Oyun oynarken bilgisayar donuyor

Bu konuyu okuyanlar

blackgececi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamın Aleyküm beyler, bilgisayar donuyor ve hoporlörden ses çıkıyor res çekme zorunda kalıyorum bu sadece oyunlarda oluyo pes atıyom maç 20 dakkiasında bilgisayar dondu amnesi oynuyom en önemli yerinde dondu yine restledim bu 2 oldu olay bügün başladı bu konu hakkında birşeyler bilenler lütfen baksın!

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112
Bilgisayar aşırı ısındığı için olabilir mi? Bi sıcaklığını ölç. 60'ın üstündeyse normal diyebiliriz.

OnLT

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
149
Isınma sorunu olabilir.

fatih09

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bilgisayar aşırı ısındığı için olabilir mi? Bi sıcaklığını ölç. 60'ın üstündeyse normal diyebiliriz.

kardeşim benimde aynı sorun varda ama benim masaüstü peki masaüstü pcdede ısınma probleminden dolayı oyunda kasmalar donmalar olabilir mi ?

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112
kardeşim benimde aynı sorun varda ama benim masaüstü peki masaüstü pcdede ısınma probleminden dolayı oyunda kasmalar donmalar olabilir mi ?

Tabiki masaüstünden bahsediyorum zaten ben. Özellikle yazın bilgisayarlarda işlemci, ekran kartı çok çok iyi değilse donma sorunları yaşanır ısı fazlalığından dolayı.

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Muhtemelen ısıdan kaynaklı. Bir ihtimal sürücü problemi de olabilir. Ekran kartı sürücüsünü güncelleyin.

The Virus

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Bilgisayarın oyun oynarken çok ısınıyor mu?

blackgececi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ısıyla alakası yokmuş hoporlör kablosunda bir sorun varmış kasaya dokundukca kısa devre yapıyomuş oda bilgisayarı donduruyomuş hoporlor kaplolarını çekip tekrar taktım sıkıladım pc den ayarları yaptım sorun çözüldü.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
counter striker oynuyorum oyundan atıyor beni googleden oyundaoynanmıyor son fifa 7 yükledim ve bu oldu

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Aynı sorun bende de var kardeş . Ama bence Isınmadan olmadığını sanıyorum .. Başka nelerden olabılır ? Mesela League Of Legends oynarken En düşük ayarlarda oynuyorum hiç kasmıyor ama belli bir surede donuyor .

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar pc de prototype oynarken 2-3 dk sonra donuyor . ne yapmam gerktiğini bilen biri yardım edebilir mi ?
bilgisayarın markası samsung i5 :helpsmilie:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Harddisc'ten kaynaklı sorunlarda olabilir.

Mesela şu LoL oynayan arkadaşın sorunu bende de vardı. Harddisc sorunundan kaynaklanıyor. Bazı oyunlara başlangıç bile yapmıyor, örneğin silkroad'a falan. Daha oyun açılır açılmaz kitleniyor ama Harddisc değiştirdim sorunlar şimdi yok.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
başlatı tıklayın bilgisayar ı bulun sonra sağ a tıklayıp özelliklerine tıklayın sonra windows deneyimi dizim var
onu bulup tıklayın snra sistem denetlemeyi çalıştır diyor ona tıklayın ve dolmasını bekleyin doldukdan snra biraz daha iyi olur

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaslar abimin leptopunda lol oynarken bilgisayar dondu ne alt + delete + shift yapsam bile asssagıya inmedi ne yaprsam yapıyım olmadı mouse oynyrdu sonradan oynamamaya basladı bilgisayarı kapatıp acmaya calstm kapanmadı ne yapmalıyım ? :/

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya beyler wolfteam oynarken bnmde donuyor yardım

fanı değiştirdik temizledik ekran kartı son sürüm

2 33 ghz ram 2,00 yardım :(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Assassin's_Creed_IV:_Black_Flag oynuyorum bilgisayar donma yapmıyor ama Need_for_Speed:_The_Run oynarken ekran donuyor haparlörden sürekli donduğu anda olan ses tekrar ediyor ctrl+alt+delete yapıyorumj oyun çalışıyor gözüküyor.

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112
Oyunlarda ekranın donması ya bilgisayarın ısınmasından, yada ekran kartının oyun için yeterli olmamasından.

Bunlar dışında ki ihtimaller yukarıdaki arkadaşta olduğu gibi düşük ancak olabilecek ihtimaller.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
psu yetmeyince de donma oluyor benim antika da var bu tabi hdd ve dvd-rw varken oyunu bırak chrome'da bile yapıyor .

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Sadece o oyunda oluyorsa o oyunda ve ya programda da sorun olma ihtimali var, crack lı ise.

KorsanKral

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ya bende oyun ya da video açınca kilitleniyo ya da reset atıyo Özelliklerim:Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E7500 @ 2.93GHz 4.00 GB RAM 32 Bit 1 GB Ekran Kartı 128 Bit Windows 7 Home Premium. YA lütfen yardım edin Harddisk değiştirdim termal macun sürdüm 1 senedir var yardım edin !!!

S

SDN Okuru

SDN Okuru
anakart da dahil olmak üzere bütün jelleri yenileyin ve powerın içini temizleyin hatta gerekirse bütün parçaları tek tek söküp temizleyin jelleri yenileyin ve takın sorun çözülecektir

S

SDN Okuru

SDN Okuru
beyler mereba benim pc dell laptop ya league of legends oynarken donuyo pc nin ısınma sorunu olduğu için tamir ettiler sonra oldu zaten bu bişey biliyosanız nolur söleyin​

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bendede aynı sorun var bide hoparlörün fişini çıkarıp deeniyim bakim (minecraftta bile pc donuyor :angry:)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Abi Bilgisayarda Mta:sa Oynuyorum Çokta Güzel Oynanıyor Ama 1 saat Sonra Donuyor Reset Atmak Zorunda Kalıyorum . Kasanın Sıcaklığıda 60" den düşük .

Bilgisayarımın Özellikleri 1.80 GHZ 1.5 GB Ram

Birde Bi Sorum Daha Olacak .

İnternet Hızım birden bire düştü onun çözümü nedir acaba ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:crying: beyler alaka sı yok bence ısınmasıyla benm leptop ısınmıyo ama donuyo

S

SDN Okuru

SDN Okuru
usta bilgisayarın kendi oyunları donuyor sebebi nedir söyleseniz sevinirim

Son mesajlar