Router kaydedilememesi

Bu konuyu okuyanlar

X55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tp-link td-w8951nd modemi kurulum esnasında herhangi sıkıntı olmadan kurdum, kullandım...
ancak kazara cihazı resetleyince ikinci kurulum esnasında ''router ayarlarınız kaydedilemedi'' hatası aldım, ancak o hataya rağmen cihazı kullanıyorum, kablolu/kablosuz bağlantı da hiç bir sıkıntı yok. bu ayarların kaydedilmesi ne demek, bana ve/veya cihaza bir zararı olur mu? ne yapmalıyım?
bi destek lütfen... :helpsmilie:

TP-Link Türkiye

Temsilci
Temsilci
Reaksiyon puanı
102
Değerli Müşterimiz ;

İlk aşamada Modeminizi Fabrika ayarlarına getirip . Bir ethernet kablosu ile bilgisayarınıza takınız.

1- Boş bir explorer sayfası açıp Adres çubuğuna 192.168.1.1 yazıp Enter tuşuna basınız.
2- Önünüze gelen kullanıcı adı & Parola bölümüne " admin " & " admin " yazıp tamam butonuna basınız.
3- Tp-Link Arayüz Ayarlarına giriş sağlamış bulunmaktasınız. Hızlı Başlat Menüsüne tıklayın.
4- Devat Et veya Sihirbazı çalıştır butonuna tıklayın.
5- Önünüze açılan ufak pencere Kullanıcı adı ve Şifrenizi görene kadar İLERİ butonuna basınız.
6- Kullanıcı Adı & Şifre bölümüne ISP (İnternet Servis Sağlayıcınız (TTNET , Süperonkline , doping vs.)) kullanıcı adı ve şifrenizi yazınız. Hiçbir ayarına dokunmadan İLERİ butonuna basınız.
7- Bu aşamada Kablosuz ağınıza şifre tanımlamanız gerekmektedir. Doğrulama Türü bölümüne tıklayıp WPA2-PSK seçiniz.
8- Ön Paylaşım Anahtarı yada PSK anahtarı yazan bir kısım çıkacaktır. Orayada Kablosuz ağ Şifrenizi yazın 8 karakterli Türkçe karakter içermiycek bir şifre Örn : " 123abcd456 "
9- İleri butonuna tıklayıp bir sonraki aşamaya geçiyoruz. Ayarlarınızı kaydetmek için İleri butonuna basıyoruz. ve Son olarak Kapat butonu gelene kadar bekliyoruz.
10- Kapat butonuna tıklayıp Kapatıyoruz ve işlemlerimiz bu kadar.

İyi günler dileriz.

MUSA01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
​Sayın .....150mbps kablosuz n adsl2 + 4 portlu modem router MODEL NO :TD-W8951ND
GÜÇ 9V 0.85A
MAÇ ADRESİ F8D101359277

SORUNUM ŞU İNTERNETİMİ BİR ARKADAŞIMDAN ALIYORUM KABLOLU OLARAK
EVİM 2 BİLĞİSAYAR VAR BİRİ MASA ÜSTÜ DİYERİ DİZ ÜSTTÜ MASA ÜSTÜNÜ KABLOLU DİZ ÜZTÜ BİLĞİSAYARIMIDA KABLOSUZ OLARAK KULLANMAK İSTİYORUM DAHA ÖNCE SORUNLUDA OLSA GİREBİLİYORDUM SON 5 GÜNDÜR HİÇ GİREMİYORUM ARKADAŞIMDAN GELEN İNTERNET BAĞLANTISINI MODEME TAKTIĞIMDA NE MASA ÜSTÜ BİLĞİSAYARIMA NEDE KABLOSUZ OLARAK DİZ ÜSTÜ BİLĞİSAYARIMA GİREMİYORUM AMA İNTERN KABLOSUNU DİREK BİLĞİSAYARIMA TAKTIĞIMDA İNTERNET BAĞLANTISI GELİYOR YANİ SORUN MODEM DE BİR KAÇ AYAR DEĞİŞİKLİĞİ YAPTIM OLMADI BU KONUDA ACİL OLARAK TEKNİK YARDIM BEKLİYORUM SAYĞILAR SUNARIM..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Dediklerinizi aynen uyguladım ancak son aşamada router kaydedilemedi diyor geri dönerek ayarlarınızı kontrol edin ya da çıkış yapmak durumunda kalıyorum ve internet bağlantısı kuramıyorum. TTnet ile görüştüm çözüm bulamadı. 2 gündür internetsiz kaldım eski modeme geri dönmek zorunda kalacağım. Konu hakkında teknik destek rica ediyorum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
TP_LİNK_CFA556 kullanıyorum 1 alt kattan wifi sinyali hic gelmiyor bende bu yüzden rourter aldım ama 3 4 günde bir ınternet kesiliyor kablonun uçlarını yeniledim modeme ve rourtere reset atıorum ama modemde internet var gözüküyor ama rourterden bağlanınca internet yok sebebi neden olabilir

Son mesajlar