4 ya da htc one olmalı. sony hiç düşünme bile.

forever_alone

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hadi ya içime kurt düştü htc one alamam param yetmez adam s4 ü bana 1500 e satacak zaten şu an samsung kullanıyorum htc one de imalat hataları var s4 te ısınma sorunu var ama beni pek fazla etkilemez

leoh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
38
paşam kim diyo bunları yahu. sen milletin dediğine bakma onlara kalırsa her şeyde bir sorun var. bizim millet titanyumu bile ısınıyor diye çöpe atar halbuki ecnebi titanyum uzay mekikleri ile uzaya roket fırlatıyor da o sürtünmede çıkan ısıyı mekik çok ısındı diye atıyorlar mı. çalışan şey ısınır, buna araba motoru da dahil, telefon da, bilgisayar da. önemli olan ısınması değil, ısınınca sorun çıkarmaması. bu aletleri yapan mühendisle o kadar salak mı ki adamlar dünya para verip sırf ısınıyor diye okadar yatırımı çöpe atsınlar. mutlaka ona da bir çare düşünmüşlerdir ki günümüzde birçok elektronik ıvır zıvır ısınsa bile gayet güzel çalışıyor.

ahmeta

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Ben S4 kullanıyorum şu ana kadar abartıldığı kadar ne ısınma sorunu yaşadım nede Wi-Fi sorunu! Xperia Z nin hiçmi sorunu yok yada One'nın hepsinin ufak tefek problemleri var ve bunlarda zamanla aşılıyor. S3 de ilk çıktığında bir çok sorunu vardı ancak daha sonra stabil hale geldi alet.
Arkadaşım sen her söylenene takılma elektronik aletlerde mutlaka sorun yaşarsın en iyisinde bile bu birazda şans işi, sen ne istediğine kendin karar ver ve git al...

forever_alone

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İcimi rahatlatirdiniz size tesekkur ediyorum zaten kararimi verdim s4 alicam cok ozellikleri var ve bunlari kullanacagim

forever_alone

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
xperia z almama nedenleri; 1 işlemcisi s4 ve one göre eski ve yavaş. 2 tam bil pil canavarı. 3 sony güncelleme vermiyor, verse de tedavülden kalktıktan sonra. 4 ikinci eli yok satmaya kalksan ya yok fiyatına satarsın ya da elinde kalır 5 telefon ağır ve hantal, zamanla su geçirmez kapakları gevşeyip su sızdırabilir. yani diğer iki telefondan hiçbir üstün yanı yok tam tersine eksiği çok. en büyük eksiği de pilinin çabuk bitmesi. bence tercihin ya s4 ya da htc one olmalı. sony hiç düşünme bile.
leoh stamina mod mu ne var o yüzden fazla pil tüketmiyor bildiğim kadarıyla

leoh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
38
var da çok işe yaradığı söylenemez. incelemelere bakarsanız görürsünüz ayrıca şikayetlerde de kullanıcılar tarafında sıkça konu edilmiş

new_cont

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Donanım ve ekran kalitesi olarak , galaxy s4 ü tek geçerim.
ha ben dikkatsizim su kaçırabilirim, diyen biriyseniz Xperia Z

seyhmus21

Profesör
Reaksiyon puanı
255
S4 alın android sisteminde belli app'leri yüklerseniz dikkatli kullanırsanız sorun yaşamazsınız.

nailasmu

Profesör
Reaksiyon puanı
5
xperia z al hem daha dayanikli hem de ihtuyaclarini saylayacaktir

ali202

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
xperia z ye dokanma su geçirmez yapcaz diye küçücük hoparlör yapmışlar ses çok kötü her konuda s4 daha iyi kesinlikle s4 al hiç düşünme

hasankubilay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bence s4 almalısın. Z nin performansı daha düşük. üstelik grafik işlemcisi de s4 e göre geri biraz :mrgreen:

cagatayz

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Eğer sadece amacın işlemci performansı ise S4 ama gerek sağlamlık yere düşme, sudan etkilenmeme, veya fotoğraf müzik ise amacın Xperia z, Samsunglar ever performanslı ama sony telefonlar kadar
asla eğlenceli olmadı. Şunada dikkat et derim telefonu bir yere koyduğunda Xperiz Z kesinlikle daha kaliteli duruyor. S4 ü eline aldığında ilk bakışta S3 ile S4 birbirine okadar benzer ki. Sony lerin grafik işlemcilerine hep yavaş diye laf edilir ama şunu örnek vermek istiyorum. Snapdragon S3 e sahip Xperia S le Exynos lu Galaxy S3 ü karşılaştırın performanslarda fark görmeniz çok az. Jelly bean den sonra o fark kalmaz bile. Sony Samsungdan çok daha stabil yazılım üretiyor.

ahmeta

Profesör
Reaksiyon puanı
36
S4 al, suda yaşamıyorsan tabii...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Biri yazmış ki
Sony tam bir pil canavarı sallamış resmen normal kulanımda 2 - 3 gün çok rahat ama internet face dersen 1 gün rahat diğerleride aynı.
Ağır ve hantal mı :)) çok şık ve hafif bir telefon sallamış resmen.
Sen hangi ara aldın da kapakları bozdun ve telefonun su geçirdi.
işlemci bir adım geride olabilir ama şu anda fazla bile gelecekte zaten neler çıkar Allah bilir.

Kullanmadan almadan bol keseden atan adamlara sinir oluyorum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
hiç düşünme xperia z al derim heryçnüyle xperia z daha kaliteli
ben suan xperia s kullanıyorum zamanında bende çok düşündüm s3 ile xperia s arasında ve sonunda tercihim xperia s oldu şuan iyi karar verdiğime inannıyorum ekran amoled dediler ama bravia karşısında amoled pek bi üstünlük sağlayamadı kamera desen sony kalitesi jelly bean güncellemesi de geldi hız olarak s3 den daha üstün s3 4 çekirdekli ama tekil işlemci hızı 1.4 xperia s ise 1.5 ghz o çekirdeği hangi aralıklarda çalıştırıyor ki fakı olsun arayüzde bile xperia s farkını koyuyor şimdi de s4 ile xperia z karşılaştırması var s4 de çok sağlam bi makine ama sony kadar değil gorilla 3 var ama xperia z de de Dragontrail Glass var çok daha sağlam üstelik beklmeme süresinde xperia z daha fazla dayanıyor tercih denin ??

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
Sorulacak Soru mu bu heralde s4 ama artık böyle paylaşımlara yorum atmıcam iyice sıkıldım şu iyi bumu iyi diye Bu son yorumum böyle konulara :)

HEPSİ İYİ 700 mhz lik telefonda iyidir kullandıgım cihaz s4 her telefon eskiyecektir fiyatı 500 tl ye düşecek 1 sene sonra bu kadar alçak gönüllü olmak gerekir işte çocukça davranmayın

smnfrkn

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Çok fazla fan yazısı olan bir konu yine. SU GEÇİRMEMEZLİK çok önemliyse S IV Active'in mavisi çok güzel bence. Kendim HTC One kullanıcısıyım, o ayrı bir konu.

farukarslan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
performans & hız ağırlıklı kullanıyorsan s4 ama tasarımı, kalitesi, sağlamlığı önemliyse z öneririm. z nin de performansı fena değil sonuçta

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaslar sony televizyonda vb. ev eşyalarında bütün markalardan üstün oldugunu hepimiz biliyoruz telefon hakkında söyle bir bilgi vermek isterimki bildigim kadarıyla kamerası süper işletim sistemi hakkında fazla bir bilgi veremem ama iş sağlamlıga gelince şu anda hiçbir markada olmayan bir üretim yaptı ne toz gecirir nede su bunun testını yaptılar onun için bu yaz allah kısmet ederse xperia z alma taraftarıyım sony den şaşmayın derim :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
xperia z kullanıcısı olarak sarz konusunda guzel arkadasın bırı dırek camur atmıs bılmeden agırda degil kesinlikle gayet kullanımı hos ama oyunlarda sole bı sorunu var sanal tuslara yanlıslıkla basarsan oyundan cıkıyo bu sanal tus olayı cıleden cıkarabılıyo ınsanı:)sonradan alısıyo ınsan ama ekrandaki orjınal fılmı cok kotu 5 dakkada leş gibi hertarafı parmak ızı oluyo ekranın hoparlör konusuna gelelım ses kotu degıl az diyelim ama kalıtelı bı ses veriyo bi telefona yeterlı bence ama konusma sesi super hatta simdye kadar kullandıgım telefonların en ıyısı işlemci gayet yeterlı ve stabil calısıyo telefon foto cekimi guzel En buyuk sorunu turkiyedeki sony mobile ılgılı bı musterı hızmetlerıne sayıp degil teleservice ve sony servis konusunda ılgısız alacaksan sony eurasia garantili alma sony eurasia garantısının teknık servisi teleservice teleservice ve sony eurasia ıkısıde bırlırınden ılgısız ıkı fırma en buyuk sorunu bu cunku cogu sonylerın teleservice garantılı