Greenshot ile ekran görüntüsü alma

Bu konuyu okuyanlar

xyz1234

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Mac kullanıcıları bilir. Shift+Cmd+4 tuş kombinasyonu ile ekranınızın istediğiniz yerininin görüntüsünü alıp masaüstüne kaydetmeniz bir kaç sn lik bir iştir. Windows ta printscreen ile tüm ekran görüntüsünü alsanızda onu kayıt etmek için paitn gibi bir yazılıma ihtiyaç duyarsınız. bu durum en az 30 sn nizi alır. her ne kadar windows snipping tool adında bir araçla kısmi ekran görüntüsü almaya imkan sağlasada buda çok hızlı sonuç üretebilen bir araç değildir. özellikle benim gibi uzaktan eğitim öğrencisi olup, ekrandaki ders sunumlarından görüntüleri alarak ders notlarına hızlıca eklemek isteyen biri için çiledir.

her ne kadar mac bu işi kolaylaştırsa da formül üretmek ofice mac sürümünde, windows sürümü kadar keyifli olmuyor. Greenshot bu sıkıntılara en iyi çözümü sunuyor hemde açık kaynak ve ücretsiz. siz yapacağınız ayarla, dilerseniz aldığınız görüntüyü direk istediğiniz bir formatta kayıt edebilirsiniz. yada direk bir resim editöründe açılmasını sağlayabilirsiniz. dilerseniz otomatik ekran görüntüsü dahi aldırabilirsiniz. benim gibi ihtiyacı olanlara...
20130429094631settings.png

20130429094709settings.png

20130429094734tybs61001.png

http://getgreenshot.org/downloads/

S

SDN Okuru

SDN Okuru
cmd: command tuşu, pc'deki win tuşu gibi! >>> windows'ta PrtSc+paint kombinasyonu kullanılabileceği gibi direk "ekran alıntısı aracı" kullanılarak çok rahat ss alınabilir.