Bu ürün ne işe yarar? (TL-WA730RE)

Bu konuyu okuyanlar

abidn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Beyler bende 150mbit'lik tek antenli bir tplink modem var. bunun aldığımdan beri wireless sorunluyudu, sonralarda da yanlışlıkla anteni kopardım :D Bunun da bahanesi ile şöyle bir ürün buldum; http://www.tp-link.com.tr/products/details/?categoryid=1247&model=TL-WA730RE

Şimdi bu ürüne kendi modemimden çıkan LAN kablosunu takıp bunu bir wireless modem olarak kullanabiliyor muyuz? ne de olsa modemimde 4 port lan var. eğer böyle olmuyorsa, dediğim işi yapacak bir ürün var mıdır? eğer yoksa; ben ne yapayım bir akıl verin? :( Saygılar.

DigiTR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Böyle bir alet (Range extender) mevcut wifi cekim alanini genisletmeye yarar. Eger simdiki kurulum düzeninde modem routerin diger odalara yada katlara wifi sinyalini yeterli derecede gönderemiyorsa bu aleti (Range extender) diger bir odaya yada kata kurarak mevcut wifi cekim alanini güclendirip genisleterek sinyalin ulasmadigi yerlere sinyal ulastirabilirsin.
Yanliz linkteki alet baya bir eski model kanaatimce. 150mbps artik tarihten silinmek üzere
Bence sen ya 300mbps yada daha yukarisi modelleri sec ilerisi icinde iyi olur. Uzun süre seni idare eder. Tabi bu arada bu hizlari alabilmen icin modem routerin da bu hizlari desteklemesi lazim.

H SİZER

Doçent
Reaksiyon puanı
4
aynen düşündüğün işe yarıyor fiyatı uygun ise alıp kullana bilirsin 150mbps hızlarda henüz internet veren varmı bilmiyorum daha bizim oralara varmamıza yıllar var fazla takmana değmez bir tav siye daha o modemi bir elektronik ciye götürüp sıradan bir anten taktırabilirsin sorunsuz işini görür

abidn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Teşekkürler. Umarım işimi görür.

devereci08

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bence işe yaramaz; nedenmi? bende TL-WA701ND cihazı aldım 4 ayrı fonksiyonu vardı güya repeater olarak kullanmak için almıştım oysa..kurulumu müşteri hizmet hattıylada yaptığımız halde repeater(tekraralayıcı) olarak 0 verim aldık.bridge olarakda 0 verim. en son tekrar masraf edip( kablo, servis) AP yani senin kullanmayı düşündügün(kablolu gelen sinyali kablosuza cevirme)fonksiyonda kullanmaya başladım.. laptopla bagladıgımda sorun yok fakat telefonlada bağlandıgımda 1,2 dkakika sonra net kesiliyor( laptoptakide)tekrar cihazı aç kapa yapınca net geliyor. durumu TP link e bildirdim teamwiev le mdahale ettiler düzeltildiğini söylediler düzelmedi. tekrar mail gönderdim .ne arayan var ne soran..bence tp link tırt
Not : cihazın sadece Range Expander özelliği varsa bu repeater demektir buda kablosuz gelen sinyali kablosuz olarak dağıtmak demektir. yani senin işine yaramayabilir
kablolu gelen sinyali kablosuza çevireceksen senin alman gereken cihaz Acces point cihazıdır fakat tp link olmasa iyi olur:wink:

Jomolocco

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Bende bunun 4 girişlisi var tavsiye ederim

150 eskidi denmiş sanki Türkiye'de herkes son suret internet kullanıyor ttnet icin gayet yeterli fazlasıyla hakkını yerine getiren bir modem