Iphone 5 alacağım yardım lütfen !

Bu konuyu okuyanlar

emrhyldrm

Doçent
Reaksiyon puanı
89
Arkadaşlar 1 hafta içerisinde iphone 5 almayı düşünüyorum.Renk olarak siyah daha ağır basıyor fakat forumlarda biraz araştırma yaptım bazı arkadaşlar siyah olanın zamanla boyasının attığını soyulmalar yaşandığını vs. söylemişler.Bazıları ise böyle bir problemin olmadığını söylemiş.O kadar para verip böyle sıkıntı yaşarsam soğurum cihazdan.Dediğim gibi beyazıda hoş fakat ben siyahı daha çok beğeniyorum.Zaten cihazı ince sert kılıf ile kullanmayı düşünüyorum.Sizce siyah alsam pişman olur muyum? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

m!ndf!elds

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Kılıf alsan da bir yere kadar koruma sağlayacağını düşünüyorum, jack girişi veya şarj cihaz girişi gbi bölgeler kılıf olsa dahi açıkta kalıyor ve kenarları ister istemez bir süre sonra soyulacaktır.

emrhyldrm

Doçent
Reaksiyon puanı
89
Dikkatli kullandıktan sonra kendi kendine nasıl soyulur? Telefon koyduğum cebime zaten başka birşey koymam anahtar bozuk para vs. Peki beyazda olmuyormu bu soyulma olayı ? Beyazda çok çabuk kirlenir diye düşünüyorum. Evet iphone5 kullanan arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum....

promidal

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
bence siyah al. kılıfla kullanırsan bir sıkıntı yaşamazsın.

patientia

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Dikkatli kullandıktan sonra kendi kendine nasıl soyulur? Telefon koyduğum cebime zaten başka birşey koymam anahtar bozuk para vs. Peki beyazda olmuyormu bu soyulma olayı ? Beyazda çok çabuk kirlenir diye düşünüyorum. Evet iphone5 kullanan arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum....
Beyazda siyaha oranla pek belli olmuyor.Ancak Siyah'ın karizması ayrı ;) :D

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
3.5 aydır iphone 5 siyah kullanıyorum. gözlemlediğim kadarıyla kılıfsız kullanınca boya atması yaşanıyor ama en ince kılıfla bile bu sorun ortadan kaldırılabiliyor. iphone 5 alırsan 3 mmlik ultra ince kılıflardan da almanı tavsiye ederim. en yakın arkadaşımda beyaz var, onu gördükçe beyaz almadığım için şükrediyorum :D

cagdasc

Asistan
Reaksiyon puanı
13
5 aydır kılıfsız bir şekilde kullanıyorum. çok titiz falan da değilim kullanırken sadece üzerinde jelatin var ama herhangi bir soyulma falan da olmadı olacağını da sanmıyorum.

Oqunes

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Telefon koyduğum cebime zaten başka birşey koymam anahtar bozuk para vs.

Bu dediklerini yaparsan üstüne bir de telefonu kılıfla kombine edersen siyah ya da beyaz olsun hiç sıkıntı yaşamazsın.Arkadaşım 1 sene önce iPhone 4 siyah aldı.Hiçbir renk atması vs. gibi sorunu yok gözlemlediğim kadarıyla.Tamamen telefona bakıma dayalı bir durum.Artı olarak şu da var ki eninde sonunda solacak.Dediğim şeyleri yaparak soyulma zamanını uzatmış olursun.Tercihim siyah alman ;)

1ruby1

Müdavim
Reaksiyon puanı
37
Hemen yardım edeyim, iphone 5 alma, HTC One al, Xperia Z al, Galaxy S4 al...

Spy.94

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bence siyah al zaten bir şekilde beyazı da siyahıda koruyacaksın. Siyahın görüntüsü çok hoş hakkaten beyazlar çakma asıl 5 benim diyor bakınca :D

iZozzy

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Kutudan boyası çıkmış çizik vs tarzı sorunlarla çıkan oldu mu ? En büyük korkum bu.

efee05

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben siyah kullanıyorum çok daha şık duruyor, kılıflı kullanırsın sıkıntı olmaz.

m!ndf!elds

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Siyah İphone 5' in arka ve yan metal kısımlarının Anodized Aluminyum, beyaz olanın ise Raw Aluminyum olduğu söyleniyor. Anotlama bir kaplama yöntemidir,silahlar vs.de de kullanılır. Aluminyumun saf rengi metalik gridir, cihaz kullanıma bağlı olarak kavlayabilir veya çizilebilir sonuçta kaplamadır. Gri renk İphone 5 ise siyah olan gbi bir kaplama işlemine girmediği için ancak sert darbeler sonucu çizilebilir, fakat çizilse bile siyah kadar dikkat çekmez, göze batmaz.

Ama önemli olan kişinin hangisi istediğidir, hangisi alırsan al zaten gözün gibi bakacaksın çok da sorun olacağını düşünmüyorum o yüzden dökülmelerin, çizilmelerin :)

emrhyldrm

Doçent
Reaksiyon puanı
89
Cevaplar için teşekkür ederim arkadaşlar.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Telefonların çizilmesinde bozuk paradan daha çok kumun etkili oluğu biliniyor. Ayrıca iPhone 5'de, selefinden farklı olarak alüminyum malzeme kullanıldığı için telefonun eğilme vakaları da olmuş. Telefonu kutudan eğilmiş çıkan(servisin "kullanıcı hatası" olarak kabul edip para istediği) veya sonradan eğilen iPhone 5 vakaları da mevcut.

De1uxee

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Aman kardeşim dünya malı dünyada kalır yenisi çıkınca elindekine bakmazsın bile .)

dkmn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende iphone a siyahin yakistigini düsünenlerdenim ama iphone 5 te beyaz daha hoş duruyor özellikle arkasi bende beyazi var. Ama seffaf kilif sarariyor bi sure sonra

karacaerc

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Aldığın telefon çoğu yorumda ortak olduğu gibi boyası dökülen, eğilip bükülen bir telefon. O yüzden çok uzun süre kullanamayacaksın. Siyahını al çok daha şık. Bir de kılıfla vs. kullanacaksan zaten tam saran bir şey al hiç görmezsin rengini kafan rahat olur?

aoktay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
beyaz al keyfine bak, şarj sorununu takmazsan alınabilecek yegane telefon iphone gerisi boş.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende siyahı var. kaç aydan beri kullanıyorum kılıfsız, soyulmalar olmadı bende.
ayrıca rengi siyah tavsiye ederim. beyaz ne bilim çok açık renk.

glossofobhia

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
515
Kılıf alsan da bir yere kadar koruma sağlayacağını düşünüyorum, jack girişi veya şarj cihaz girişi gbi bölgeler kılıf olsa dahi açıkta kalıyor ve kenarları ister istemez bir süre sonra soyulacaktır.
Nasıl soyuluyor? telefonun tamamen çerçevesini kaplayan kılıflar var artı sadece kenarlıklar yani bumper lar var arkadaşımızın sorusuna gelince ben 1 aydır kapsız kullanıyorum ne bir çizilme nede soyulma var ama yere düşürürsen tabi çizilir bunu önlemek içinde kılıf alabilirsin youtube da ıphone5 case drop testleri var araba üstünden geçiyor ama ne kılıfa nede ıphona hiç bir şey olmuyor böyle kaplarda tercih edebilirsin ama ince telefonun görüşünü bozmasın diyorsan slim ince kaplar var örnek olarak = incase(snapcase) modeli bu modelde alt ve üst çerçeve açıktır ama çok zarif kbir kap...

m!ndf!elds

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Nasıl soyuluyor? telefonun tamamen çerçevesini kaplayan kılıflar var artı sadece kenarlıklar yani bumper lar var arkadaşımızın sorusuna gelince ben 1 aydır kapsız kullanıyorum ne bir çizilme nede soyulma var ama yere düşürürsen tabi çizilir bunu önlemek içinde kılıf alabilirsin youtube da ıphone5 case drop testleri var araba üstünden geçiyor ama ne kılıfa nede ıphona hiç bir şey olmuyor böyle kaplarda tercih edebilirsin ama ince telefonun görüşünü bozmasın diyorsan slim ince kaplar var örnek olarak = incase(snapcase) modeli bu modelde alt ve üst çerçeve açıktır ama çok zarif kbir kap...

Tabiki bumper gibi koruyucularla telefonunuzu odlukça iyi koruyabilirsiniz fakat iphone 5 gibi ince yapılı, zarif tasarıma sahip bir telefonun bumper gibi telefonu kabalaştıracak kaplarla kullanılmasını doğru bulmuyorum. Dediğiniz gibi incase gibi slim kaplarla kullanmak çok daha mantıklı ama bu sefer de üst ve alt bölgeler açıkta kalıyor.

glossofobhia

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
515
Tabiki bumper gibi koruyucularla telefonunuzu odlukça iyi koruyabilirsiniz fakat iphone 5 gibi ince yapılı, zarif tasarıma sahip bir telefonun bumper gibi telefonu kabalaştıracak kaplarla kullanılmasını doğru bulmuyorum. Dediğiniz gibi incase gibi slim kaplarla kullanmak çok daha mantıklı ama bu sefer de üst ve alt bölgeler açıkta kalıyor.
Açıklık olmasın herşey güvende ve kapalı olsun diyorsanız fiziksel görünüşden ödün vermek zorundasınız...
Örnek olarak otterbox firmasının ıphone5 kapları çok dayanıklı ve kalitelidir su geçirmez araba dahi üstünden geçse eğilme olmaz ancak çok kaba ve tabiri caizse kütük gibi gösteriyor telefonu siz ya şıklığı yada güvenliği seçeceksiniz her ikisi içinde bedel ödersiniz...

NOT=1aydır siyah ıphone5 i kapsız kullanıyorum sadece ekranda ve arka alüminyum kapakta şeffaf jelatin
var buna rağmen tek bir çizik yok kusursuz ve satın alınan ıphone5 lerden bazıları kutudan çizik çıkabiliyor ama mesala amazondan aldınız diyelim çizik çıkması muhtemeldir çünkü oradan alırken elle dokunamaz ve kusurlarına bakamazsınız ama bir mağazadan alırken kasada telefonu kutudan çıkarıp kusuru var ise anında değişim yapabilirsiniz...

hamza5806

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
tamamen saçmalık al siyahı birde kap al hiç bir sorun olmaz soyulma da neymiş

aschil

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Siyah İphone 5' in arka ve yan metal kısımlarının Anodized Aluminyum, beyaz olanın ise Raw Aluminyum olduğu söyleniyor. Anotlama bir kaplama yöntemidir,silahlar vs.de de kullanılır. Aluminyumun saf rengi metalik gridir, cihaz kullanıma bağlı olarak kavlayabilir veya çizilebilir sonuçta kaplamadır. Gri renk İphone 5 ise siyah olan gbi bir kaplama işlemine girmediği için ancak sert darbeler sonucu çizilebilir, fakat çizilse bile siyah kadar dikkat çekmez, göze batmaz.

Ama önemli olan kişinin hangisi istediğidir, hangisi alırsan al zaten gözün gibi bakacaksın çok da sorun olacağını düşünmüyorum o yüzden dökülmelerin, çizilmelerin :)
Forumda gördüğüm en güzel ve açıklayıcı yorum teşelürler benimde aklımda sor işaretleri vardı.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
İphone 5 al pişman olmasın hangisi güzel diyorsan beyaz renk çok hoş onu şeffaf incecik kılıflar var onla koruyabilirsin

emrhyldrm

Doçent
Reaksiyon puanı
89
Arkadaşlar vatan computer'den almayı düşünüyordum ki bugün Samsun'dan gelen dayım aklımı çeldi.Ben her ay Gürcistan Batum'dayım orada iphone 5 1200TL dedi.Hemde AppStore'dan alacağım cihazı dedi.Türkiye'ye döndükten sonrada kendi pasaportuma işletirim sakın buradan alma falan dedi.Vatan'da 1999 TL.800TL fark var arkadaşlar az para değil.Sizce ne yapmalıyım???

S

SDN Okuru

SDN Okuru
[MENTION=323123]emrhyldrm[/MENTION] bence amcana güvenebilirsin. Herkes yurtdışından getirip başkasının pasaportuna yazdırıyor. Hem paran da artar :)

Bu arada İphone alacaklara kesinlikle beyaz modeli öneriyorum. İstediğiniz bir renk kap alıp süsleyebilirsiniz :D